Aloe vera

duši  

član od: 29.12.2008

sporočila: 14

tema odprta - 22. apr 2010 20:57 | ogledi: 6.174 | odgovori: 8

Od prijateljičeve znanke sem dobila za uslugo ALOE VERA GEL. Je v rumeni kanglici 1 liter . Na kanglici piše še stabilized in FOREVER. V slovenskem prevodu piše samo , da ga jemljemo oz. pijemo razredčeno z vodo ali sokom v razmerju 1 proti 3. To pa je tudi vse kar vem od te Aloe vere. Dobila pa sem 3 kanglice. Popravici naj povem, da ne vem zakaj se jo uporablja in tudi ne koliko krat na dan naj to pojem . Mogoče kdo od vas ve zakaj se to uporablja in kako. Znanko od prijateljice ne poznam , zato mi je težko vprašat za nasvet. More pa to biti prodaja samo po zastopnikih. Če kdo kaj ve naj mi prosim pomaga, saj ne morem takšno stvar (Aloje vero) odvržt.

Pozdrav vsem

duši

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

22. apr 2010 22:21

Duši takšno Aloe Vero imam doma, predvidevam da je ista, če se ti ne mudi bom poiskala brošuro in ti napisala kaj več o njej. Po odprtju jo moraš hraniti v hladilniku, jemlješ jo pa lahko 1-3 jušne žlice na dan, samo ali zmešano z vodo. Pred uporabo pretresi. To mi piše na kanglici, podrobnosti ti sporočim naknadno, če te zanima seveda. čvekica

duši  

član od: 29.12.2008

sporočila: 14

23. apr 2010 10:36

Seveda čvekica veš da me zanima, ker če jo že imam bi jo tudi rada uprabljala. Hvala. duši

aloe  

član od: 6.11.2009

sporočila: 29

24. apr 2010 15:25

Od tukaj meni ideja za nickname... ;) aloe

duši  

član od: 29.12.2008

sporočila: 14

24. apr 2010 22:13

Čvekica , še enkrat hvala , zelo si se potrudila , sem že začela uporabljati. Zdaj bom pa zdrava. duši

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

26. nov 2010 12:20

Pozdravljeni, doma imam alojo barbadensis. Spomladi sem jo posadila v lonec in jo pustila na pokriti terasi, na južni strani. Zelo lepo uspeva. Danes so temperature pošteno padle. Ker nimam izkušenj s tovrstno rastlino, vas prosim, da mi pomagate z nasvetom, kje naj moja aloja prezimi. Aja, doma sem iz okolice Nove Gorice. Zime niso tako hude, je bolj aktivna burja. Hvala in upam, da mi kdo čimprej odgovori, ker je začel sneg naletavat. Argojuhica

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

26. nov 2010 13:47

Alojo daj v kakšen hodnik ali garažo, važno, da se ne kuri preveč. Tudi jaz sem iz goriškega konca, vendar so mi predlani zmrznile obe aloji. Kaže da so tudi pri nas zime prehude za njih. banana130

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

26. nov 2010 22:49

Banana 130 hvala za odgovor, takoj jo umaknem v garažo. Zdi se mi, da so zime na našem koncu vsako leto ostrejše. lp Argojuhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti