Govedina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. apr 2010 18:40

Hren po korosko, uporabi se lahko v "krompirjevi juhi s suhim mesom" (ti navajam tako kot je naslovljen recept v bazi in sicer avtorja Rika. vse naredis enako, le da izpustis suho meso in ga ko jed postrezes nadomestis s kuhano govedino), moja babica je rada h govedini iz juhe postregla tudi omako iz brusnic. Drugace pa se meso iz juhe za moj okus zelo lepo uporabi v azijskih jedeh- juhe z azijskimi rezanci, zavitki, solate, itd. Lepo se prilega tudi rdece zelje ali pa navadno duseno zelje in vse ze zgoraj nastete omake. fresh

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

23. apr 2010 12:56

Oljeva govedina s polno čebule in tikvinega olja nam vedno tekne. Lp Talija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. apr 2010 14:16

A essig fleisch? JA, to je res dobro, potem pa kruh not namakat, ko meso poješ...

 

mamamia

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

23. apr 2010 14:24

A zna kdo skuhat topel hren? Je en primorski recept, kjer na maslu prepražiš malo sladkorja, dodaš malo kisa, nariban hren, sveže krušne drobtine (zmliksan dan star kruh, ja) potem z nevemčim zaliješ in malo kuhaš... Razmerij ne poznam, je pa zelooo dobro... tudi k pečenki ali jagenjčku tekne. alibaba

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

24. apr 2010 14:26

Alibaba jaz naredim hren kot prikuho tako: Na maslu prepražim kakšni dve žlici drubtin in nato to zalijem s čisto juho, če pa te nimam pa voda+kocka. Malo pokuham in dodam toliko tekočine, da je vsebina približno take gostote kot smetanova špinača. V to dodam dve čajni žlički hrena iz kozarčka (ponavadi tistega od Ete), dobro premešam in poskusim, če je premalo ostro pač dodam še hrena, ker imamo različni ljudje različno ostro hrenovo prikuho. Dodam res drobno naribano bolj kislo jabolko in malo sladkorja. Omaka mora biti nekako sladko kisla in moramo čutiti ostrino hrena. Tako omako pri nas postrežemo zraven praženega krompirja in kakšne pečenke. Narejena je zelo hitro in je v sezoni, ko ni obilo sveže zelenjave zelo dobrodošla. Vedno kuham nekako na oko in zato točnih mer posameznih sestavin nimam zabeleženih. Mislim pa da bi ti moralo uspeti, saj je dokaj enostavno. l.p. tedyka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

24. apr 2010 14:29

Ker nisem prej prebrala recepta moje predhodnice nisem niti opazila da sta si recepta res zelo podobna, saj kolikor mi je zano izhajava iz istega konca naše dežele. Ja približno tak hren jemo pri nas na Vipavskem. Lep pozdrav tudi tebi terlikar 1. tedyka

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. apr 2010 16:20

Hvala, to je to! Bom naredila varianto s zmletim kruhom. Priporočam! Jutri je nedelja.... alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 26. 2010 11:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti