Okrasitev torte za enoletnika - zbiram ideje

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

tema odprta - 9. apr 2010 14:41 | ogledi: 14.327 | odgovori: 42

Pod neko drugo temo ste me enkrat že rešili iz zagate, zato se spet oglašam...

Čez slaba dva meseca bo naš fantek praznoval prvi rojstni dan. In ker sem trdno odločena, da bo imel torto, ki jo bo smel jesti, sem se znašla pred izzivom: kako jo okrasiti.

Sam biskvit ni težaven - verjetno bom izbrala enega izmed receptov za osnovo brez mleka in jajc (ali pa samo z rumenjaki in mlekom, ker počasi uvajamo tudi to), z obliko se tudi lahko poigram.

Malo pa me zmanjka pri okrasitvi: čokolada itak odpade, smetane nočem, za maskarpone sem v dvomih, rada bi uporabila sadje, a brez želatine... a vseeno mora izgledati lepo in biti okusno za nas odrasle, ne kot ponesrečen kup nečesa ;-)

Če nič drugega ne, mu bom dala gor še malo plastično igračko, da bo bolj privlačno zanj... vse ostalo pa mora biti užitno, seveda.

Aja, alergij nimamo, tako da omejitev zaradi tega ni... razen preventivnih ne-jev za oreščke, čokolado ipd....

Že vnaprej hvala za predloge/izkušnje!

sončen pozdrav,

M.

metodac

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2010 14:53

Naš 5letni pokovc je bil nad pravim miniaturnim gradbiščem na torti čisto navdušen. Nisem dala plastičnih igrač, ampak kovinske. Še zdaj točno ve, kateri izmed množice mehanizacije so bili na torti. In reče, da jih hoče imeti tudi na naslednji Je bila to prva torta, katere je z veseljem pojedel 3 kose in hotel še.

Loni Makaroni

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

9. apr 2010 14:54

Loni, kaj pa je bilo pod gradbiščem? Bisvit in...? Drugače pa kul ideja, he he. Hvala! metodac

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

9. apr 2010 15:14

Za poletne rojstne dneve mi včasih okrasimo torto tako, da jo na tanko premažemo s smetano ali vanilijevo kremo, nato pa sestavimo vzorec iz rdečega ribeza in borovnic (npr. v smislu rožice-sonca), lepo zgleda, ker je tak kontrast med barvama. Ni pa neka spešl okrasitev, tako da glede na to, da že 2 meseca vnaprej o tem razmišljaš, se ti bo najbrž ta ideja zdela preveč preprosta perpetua

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

9. apr 2010 15:18

perpetua, ne, ne, ne rabim spešl, le ideje iščem, ker mi je peka pač hobi, torta za enoletnika (ne vsa kremasta in z dekoracijo iz tičine mase ali česa podobnega) pa izziv - bolj naravno, bolj preprosto, bolj bom zadovoljna! thx. metodac

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

9. apr 2010 17:44

Pri nas je imel enoletnik vlak. Na enem vagonu so bili naloženi hlodi - vafelj palčke - lahko kupiš prazne (brez čokolade), na dveh vagonih so bili avtomobilčki in na dveh borovnice (kar tako naložene). Lokomotiva je bila precej smetanasta, vagoni pa zelo biskvitni. Predlagam, da v dveh mesecih uvedeš še smetano in potem jo brez večjih problemov malo pomažeš po torti. Saj mlečni izdelki se uvedejo nekje pri 10 mesecih - ali ne? LP kuharica Mici

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

9. apr 2010 18:51

hmmm, vlakec... imate kakšno slikco, Kuharica Mici? smetano smo že upeljali, pri 8-ih mesecih... vse bp, le preveč je ne bi rada uporabljala, sploh ne v sladki verziji... Perpetua, hvala, mogoče pa res kaj na to temo spacam skupaj - skuta je ok, smetano sicer že tudi jemo, želatina pa... kako narediti kremo, ki nima želatine? eno je agaragar, brez tega pa najbrž sploh ne gre, mar ne? metodac

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

9. apr 2010 19:51

Kaj pa krema iz skute, smetane in sadja? Je kompaktna pa še zelo dobra (vsaj meni :)). nina _

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. apr 2010 22:58

Okrasiš jo lahko zelo različno. malo težje bo izvesti brez vseh teh sestavin, ki si jih naštela( čeprav ne razumem dobro zakaj, ker mali ni alergičen na nič od tega), Ker si naštela vse dobre sestavine, s katerimi lahko nardiš eno dobro tortico. Jaz ti vseeno predlagam tole, pa čeprav ima v mes smetano pa mascarpone. dvomim, da bi bila izključno samo z skuto dobra torta.Pa sladka tudi mora bit, čeprav sladkor ni zelo zdrav, je pač torta. en košček domače sadne torte mu ne bo škodil. tale je zakon: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Jagodno_-_boro Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 09. 2010 22:58

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. apr 2010 12:07

Metoda, po mojih dolgoletnih izkušnjah je enoletniku čisto vseeno, kakšna je torta. Morda mu je všeč, če je pisana, najlepše je, da lahko seže z rokico vanjo (ognja svečke se navadno boji), pojé pa je v najboljšem primeru za dve veliki žlici, tako da je v odsotnosti alergij POPOLNOMA VSEENO, kakšna je torta. Pomembno je samo, kakšno slikico želi imeti mamica za spomin in morda, kakšne OH! in AH! želi dobiti od sorodnikov in prijateljev, ki bodo prišli voščit enoletnemu prestolonasledniku. Oprosti, Metoda, da sem malo pikra (to je običajno naloga naše Vendy) - vendar, verjemi mi, naredila sem že gotovo več kot sto otroških tort (tudi moje ime na Kulinariki izhaja od tod). Moja izkušnja je, da imajo otroci veliko domišljije, tako da ni treba, da je okrasitev torte v kvaliteti naše Stane. Moja daleč najuspešnejša torta za fante je nogometno igrišče, vendar šele od 3. ali - še bolje - 5. rojstnega dneva dalje. Pa tudi kakšna dirkalna steza Formule 1 z dirkalnimi avtomobilčki jim je všeč. Zanimivo je, kako si kasneje, npr. kot pozni najstniki, spet zaželijo tako torto iz nostalgije po otroštvu. Pa tudi pikapolonice iz marcipana (ustrezno številu let) so zelo priljubljene, tudi še pri 20-letnikih in -letnicah, če imajo seveda radi marcipan. Moja izkušnja je tudi, da imajo otroci rajši čokoladno kot sadno torto. Sem pa svoje "otroke" tudi vzgojila, da je pri torti bolj pomembno, da je dobra, kakor da je lepa. In potem se "grdo obnašajo" na rojstnih dnevih svojih prijateljčkov, ko vzvišeno izjavijo: Moja teta dela pa boljše torte (kot je tista umetelno okrašena iz slaščičarne). Sedaj, ko so že "veliki", lahko delam navadne okrogle torte s pikapolonicami in svečkami, pa tudi kakšen tortni ognjemet jim je v veselje. Pa brez zamere! teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti