Kače in kačofon

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 23. apr 2010 6:06 | ogledi: 3.093 | odgovori: 13

Prihajajo toplejši dnevi in iz zimskega spanja se bodo zbudile tudi kače.

Na kačofonu http://kacofon.blogspot.com/  boste našli marsikak koristen podatek in pa naslov, kamor se lahko obrnete, če vas obiščejo bliže, kot si želite.

Nikar jih v paniki ne ubijajte. Večina je nestrupenih.

 

 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. apr 2010 6:22

Tudi strupenih se ne ubija.

Zavarovane živalske vrste v Sloveniji:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_zavarovanih_%C5%B

Posebej še spisek zavarovanih  vrst plazilcev:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_zavarovanih_%C5%B

Bistven prispevek k ohranjanju biotske pestrosti je prav ta, da pustimo živali, kjer so, prej so bile tu kot mi. Včeraj je bil Dan Zemlje, vsak tak korak prispeva k aktivnemu ohranjanju Zemlje, kajne?

Strah pred plazilci (in še čim) se najbolj uspešno prežene s poznavanjem. Znanega se ne bojimo.

rimljanka

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

23. apr 2010 7:48

Odlična informacija! Ne samo kačofon, ampak tudi informacije in fotografije kač (našla link nekje na tej strani). Lahko še dopišete katere so strupene? Oba gada in modras? Ali tudi kakšen iz družine gožev? Lp kuharica Mici

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

23. apr 2010 8:30

Dober link, dodan med priljubljene. Slepci so že kar živahtni. Predvčerajšnjim je malo manjkalo, pa bi enega , ki se je skrival pod zastirko okoli sadnega drevesa, skoraj pokosil. lp Vlado

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. apr 2010 8:42

Za ljudi pri nas potencialno nevarnoi le gadi in modras, ostali imajo strupnike globoko v ustih.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. apr 2010 14:34

Lani smo med sprehajanjem po Kalvariji, grič nad MB mestnim parkom, na toplih kamnih, v prvem majskem soncu, našteli več kot 15 modrasov na kakšnih 150 metrih dolžine... Potem smo nehali gledat. Se pa ljudje tam teh kač niti  ne dotaknejo, pustijo jih, kot so, saj že leta vemo, da jih je tam, tudi ob sprehajalni stezi, vedno veliko.

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. apr 2010 15:43

In kako naj človek prepriča ostale da jih pustijo primiru? Pa ne samo kače ampak tudi uboge male zelene kuščarčke, ki so v vrtu. V torek se mi je hvalila milo rečeno usekana babnica, kako jih je polovila na lepilo za podgane in jih pustila umret na soncu. Od jeze bi kar njo nekam privezala na sonce in jo pustila brez vode, naj vidi, kako je ubogim živalcam. lp Vesna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. apr 2010 19:09

Reca, jaz se ti bom pridružila pri tem dejanju

lp

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. apr 2010 19:37

Pa se mene poklicite! Grozljivka! fresh

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2010 19:39

Reca in elaphus: samo s prepričevanjem, da so bolj koristne, kot škodljive in nič bolj nevarne kot salmonela v živilih.  Sodim, da jih letno pride več v bolnico zaradi slednje, kot kačjega ugriza. Da zastrupitve z gobami sploh ne omenjam.

Ljudje sploh ne razmišljajo, kako kače živijo, s čim se prehranjujejo ... Opažam, da je pri tistih, ki  so se pripravljeni o tem poučiti, strahov veliko manj. S tem namenom sem link prilepila na Kulinariko, da ga bo našlo čimveč ljudi.

 

Cila

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

26. apr 2010 7:54

To so prekrasna bitja, čeprav sem kot otrok doživela bližnje srečanje s gadom. Po nesreči sem mu pri igri v gozdu stopila na rep, zato me je pičil v nogo. Noga je kmalu pomodrela, doma je bilo nekaj panike, dobila sem par injekcij, pa je bilo vse v redu. Nekaj let sem živela ob reki, ki je gostila kar precej gadov, pa smo se zmenili, da imamo lahko vsak svoj prostor pod soncem. Mladičkom sem nosila pred gnezdo mleko in opazovala njihovo rast (seveda iz varne razdalje). Nikakor pa se ne strinjam, da imajo ljudje doma te živali, ujete v nenaravno okolje. ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti