Velikonocni jajcni sir?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

tema odprta - 31. mar 2010 10:50 | ogledi: 6.547 | odgovori: 12

Imam kolegico, ki mi je ze pred casom dala recept za nekaksen velikonocni sir ki se pripravi iz skute, jajc in kumine. Potem ko sem malo poguglala sem ugotovila, da poznajo nekaj takega v vecini slovanskih dezel (vem za hrvate, cehe, poljake, litvance,...) pa me zanima ali kdo izmed vas pozna tak sir - pa seveda me zanima tudi recept

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Temo je spremenil(a) rebecca dne 31. mar 2010 10:50

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

31. mar 2010 11:52

Ravno danes sem na ljubljaski glavni tržnici pri prodajalkahmelčnih izdelkov videla, da prodajajo pečeno skuto in bila je potresena s kumino. Spodaj je takšne belo-kre barve, skorjica pa je rjave in potrsesno s kumino. Mogoče je to to. lp Spela

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

31. mar 2010 12:52

špela,to je narejeno iz prvega mleka ( mleziva),ko krava dobi telička-to prvo mleko se pomolze,pri količini 1l dodamo še malomanj kot 1l navadnega mleka,nalijemo v glineno posodo,potresemo s kumino in pečemo v pečici. Pečeno pride kot mehka skuta,povrhu je pa rjavo rumena skorjica posuta s kumino-meni je ful dobro! anibas

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

31. mar 2010 13:26

Super že dolgo sem iskala kako bi prišla do tega recepta,to je spomin na otroška leta vem da so na bližnji kmetiji vedno imeli ta sir ko so imeli telička. mark5

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

31. mar 2010 14:09

lahko kdo malo bolj podrobno razloži kako se ta sir naredi, pa temperaturo in čas pečenja. Imam možnost dobiti mleko pri sosedu, sami nimamo kmetije, pa bi poskušala to zadevo napravit. LP mina20

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

31. mar 2010 15:22

Zakaj pa jajčni sir. v zapisih jajc nisem zasledila nikjer, ali sem morda kje spregledala? lp limona

neznan uporabnik

31. mar 2010 16:33

Tukaj zdajle poteka dvotirna debata: eno je velikonočni jajčni sir, drugo je pečeno mlezivo.. japaja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. mar 2010 17:37

Basti, ja o takem siru sprasujem. Zanima me ce Slovenci tudi poznamo taksen sir. Recept, ki mi ga je dala kolegica imam, so pa malo varijacije na temo. Nasla sem sirac: http://www.coolinarika.com/recept/sirac-sir-od-jaja, potem recept ki ga je dala basti - hrudka, ki naj bi bil ceskoslovaski, litvanski suris: http://recipes.wikia.com/wiki/LITHUANIAN_SWEET_CHEESE_ cirek: http://www.downloadtopc.com/recipe/96/52963/cirek_easter_ itd... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

31. mar 2010 20:08

anibas je napisal/a:
špela,to je narejeno iz prvega mleka ( mleziva),ko krava dobi telička-to prvo mleko se pomolze,pri količini 1l dodamo še malomanj kot 1l navadnega mleka,nalijemo v glineno posodo,potresemo s kumino in pečemo v pečici. Pečeno pride kot mehka skuta,povrhu je pa rjavo rumena skorjica posuta s kumino-meni je ful dobro! anibas
Poznam to. Zelo dobro. Anibas, pozabila si napisat sol. Če masa ni slana, je sir obupnega okusa, vsaj zame. Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti