Bivolja mozzarela in marinirane olive

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

tema odprta - 27. apr 2010 19:39 | ogledi: 5.510 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

imam dvoje vprašanj in sicer:

1) Kje pri nas bi se dalo dobit bivoljo mozzarelo? Mogoče kje v Ljubljani?

2) Pred 2-3 leti sem na tržnici v BTC-ju kupovala olive. Prodajal jih je en mlajši gospod, v velikih lesenih čebrih, imel pa je zelo pestro izbiro - od italijanskih, grških, maroških...pa takšnih že mariniranih, pa suhe paradižnike...skratka same dobre reči. Potem pa ga na tržnici nisem več zasledila, njegovega kontakta pa nisem nikoli vzela. Je pa enkrat omenil, da je tudi na drugih ljubljanskih tržnicah. A bi katera Ljubljančanka mogoče kaj vedela o čem govorim? Ali pa kje drugje v Ljubljani bi se to dalo kupit?

Hvala vsem za pomoč in lep dan,

nemeja

sinjikit  

član od: 6.11.2009

sporočila: 14

27. apr 2010 20:18

No tako je z mazzarelo v lj.Po naših vele centrih so najsapše kvalitete ker je nabavna cena visoka in se jim ne splača.Z olivamo je malo bolje v velikih centrih interspar,mercator supernovi...... jih majo kar nekaj vrst ,najbolše pa imajo na pokriti tržnici v lj.in še več izbire pa na koseški tržnici uprašaj za toskansko delikateso in boš dobila vse tudi vrhunsko mozzarelo malce dražje kot pri sosedih. lp sinji sinjikit

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

27. apr 2010 20:46

Oljke prodajajo tudi na centralni ljubljanski tržnici v pokritem delu. So ravno tako v lesenih čebrih, v različnih marinadah, po večini zelo dobre. Mogoče gre celo za istega ponudnika. Bivoljo mozzarelo dobiš v bolje založenih Mercatorjih, pa ne Galbanija, ta je brez veze. Je v takšnih prozornih plastičnih lončkih z zeleno ali modro silhueto goveda, mislim, da se ji reče mozzarela buffala di campana. Ni vrhunska, ampak spodobna. strelka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. apr 2010 9:42

Bivoljo mocarelo sem videla pri sosedu, vendar ze nekaj casa nazaj. fresh

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

28. apr 2010 18:09

Ravnokar me je moja boljša polovica presentila s tole mozzarelo, proizvajalec je Fattoria Garofalo, vse ostalo zgoraj navedeno pa tudi drži. strelka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

28. apr 2010 20:29

Ta gospod, ki prodaja olive je še vedno na tržnici v BTC skoraj vsako soboto. Se pa zgodi, da začne včasih malo bolj pozno. Je pa ista "firma" kot na glavni tržnici, sva govorila ravno prejšnjo soboto. Ima res odlične stvari. Bivoljo mozzarelo prav tako dobiš na glavni in na tržnici v BTC. Avena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti