Na pomoč: tičina na torti s smetano

metkica1  

član od: 27.1.2009

sporočila: 9

tema odprta - 11. apr 2010 16:41 | ogledi: 4.696 | odgovori: 4

Potrebujem pomoč!

Navadno delam torto s kremami, v kateri je smetana. Do sedaj sem tudi krasila s smetano, a tičina me mika... Tako čudovite se mi zdijo vaše torte, da moram tudi sama poskusiti. No, se že eksperimentirala, pa ni uspelo najbolje. Tičina se mi na obodu TOPI :( . Vem, da mora biti pod tičino maslena krema... A kaj, ko se maslena krema ne prime tam, kjer je krema. Vse skupaj se mi začne nekaj pacati :( . Tudi na kremi, ki je bila iz pudinga in masla se je tičina topila, pa sem premazala s kremo kjer sem zmešala sladkor in maslo ... drugič sem poskusila s sladkorjem in ramo, pa enako. Kaj delam narobe????

Hvala za nasvete

metkica1

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. apr 2010 18:06

Metkica, jaz sem prejšnji teden delala dvojni srček ( parček je dokaj sveže zaljubljen), z veliiiiiiko kreme, ki je kar malo lezla ven. Za mazanje oboda sem masleno kremo malo stopila v mikrovalovki, da je bila zelo mehka. Torto sem namazala s to mehko kremo, jo dala v hladilnik, da  je maslena krema malo otrdela, potem pa sem jo še enkrat namazala (in ponovno "ohladila" v hladilniku). Tična se mi potem ni prav nič topila, saj sem jo položila na trdo masleno kremo.

LP

kača

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

12. apr 2010 10:05

Se podpišem, sem ravno to hotela napisati.Maslena krema je res fajn, če se da malo v mikrovalovko, jaz jo na cca 15 sekund vzamem ven in premešam, dokler ne dobim željene mehke, a ne tekoče kerme. Če se že v prvo fino naredi je ok, drugače pa tako kot pravi kača, počakaš da se strdi in še malo popraviš. *Alisha*

metkica1  

član od: 27.1.2009

sporočila: 9

12. apr 2010 18:09

Najlepša hvala... Poskusim v petek. Moj nečak bo pihal svojo prvo svečko. Hvala Metka metkica1 (http://www.mojalbum.com/metkica1) Sporočilo je spremenil(a) metkica1 dne 13. 2010 21:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti