Testo za breskvice se drobi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 8. apr 2010 10:24 | ogledi: 4.126 | odgovori: 5

Prosila bi za nasvet, kako - če se sploh da - rešiti očitno presuho testo za breskvice, ki se drobi.

Mama je pripravila testo (njen recept je z oljem), ga pustila čez noč počivat, zdaj se ji pa drobi in ga hoče kar stran vreči. Tiste, ki ste mojstrice za breskvice, prosim svetujte, a ga lahko reši z dodajanjem maščobe ali kake druge sestavine? Jaz bi dodala olje, ampak se na to testo ne spoznam, zato nisem prepričana.

hvala

tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. apr 2010 10:58

Ne vem ali je že probala da se testo malce navzame sobne temperature nazaj, da postane spet bolj voljno, v nasprotnem primeru ne bi vedela, sicer pa probat najbrž ne bi bil greh. Upam da lepo reši in bodo kmalu breskvice na mizi;)

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. apr 2010 14:08

Ma kaj se ji drobi pečeno testo , al testo, ki ga je vzela ven iz hladilnika? a ga je mela zavito v foliji? Če je blo včeraj lepo voljno in ne pretrdo, pa ga je zavila v folijo, ne verjamem, da se je tako posušilo, da se drobi. Breskvice vzamejo kar precej časa, da se jih naredi. In če testo že v štartu ni ok, bi jaz tudi naredila novo testo. Pa dovolj je, da počiva 2 h, kot imam jaz po receptu, ki je tudi z oljem. Ker škoda se lotit delat, ko je dosti dela, če že pri testu ne štima. Lahko pa vseeno poskusi prej dodat olje in ga spet dobro pregnete, če bo kaj iz tega. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. apr 2010 15:41

Verjetno je dala praveč moke...jaz delam z oljem inn vedno naredim testo dan prej ,se nikoli ne drobi.Mora biti pa testo mehko in elastično ,meni se še malo packa po rokah ko ga dajem v hladilnik

Ne bi dodajala olja,ker olje potem kar splava iz testa(vsaj meni se je to naredilo,ker nisem dovolj mešala)

Manjši kos testa naj proba zgnesti z mlekom,pa bo videla ......a se ji sploh ne dajo delat kroglice,če se dajo naj kar naredi,saj se pečene z nadevom zmehčajo...

lp goga

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. apr 2010 22:12

Drobilo se ji je že surovo testo. Ga je hotela ponucat za nekakšno pito al nekaj podobnega, da ga ne bi ravno stran vrgla, pa ni šlo, je kar letelo narazen, tako da je končalo v kanti. Ni bilo prožno že ko ga je zamešala, torej bo mogoče res preveč moke krivo. Se ji ni dalo več delat testa, tako da smo napekle vse drugo, breskvic tokrat ne bo. tjas

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. apr 2010 23:06

Škoda tjaš..meni testo dela MUM,pri moki sem previdna in vedno dam polovično količino,potem dodajam,da je testo elastično....

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti