Okrasitev torte za enoletnika - zbiram ideje

huferka  

član od: 5.10.2006

sporočila: 10

16. apr 2010 18:39

Meni je (bodoča) tašča za novo leto podarila knjigo Božanske sladice http://www.buca.si/index.php?nav1=knjigarna&nav2 -- moram priznati, da sem jo samo prelistala, ampak glede na to, kar berem, bi ti recepti iz nje (nobene smetane, želatine v kremi, tudi moka navadno ni bela) morda prišli prav. Ima tudi poglavje "torte za rojstni dan" ... eko, prepisujem naslove: korenčkova, riževa, makova, orehova, svetla, čokoladna torta. Ima pa tudi kremo z maslom in pa riževo kremo za torte, okrašuje zadeve predvsem s suhim sadjem in z listki melise, pa tudi s svežim sadjem. Da ne bi bilo kaj narobe, bom samo prepisala sestavine, ki so v riževi kremi, morda si pa knjigo lahko v knjižnici sposodiš pa jo prelistaš: riž, mleko, vanilija, trsni sladkor -- za "barvaste" kreme jim pa primeša nekoliko domače marmelade. huferka

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

16. apr 2010 19:58

Huferka, prav to knjigo sem imela namen poiskati, da vidim, če bi jo bilo smiselno kupiti... in zdaj si mi lepo spisala, kakšne tortice so noter, pa ravno pravi "gušt" si mi naredila s sestavinami za kremo. mislim, da je glede na moje potrebe (ki niso vezane le na tortico za malega) super. hvala! metodac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti