Okrasitev torte za enoletnika - zbiram ideje

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

12. apr 2010 13:20

sokec, hvala, na to pa res nisem pomislila - če nič drugega ne, naredimo šablono sami doma, pač ustrezno obliki torte, in potem posujemo z nečim. pa imam "izhod v sili", super! metodac

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. apr 2010 14:43

metoda, jaz se sicer strinjam s teto torto, glede na tvoje zelje bi ti pa predlagala knjigo Bozanske sladice, avtorice M. Bozic (http://www.buca.si/index.php?nav1=knjigarna&nav2 ). Kaj pa ce naredis dve torti, eno za malcka, ki jo lahko (dobesedno) rocno napade in drugo za goste? LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

12. apr 2010 14:47

rebecca, hvala, bom šla kam prelistat to knjigo, nisem niti vedela, da obstaja. saj, o dveh tortah ali pa vsaj o še enem pecivu zraven tudi razmišljam - če nič drugega ne, da imamo rezervo ;-) metodac

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

12. apr 2010 15:55

metodac,kaj pa če bi nadev naredila is biskvita marelične marmelade,breskev ali marelic in pomarančnega soka. Narediš malo debelejši biskvit, ga prerežeš na pol posebej pa spečeš še en biskvit za nadev.Tega zrežeš ali rastgaš na manjše koščke dodaš nekaj marelične marmelade, koščke sadja za katerega se odločiš in sok ene pomaranče,vse daješ po občutku, da dobiš tako kompaktno maso ( mogoče ne bi bilo slabo če bi dala še kako žlico skute).Napolniš biskvit, nanj položiš šablono sončka in vse skupaj obrežeš v obliko sonca.Glede okrasitve pa poskusi skuto obarvat z kakim oranžnim sirupom.Lahko pa tudi napolniš z jabolki ki jih podušiš na malo masla osladkaš z marmelado ali sirupom. Če pa puding spada med zaželjene sestavine pa sploh ni težav.Narediš kremo is skute in dodaš par žlis pudinga in sadja po želji in to je to tudi obliješ jo lahko samo s pudingom. sensia Sporočilo je spremenil(a) sensia dne 12. 2010 16:28

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. apr 2010 15:58

Lahko pa biskvit preliješ z jogurtom, v katerega dodaš malo želatine (vse skupaj v modelu). Jaz sem že delala tisti jabolčni biskvit brez jajc iz baze, zraven pa sem naredila kremo iz bananinega jogurta in menda je bilo zelo dobro. Le pozorna bodi na količine, iz originalnega recepta ne pride visok biskvit, zato lahko precej zmanjšaš velikost pekača in narediš malo simpatično tortico. Iz vloženih breskev in marelic narediš lahko sonček na vrhu. matilda

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

12. apr 2010 21:06

mal manj komplicirat pa bo :) Enoleten otrok lahk za svoj rojstni dan komot poje kakršno koli torto. No ja, mogoče odsvetujejo še med, drugače pa naj bi zdrav enoletnik jedel vse. Sicer sem proti sladkarijam, sam za prvi rojstni dan je naša punca z veseljem zmazala čokoladno torto z višnjami. mala miska

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

12. apr 2010 22:32

Sensia, hvala, bom preiskusila po predlaganem receptu s kakšnimi rezinami že v teh dneh. Matilda, hvala za repliko glede količin pri biskvitu, je dobro vedet metodac

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

15. apr 2010 21:03

Morda pa tortne plasti in izbrano kremo zložiš v modelu, vrhnjo plast biskvita premažep z marmelado, nanjo naložiš na koščke zrezano sadje iz kompota v obliki sonca (za sonce npr breskve ali banane, okoli žarkov pa kaj v kontrastni barvi, lahko jagodičje, če ima otrok rad bolj kislo sadje) vse skupaj pa preliješ s sadnim želejem, lahko uporabiš brezbarvni preliv za torte ali pa v sadnem soku skuhaš puding (bo malo bolj motno) in daš le toliko da sadje skupaj drži in se motiv ne premakne. Irena

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

16. apr 2010 13:58

Atina in Piškotek, super sta, hvala! metodac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti