Nadev za torto

sara r  

član od: 17.7.2006

sporočila: 9

tema odprta - 22. apr 2010 16:13 | ogledi: 11.455 | odgovori: 7

pozdravljeni! zelo rada pečem, v peki tort pa se še nisem kaj prida preizkusila, zato se na vas obračam s to prošnjo- v soboto popoldne praznuje moj sinček rojstni dan s prijatelji iz vrtca in recept za biskvit sem že našla( v velikosti celega pekača), zdaj pa iščem ideje za nadev in okrasitev. katere nadeve imajo vaši otroci najraje?

hvala... :)

sara r

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. apr 2010 16:20

Ne bi ti rada jemala poguma...amnpak, daj se te veščine uči kdaj drugič, ne ravno za otrokov rojstni dan. Ker si s tem odpiraš preveliko in neobvladljivo tveganje boš preveč živcirala s pripravo in potem se bo stvar začela malo vozljati in boš, nevešča, v paniki....in ko bo fešta za malčke, boš živčna do zoprna. Za to pot in za veselo zabavo pa kar naroči torto v slaščičarni in se nauči delati torte do naslednjega RD. Otroci imajo po večini radi vse, karj je sladkega. Če imajo otroci srečo, da nimajo preforsiranih staršev v stilu (MOJ ima alegrijo na to-in-to, MI jemo pa samo hrano iz integralne moke, bela je fuj....; Mi ne jemo sladkega....), pri sladkarijah niso ravno izbirčni. Če pa imajo preforirane starše, pač bolj iščejo priložnosti, da bodo lahko jedli tiste bomobne z veliko barvili E-ji in tako dalje, ko jih starši ne bodo nazdorovali. Videno že neštetokrat. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 22. 2010 16:21

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

22. apr 2010 17:00

Sara r, jaz bi ti takole rekla: če delaš torto v velikosti pekača iz pečice - polovico naredi sadne, polovico čokoladne. Pri nas je vedno po tem principu, zadovoljiš vsem okusom :) beva

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. apr 2010 17:01

No no Vendi, sej ma cajt, da preštudira do sobote. Do takrat ma še cajt študirat kako izi varijanto. ti se kar loti biskvita ki si ga mela v mislih. Naredi ga kar danes. Če se bo kaj ponesrečlo, lahko ponoviš vajo še enkrat, ker bo še pravočasno. Pečen in ohlajen biskvit lepo zavij v prozorno folijo in je rešeno. Jutri se pa loti torte. Biskvit navlaži z rumom, vodo in sladkorjem v prahu. ruma daš zelo malo, glede nato, da je za otroke. Lahko navlažiš tudi le z mlekom in sladkorjem, ali pa sadnim sokom, če bo torta sadna. najlažje kreme za začetnike so po mojem mnenju z smetano. Lahko stepeš smetano in ji dodaš ohlajen vanilijev puding, pa miksaš, da dobiš kremico. S tole kremo lahko narediš sadno torto, ter dodaš sadje po želji. Mogoče jagode, ki se jih že da dobit, ali katero drugo zmrznjeno sadje, ki ga prej odmrzneš in odcediš. za čokoladno pa lahko npr. nardič Nutella kremico. Smetana + Nutella v poljubnih količinah. Še vsakemu do zdej je bla dobra. Jutri jo sestavi , okrasiš jo pa v soboto zjutraj in to kar z belo smetano, da bo sveža. Če bo sadna in boš gor dala sadje, ga daš zadnji moment in lepo okrasiš z njim. Če bo Nutellina pa lahko celo premažeš z Nutella kremico. Glede dekoracije, če nimaš prakse, bo pa dolga,... Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

sara r  

član od: 17.7.2006

sporočila: 9

22. apr 2010 17:51

joj, hvala obema za nasvete, bom kar oba upoštevala. pol sadne in pol nuteline :). ok, nutelino si predstavljam kako jo bom naredila- kako pa na vrhu okrasim sadno polovico? če bi imela morda nadev smetana+vanili puding+sadje(kompot)? kar z isto kremo, tako kot nutelino polovico? sara r

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. apr 2010 18:05

Sara, lahko celo torto premažeš samo z eno kremo. Pa naj bo to nutelina, če hočeš da bo torta rjava, ali pa s smetano, če hočeš da bo bela. Nutelina krema po vrhu sadne torte čisto nič ne moti.

Meni osebno je lepše, če je torta cela enake barve.

MM

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. apr 2010 18:13

Tudi sama bi naredila nutelino kremo, to bo otrokom sigurno vsec. Da pa ti ne bi uspelo, pa ne dvomim. Drugace pa se cokolada+banane, cokolada+jagode, smetana+breskve (smetani dodas se zelatino v prahu in sok breskovega kompota), itd. Ce bos uporabljala zamrznjeno sadje, pazi, da ga res dobro odcedis, ker odda veliko tekocine. Kar pogumno, je tezje speci dober dunajski zrezek kot narediti torto! fresh

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. apr 2010 22:20

Moja prva torta je bila biskvit + smetana in koščki sadja. Ko sem bila majhna, je bila to klasiš torta na vseh RD. In vsem dobra. Moja dva izbirčneža je pa ne bi niti pokusila, imata raje čokoladno.

 

Sicer je pa moje mnenje tako: če rada pečeš, potem si tudi kdaj naredila kako kremo. In kakšna je razlika med kremo za biskvit ion kremo za torto, lepo prosim? Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj se nekateri, ki pečejo krasne biskvite tako otepajo tort.

Za okrasitev pa lepo smetana ali kombinacija smetana + Nutella, namažeš, vzameš nož, ki je daljši od biskvita, potegneš po razmazani kremi in imaš lep raven namaz. Potem pa lahko (če ti ne gredo okraski) ob robu naložiš kakšne pisane bombone (Haribo ima čuda možnosti), na sredini jih daš v obliki številke rojstnega dne (recimo), če ti ne gre pisanje in to je to. Ali pa kupiš tiste srebrne perlice od dr. Oetkerja in z njimi izpišeš ime in rojstni dan. Ali kupiš že narejeno figurico. Ali ... prepusti se domišljiji. Uspelo bo!

Otrokom je ponavadi bolj kot sama torta pomembno to, da štejejo, koliko svečk je na torti in potem pihanje le-teh.

 

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 22. 2010 22:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti