Polnjeni kalamari

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

tema odprta - 15. sep 2003 11:02 | ogledi: 14.942 | odgovori: 7

Pozdravljeni

Delala bi polnjene kalamare, ali ima kdo preprost recept in seveda navodila

hvala

pija

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. sep 2003 11:48

Ali jih boš delala na žaru ali v omaki? Za polnjene lignje v omaki narežem lovke in jih na čebuli malo popražim. Dodam narezano šunko, malo pelatov, česna in peteršilja ter začimbe. Popraženo malo ohladim in dodam še nariban sir ter lahko malo drobtin.S tem lignje polnim. Na malo poražene čebule dodam lignje, dodamo še paradižnikovo omako, kakšen narezan ligenjček ter zalijemo z belim vinom. Če nam ostane "fila" dodamo še to. Količin nimam, ker delam vse "od oka". Če je "makica" preredka, jo zagostimo z drobtinami. Upam, da sem se spomnila vsega, saj jih že nekaj časa nismo jedli. Dober tek! Tina

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

15. sep 2003 12:09

Pečeš jih kje ? V pečici - daš na rešetko ali v pekač, koliko časa, na koliko stopinj, kako nastaviš (gretje spodaj in zgoraj, infrared, infrared - ventilator...)????

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

15. sep 2003 12:39

jaz bi jih panirala in pocvrla v fritezi, pa ne vem na koliko stopinj in koliko časa, kakšna omaka gre zraven in kakšna priloga. pija

student  

član od: 18.9.2003

sporočila: 7

22. sep 2003 11:56

Lignji? Mmmm se mi ze cedijo sline. Ampak ne cvrite jih za bozjo voljo - to je stran za gurmane, ne pa mcdonalds.com. No ja, pretiravam v zelji bo uveljavljanju kulture prehranjevanja. Seveda tudi jaz gresim, ampak tudi ker sem student in si lahko mislite, da nimam v stud. domu ravno veliko moznosti za umetnine. Se pa clovek nauci, kje ni treba komplicirati in uporabljati domisljijo. (in sposojati si od sosedov, hihihi). nekaj nasvetov: 1. Čas: Vedno jih pecite (cvrite ...) na hitro, ker drugace bodo bolj podobni gumi kot pa hrani (drugace kot hobotnica) 2. Na žaru: Najbolj na pravem žaru - zunaj, ker zna zadeva na ponvi zelo umazati kuhinjo - šprica. Tudi malo vonja po dimu ne škodi. 3. Poljnjenje: lastne lovke in sir, šunka in sir, pršut in sir, kakršna koli kombinacija, lahko latne lovke, čebula, česen, olive, košček posušenega paradižnika (ok, priznam, zadnje sem si zdaj zmislil, ampak verjetno bi slo) - torej karkoli kar sodi k morski hrani. AMPAK. Ne bodite prevec pogumni pri poljnjenju - napolnite le do polovice in zašpilite z zobotrebcem. Če je prepoln, jih boste lovili okoli in kaksnega tudi v glavo dobili . namrec barabe se skrcijo pri peki in ko jim je notranjost pretesna, bo ali vse steklo ven ali pa "eksplodiralo". Imeti polne lase in kuhinjo vročega mastnega sira pa ni lepo. Pa tudi obed naj ima okus po lignjih in ne po nadevih. 4. Priloge: Tržaška omaka je za mene nujna in pravzaprav ni priloga. Klasika - blitva na česnu s krompirjem in obilico hladnega olivnega olja (najraje ga dodam še malo ko je že pripravljeno, da obdrži pristni vonj - OLJE - seveda priporočam slovenskega, ker je najboljše - ker pri nas rastejo oljke na najvišji nadmorski višini). Novost, ki jo je oče izvedel na ribiškem oprazniku v izoli: polenta s štirimi siri. Kuhani polenti (iz zdroba če imate čas) dodamo malo krompirjevega pireja, zraven naribamo sire (4 je okvirno število- katere hočete, seveda pa ne štiri enake kot gauda, edamec, trapist in to. Naj bo zraven kaksen sir s karakterjem - gorgonzola, vsaj ementalec... Potem pa domisljija - lahko zapecete, dodate suhe gobice (črne trobente npr.) O vinih pa se pozanimajte kje drugje, ker sicer bi lahko napisal kaj mi sede zraven lignjev, ampak bi sigurno dobil kaksno zausnico od poznavalcev (v stilu: Kaaaj, to vino zraven lignjev, ce je pa ... ) To je vse. Hvala za pozornost. Studentek.

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

22. sep 2003 15:08

ja super hvala za tako izčrpna navodila vsem, a se pravi čim manj časa pečenja bolj so mehki, ja kaj pa je tista prava mera recimo v pečici ali pa v fritezi -če jih cvremo. lep dan vsem skupaj pija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

23. sep 2003 13:04

Večkrat mi pride prav čisto dober recept za polnjene lignje, ki se lahko jejo tudi hladni pri prigrizku. Na čebulici prepražim nasekjani del lovk in lignja, dodam česen, sol, peteršilj, jajce in nariban sir. Včasih tudi malo blitve in žlica kisle smetane. Nadevam lignje, spnem z zobotrebcem in popečem v pokriti teflonski ponvi, da se lepo zapečejo. Isti nadev pa uporabljam za nadevane listnate žepke, ki jih ponavadi ponudim ob kakšnem dobrem vinu. Dober tek

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

23. sep 2003 21:22

ŽIV! SVETUJEM TI, DA MALO PRELTIŠ RECEPTE-MORSKA HRANA. TAM JE VRSTA RAZLIČNIH NAVODIL, TUDI ZA POLNJENE LIGNJE. PA LEP DOBER TEK TI ŽELIM!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti