Testo za pico kot v osnovni šoli

tine22  

član od: 5.4.2010

sporočila: 1

tema odprta - 5. apr 2010 0:32 | ogledi: 8.613 | odgovori: 6

Pozdravljeni, zanima me če kdo ve kako se naredi testo za pico, kot smo jo imeli za kosilo v osnovni šoli, usaj nekateri. Bilo je nekje 2-3 cm debelo testo vendar povsem rahlo še bolj kot sredica od kruha in je bilo res zelo dobro, verjetno ena najboljših pic ki sem jih kdaj jedel, predvsem zaradi testa. Pregledal sem že kar nekaj forumov pa nekako ne najdem. Je možno da so kuharice v šoli naredile kar testo za kruh in naložile nanj sestavine? Lahko kdo pomaga??

tine22

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. apr 2010 11:06

Sicer ne vem, kakšne pice ste jedli v šoli, ker mi še nismo imeli kosil in takrat tudi pic nismo poznali. Jaz delam običajno kvašeno testo z mlekom. Zamesim pa bolj rahlo testo, pustim vzhajati. Nato na pekač, obložen s peki papirjem (ki sem ga naoljila z olivnim oljem), raztegnem testo kar z oljnatimi rokami, obložim po želji in takoj dam pečt v že ogreto pečico ( 200 stopinj). Upam, da sem ti kaj pomagala. Prijetno peko ti želim. regina

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. apr 2010 11:14

Jaz za pico naredim navadno testo za kruh z dodatkom olivnega olja in če je testo bolj mehko in bolj debelo razvaljano je kot buhtelj. Saj je zelo dober vendar mi imamo rajši tanjšega in hrustljavega. Poskusi mogoče ti uspe. irena66

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

5. apr 2010 11:27

Ojoj, jaz pa imam na osnovnošolske pice grozne spomine. Debelo testo, komaj kaj gor, pa najhujše - maste, da si lahko olje stiskal z njih. Ampak tine, osnovne šole imajo različne dobavitelje hrane, tako da ti težko pomagamo. Če praviš, da so vašo malico pripravljale kuharice v šoli, bodo sigurno zelo vesele, če se boš oglasil pri njih in jih povprašal po receptu. Sploh ne dvomim, da ti ga ne bi zaupale perpetua

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. apr 2010 13:26

Tine 22,sama sem našla na Kulinariki testo za pico, ki ga moji naravnost obožujejo.Po tvojem opisu sodeč je to tako testo.Poišči testo za pico Bojči.Sama mislim, da mora biti bolj hrustljavo in ne tako debelo,ampak okusi so različni. Če ne boš našel, evo sestavine: 25 dag moke, pol kocke kvasa, sol, malo olivnega olja,voda. Zraven pa še dobra volja in veselje ob misli,kako bodo zadovoljni domači.Pa poročaj,kako je uspelo in dober tek! naor

sa_sha  

član od: 6.4.2010

sporočila: 17

6. apr 2010 7:39

mene pa zanima ravno obratno.. Moj fant si želi zelo tankega testa in, da bi bilo povrhu še malo sočno... kakšen nasvet? sa_sha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. apr 2010 8:21

Moji spomini na začetke pice so taki, da se je kar štruco kruha narezalo na rezine in to uporabilo namesto testa.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti