Kje kupiti sredstvo proti polžem itd., v centru ljubljane

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

tema odprta - 19. apr 2010 8:27 | ogledi: 4.568 | odgovori: 9

Do sedaj sem imela doma še zalogo omenjenega sredstva proti polžem in nek prašek proti gosenicam kapusnic. Vmes so trgovino Sadjar in vrtnar na Cankarjevem obrežju zaprli, pa me zanima ali se da kje drugje v centru kupit te zadeve.

Hvala za odgovor.

francis

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

19. apr 2010 9:06

...ali pa bo treba v vrtni center v smeri BTC, Vič, Rudnik ? francis

neznan uporabnik

19. apr 2010 9:21

Mogoče pogledaš v Kalii na Vodnikovem trgu, nasproti trga? japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. apr 2010 9:42

Za polže je baje najbolje, da nabaviš azijske (ne vem iz katere države točno ) mutaste race. Te baje jedo polže z velikim užitkom in ti počistijo vrt v nulo. Res pa je, da včasih pozobljejo tudi kako solatko ampak ne vem pa,koliko jo pospravijo oziroma ali ogrozijo letni pridelek. Če boš rabila, nekje imam naslov od enega rejca teh rac ga pa moram najti in ti lahko posredujem. lp hedonist

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

19. apr 2010 9:59

O hvala, japaja !Nisem vedela, da ta trgovinica še obstoja.Saj sem sigurno vsaj enkart tedensko na trgu, pa nisem šla še pogledat, ker sem bila navajena na Sadjarja. Sicer polžev na svojem malem vrtu še nisem videla, tisti tulec granulata imam za par let. Hedonist, race so lepe živalce, čeprav ne vem kakšne so te tvoje eksotične, in jih prav rada opazujem dol z vrta, ko se pojajo po Ljubljanici. Saj polžev še ni, polžin rabim preventivno za novo posajeno solato. Mislim, da je zadnje leto bilo manj polžev kot ponavadi... francis

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

19. apr 2010 12:30

Evo me: sem že kupila na Ciril Metodovem trgu, vse kar sem rabila. Lep pozdrav! francis

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

19. apr 2010 13:45

hedonist je napisal/a:
Za polže je baje najbolje, da nabaviš azijske... (hedonist
Indijske race oz tekačice. Jih ima sosed. Na vrt pa jih ne more spustiti, ga ima zagrajenega, saj bi si tam poiskale okusnejše in laže prebavljive poslastice. Naj bi pa to bil edini naravni sovražnik španskih polžev lazarjev. lp Vlado

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

20. apr 2010 8:25

Tinkara, tole s pivom bom preizkusila ! francis

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

27. apr 2010 19:41

Pravijo,da jim sivka smrdi in to kar rastlina. toppy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti