Drugačna zdrava prehrana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. apr 2010 11:14

Zgrešeno je to, da misli na to, čemu vsemu se "mora"odpovedati. Ne kritiziram načina prehranjevanja. To je mimo, ker to ne gre za nekajmesečno zadevo, za vzdrževanje telesne teže je treba spremeniti način življenja. In celo življenje misliti na to, česa ne smeš jesti, to ni v redu.

Ko sem zaradi zdravstvenih razlogov dobila 3mesečno prepoved uživanja mlečnih izdelkov, sem belo kar sanjala, o tem govorim. In ko sem lahko začela nazaj jesti... nebesa na zemlji. O tem govorim. Aja, imam blago obliko intolerance na laktozo, ki ne zahteva črtanja mlečnih izdelkov z jedilnika.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. apr 2010 12:28

Sama tudi težko sestavim sočutje nad "odpovedovanjem nad hrenovkami" (oziroma, če se človek spomni tistih X-fileov, kjer sta Scully & Mulder nekaj nenavadnega iskala v tovarni suhomesnatih proizvodov in sta ugotovila, kako so "dokazi izginjali v proizvodnem procesu klobasic"....je stvar rešena). Pa človek tudi mirno zamenja mastno mlečno čokolado s finimi tenkimi ploščicami temne čokolade, ki se topijo na jeziku in imajo brbončice žur in je to mnogo bolje kot pa rebrca čokolade. Sploh je pa super malo temne čokoladice in banana in potem malo gibanja. Meni se, pkucler, bolj smiliš zaradi tega, ker si overweighted zaradi zanič in nedomišljene (dokaz:hrenovka kot priboljšek) hrane. Ker če bi bil overweighted zaradi tega, ker bi pojedel preveč njokov ob pašticadi, preveč pocastega riža v paellah, preveč krompirja v musakah in bakalarjih "na belo", preveč karamelnih krem, preveč dobrih namazov na "tapas", če bi s česnovim kruhom pomazal posodico, v kateri je bil tzaziki....bi vse skupaj lažje razumela. Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. apr 2010 14:55

Dragi pkucler, kar verjemi, kar je napisala Loni. Če si prej ob hrenovkah in hamburgerjih natolkel toliko kil viška, da moraš tudi še zdaj, ko si zbil dol 18 kil, še kar naprej hujšati - to lahko pomeni samo, da si zelo dolgo nekaj pri svoji hrani in načinu življenja delal zelo narobe. Ker 20 pa še več kil špeha pač ne leže nate čez noč zaradi ene same male pregrehe. Z drugimi besedami: če ne želiš imeti čez kako leto ali dve spet teh 20 in še več kil nazaj in/ali kake zoprne zdravstvene težave, boš moral za vedno spremeniti svoj način življenja, ne pa samo zdaj, za pol leta, potem pa ajmo spet nazaj po starem, mlatit hamburgerje in čokoladke. "Za vedno" - to je zelo dolgo in ne bo ti zneslo, če se boš odpovedal vsemu, kar ti je bilo do zdaj sveto, ker preprosto ne boš zdržal. Že iz tega, kar si napisal, je jasno, da si se spravil pod hudičev stres, če razmišljaš samo o tem, česa ne smeš jesti (za boga milega, pa ja ne misliš, da je 4 mesece tune v konzervi neka super zdrava hrana?). Torej si kar vzemi k srcu zelo staro in zelo neprijetno pravilo, da se hujša tako, da se porabi več energije, kot se je poje, je se pa vsega po malem (Nemci temu dečejo FDH dieta, po naše bi se reklo recimo "požri samo pol"). Če se čemurkoli v celoti odrečeš, se ti bo prej ali pozneje nekje poznalo. Kar pozabi na to, da lahko brez škode ogljikove hidrate nadomestiš z malo več maščobe v klobasi, saj konec koncev Atkins ni brez razloga umrl pošteno predebel, a ne... O tem, kaj je zdrava hrana, zdaj že ptiči čivkajo po strehah in nikar se ne delaj, da tega ne veš. Kar mirno si pa tu pa tam privošči blazinico čokolade ali par suhih marelic ali kruh z medom za zajtrk, tudi kos torte za rojstni dan te ne bo spravil v maščobni nepovrat (če računamo, da ima človek rojstni dan enkrat na leto, pa da ne praznuje ravno 300 rojstnih dni na leto...) - če to ne bo vsak dan ali v bajnih količinah, se nimaš prav ničesar bati. Pa seveda migaj, saj zdaj je pomlad, saj si sam videl, kak užitek je lahko hoja. Pamet si ti upam soliti zato, ker sem se vseh teh modrosti, ki jih normalnemu človeku sicer pove že zdrava pamet, naučila v bridkih letih poskusov hujšanja po bližnjicah, tako kot to počneš zdaj ti. Pa ni šlo. Saj veš iz zgodovine - odpustki so se prodajali zelo kratek čas, pa se ni dobro končalo. Veliko sreče in potrepežljivosti ti želim! Lep pozdrav, Sonja Sonja

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

4. apr 2010 12:32

Loni je napisal/a:

pkucler je napisal/a:
  Ja jest v 4 mesecih nisem pojedu niti ene dobre zadeve, niti ene same hrenovke ne, niti ene same čokolade ne , no ja 2 koščka bombonere pred 1 mesecom.pkucler

Popolnoma zgrešeno!!! In to ne pelje nikamor, razen v morebiti kako bolezensko stanje. S tem, da ves ta čas, ko se "kao" zdravo prehranjuješ. misliš na to, čemu se s tem načinom prehranjevanja odpoveduješ, na dolgi rok ne bo dalo konkretnih rezultatov. Nikoli se ne smeš odpovedati vsem vrstam prehrane. Resnično nikoli. Slabša zate in za tvoj organizem je popolna restrikcija določene vrste živil kot pa če bi dotično živilo pojedel. Posledično bi bili tudi tvoji možgančki potešeni.

No, zame hrenovke sploh niso dobra zadeva. Sladicam sem se brez problema lani jeseni odpovedala za skoraj 3 mesece, ampak to pri meni ni nobeno odpovedovanje, ker jih v preteklosti nisem jedla več kot 5 let (v svoji nezdravi obsedenostji z zdravim načinom prehranjevanja).

Od 1.1. jem vse po vrsti, v mejah normale. Skoraj ne mine dan, ko ne bi dala v usta kaj sladkega, ampak to je mini čokoladica (zelo rada imam temno čokolado), kepica sladoleda... Je pa res, da sem 4x tedensko v tekaških supergah in vse vikende, ne glede na vreme, v hribih. Za vse to je potrebna energija, katere z odpovedovanjem hrani ne bom imela dovolj.

Od lanske diagnoze hude anemije, katera se je letos spremenila v diagnozo kronična anemija, ko sem začela resnično jesti vse po vrsti, izjema je še vedno večina svinjskega mesa, katerega očitno ne prenašam najbolje, nisem niti enkrat padla skupaj, nimam več problemov z nespečnostjo, predvsem pa stoji zadaj za vsem pospravljeno podstrešje. Veliko pa pripomore k vsemu skupaj tudi ljubezen, no, sicer pravijo, da gre tudi skozi želodec.

PS Več kot jem, manj mi kaže vaga. In to ni prvoaprilska šala.

Loni Makaroni
Jaz sem potreboval neko vrsto DIETE in to ZELO nujno. Zgubit tako ali tako nisem mogel nič. Prej ko slej bi me pobralo. Seveda, če se enbi lotil rpehrane + kardia bi danes imel že lahko 120kg in več, konec leta pa sigurno 130kg. Prtisk max.170/80, občasne hude bolečine v prsnem košu, krči, smrčanje, hitra utrujenost, težave s sklepi, take in drugačne bolečine. Teža pred hujšanjem 114kg, danes 93kg in še grem proti 75kg. Nekje do novega leta bom imel 75kg in manj. S tako prehrano zaužijem vse potrebno in ni nič narobe, če bi tako celo življenje delal. Hrana je raznolika. pkucler Sporočilo je spremenil(a) pkucler dne 04. 2010 12:41 Sporočilo je spremenil(a) pkucler dne 04. 2010 13:19

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

4. apr 2010 12:37

limnol je napisal/a:
Dragi pkucler, Za vedno" - to je zelo dolgo in ne bo ti zneslo, če se boš odpovedal vsemu, kar ti je bilo do zdaj sveto, ker preprosto ne boš zdržal.
Čemu bi se vrnil nazaj, ni nobene potrebe, da bi jedel spet kakšne fast food, sladke zadeve, meni po pravici ustreza tak način življenje, zdrava prehrana in veliko gibanja. Sem drugače zelo podkovan z znanjem iz tega področja, kako izbirat prava živila, zdrava prehrana, kardio, ....ampak čemu komlikacije, če pa ne bom postal športnik niti se ne pripravljam na kakšen maraton ali tekmovanja iz mišic. pkucler Sporočilo je spremenil(a) pkucler dne 04. 2010 12:39 Sporočilo je spremenil(a) pkucler dne 04. 2010 13:17

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

4. apr 2010 13:10

Loni je napisal/a:
 PS Več kot jem, manj mi kaže vaga. In to ni prvoaprilska šala.

Eto to sem hotel tudi nekaj napisat glede tega. Če si na dieti moraš jest ne stradat. Jaz se včasih prav nasilno bašem, ampak iz tedna v teden imam -1kg. Gledam an to,d a pojem tekom dneva 2000-2500 kalorij, porabim pa jih več, kot 3000 kalorij. Za vsako hrano imam v glavi, kolk ima kalorij. Za zelenjavo ne računam kalorij. Hrane ne tehtam. Eni delajo pa zelo narobe, ko se lotijo neke druge diete-ločevalna al kakšna že, ko poješ 1000 kalorij/dan normalno hujšaš, ampak čez čas se ti metabolizem privadi na teh 1000 kalorij in, ker ni rezultata, folk še zniža vnos in to počne, tako dolgo dokler ne pride do take mere, da začne malo več jest in takrat se zredi nazaj v zelo kratkem času + še kakšen kg po vrhu. pkucler Sporočilo je spremenil(a) pkucler dne 04. 2010 13:16

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. apr 2010 22:57

Pkucler, dobil si same dobre nasvete, tudi sam veš, kako in kaj.Zdravje je le eno samo in zanj se je vredno potruditi. Jaz imam rada solate v velikih količinah, zraven ni nujno meso, mora pa biti krompir kot priloga ali pa testenine z omako.Itd itd.Vse lahko ješ, le količine naj bodo prave.Zvečer pa vedno jogurt in to navadni, pa čez dan tudi kakšno reberce čokoladke za nagrado.Pa ne pozabi, kako dobra je ajdova kaša,prosena kaša.Opusti tunino za kakšen teden, v velikih količinah le-ta tudi ni priporočljiva.Če nisi nek hud športnik, pa vsaj hitro hodi kakšno uro na dan, ali pa na kolo. Predvsem pa imej pred sabo cilj, da boš shujšal in ostal zdrav.Tako se tudi ne bo težko odreči kakšni dobri papici. In če boš vztrajen, ti ne bo treba biti več overweighted. naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. apr 2010 23:04

Draga Loni, tebi bi pa priporočila uživanje konjskega mesa.Že od malih nog vem, da je to eden od pomembnih načinov zdravljenja slabokrvnosti.Tudi poznala sem eno zelo anemično gospo, ki si je zelo popravila zdravje z uživanjem konjskega mesa. Vsem želim veliko zdravja in veselja do življenja! naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. apr 2010 23:50

Loni je napisal/a:

Od 1.1. jem vse po vrsti, v mejah normale. Skoraj ne mine dan, ko ne bi dala v usta kaj sladkega, ampak to je mini čokoladica (zelo rada imam temno čokolado), kepica sladoleda... Je pa res, da sem 4x tedensko v tekaških supergah in vse vikende, ne glede na vreme, v hribih. Za vse to je potrebna energija, katere z odpovedovanjem hrani ne bom imela dovolj.

PS Več kot jem, manj mi kaže vaga. In to ni prvoaprilska šala.

Loni Makaroni

 

Naj malo dopolnim. Loni da superge gor in laufa mali maraton za malo malico.

 

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. apr 2010 7:07

pkucler, nč verjet, še te bodo ugonobile. Zdravo se moraš prehranjevat, ni kaj, zdrava prehrana je tista s katero je človeštvo preživelo do danes. Gre nekak tako:

zajtrk: prekajena slanina ( najboljše čisto bela, če je mal pisane ne bo preveč škode ) z nekaj stroki česna, zraven domač kruh  in vse obilno zalito s kakšnim domačim sadjevcem ( če pa ni, tudi tropinovec je čist v redu ).

kosilo: najboljša ti je kakšna pečenka, po možnosti svinjska, ni ga čez pečena svinjska rebra, dober je zraven kakšen krompir, vendar mora bit masten, najboljše  če se je pekel v maščobi skupaj s rebri. Solate čisto mal, za boljšo prebavo vsaj en liter vina ( po želji belo ali rdeče, oba sta enako zdrava ).

Večerja: to ti je boljše nekaj lažjega, za boljši spanec, predlagam kakšno pečeno krvavico ali kakšne klobase, vse zaliti s nekaj pirov.

Vmes, med obroki tudi kaj zdravega, kakšen burek. Seveda moraš se tudi posladkat, pa ne, ne vem kaj komplicirat, nekaj baklav bo čist v redu. Izogibaj se zelenjavi in sadju, da se ti ne zaredijo kakšni zajedalci v črevesu.

S predlagano dieto ti garantiram dobro počutje, če pa te tudi kaj prej pobere, ti sploh ne bo žal ( saj veš, boljše kakšen let manj pa sit, kot pa več let, pa lačen ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti