Drugačna zdrava prehrana

neznan uporabnik

31. mar 2010 16:36

Pkucler, kaj pa gibaš kej, gibaš? Drugač pa ja, priden, 4 mesece...si tut predstavljat ne znam! japaja

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

31. mar 2010 17:41

Loni je napisal/a:

Vse je odvisno od načina priprave. jaz ne bi niti rekla zdrava in nezdrava prehrana, ampak zdrav in nezdrav način priprave le-te.

Loni Makaroni

Se strinjam, Loni. Kot tudi zdrav in nezdrav način prehrane. Tudi "nezdrava" hrana načeloma ni nezdrava, če je v mejah normale in jo poješ kolikor jo porabiš. Z veseljem jem ocvrtega piščanca, ki ga potem z užitkom pokurim - z delom. Včesih, ko mi prija, pa samo solato. Moraš se naučiti poslušati telo in glavo, pa ne rabiš nobenih zavestnih omejitev.

strippy

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. mar 2010 18:24

krompir, kru in riž lahko izpustiš iz prehrane. raj kakšno maščobico več pojej kot pa OH. bannanna_v_slo ;)

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

31. mar 2010 20:39

Dober je tudi zajec in laneno olje. Mene pa zanima, glede zmanjšanja vnosa maščob, s čim se lahko nadomesti sladka smetana. Zdenka

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

31. mar 2010 21:00

pkucler je napisal/a:
tulka je napisal/a:

Temeljna načela zdrave prehrane narekujejo, naj bo hrana čimbolj raznovrstna in iz vseh prehranskih skupin (ogljikovi hidrati, beljakovine, maščobe, vitamini in minerali ter vlaknine) [hrosc-rdec] tulka

Ja in kaj misliš, da počnem vse to zajema moj jedilnik. OH + B + M Vir B: meso, jajca, ribe, skuta, whey Vir OH: testenine, krompir, riž Vir M: olivno/lešnikovo/laneno olje, rumenjak, oreščki Za vitamine in minerale pa vzamem šumeče tablete. pkucler
Ne vem sicer, kako ti sedeta zelenjava in sadje, ampak s tem se da ustvarit čudovite kombinacije, pa s stročnicami,ajdo, kus-kusom, prosom, oreški, semena ...(n-receptov v bazi) brez tega si jaz ne znam predstavljat jedilnika, ne vem pa, kako je s tabo. Predvidevam, da si na kakšni dieti - če bi to pojasnil, bi bilo mogoče lažje svetovati. klasične stvari vsake zdrave prehrane pa so zame: zmerno, predvesem pa dobro - bolje odšteti kak evro več ali se pomatrati na domačem vrrtu, če imamo to možnost. Če se (na dolgi rok) držiš tega, ne moreš falit. 5rusa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

31. mar 2010 22:20

Pkucler, 4 meseci niso dolgi rok :)

Čestitke vseeno

jasna

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

31. mar 2010 23:11

japaja je napisal/a:
Pkucler, kaj pa gibaš kej, gibaš? Drugač pa ja, priden, 4 mesece...si tut predstavljat ne znam! japaja
min.200km/mesec hitre hoje. cca 6-7km/dan. pkucler

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. apr 2010 7:40

pkucler je napisal/a:
  Ja jest v 4 mesecih nisem pojedu niti ene dobre zadeve, niti ene same hrenovke ne, niti ene same čokolade ne , no ja 2 koščka bombonere pred 1 mesecom.pkucler

Popolnoma zgrešeno!!! In to ne pelje nikamor, razen v morebiti kako bolezensko stanje. S tem, da ves ta čas, ko se "kao" zdravo prehranjuješ. misliš na to, čemu se s tem načinom prehranjevanja odpoveduješ, na dolgi rok ne bo dalo konkretnih rezultatov. Nikoli se ne smeš odpovedati vsem vrstam prehrane. Resnično nikoli. Slabša zate in za tvoj organizem je popolna restrikcija določene vrste živil kot pa če bi dotično živilo pojedel. Posledično bi bili tudi tvoji možgančki potešeni.

No, zame hrenovke sploh niso dobra zadeva. Sladicam sem se brez problema lani jeseni odpovedala za skoraj 3 mesece, ampak to pri meni ni nobeno odpovedovanje, ker jih v preteklosti nisem jedla več kot 5 let (v svoji nezdravi obsedenostji z zdravim načinom prehranjevanja).

Od 1.1. jem vse po vrsti, v mejah normale. Skoraj ne mine dan, ko ne bi dala v usta kaj sladkega, ampak to je mini čokoladica (zelo rada imam temno čokolado), kepica sladoleda... Je pa res, da sem 4x tedensko v tekaških supergah in vse vikende, ne glede na vreme, v hribih. Za vse to je potrebna energija, katere z odpovedovanjem hrani ne bom imela dovolj.

Od lanske diagnoze hude anemije, katera se je letos spremenila v diagnozo kronična anemija, ko sem začela resnično jesti vse po vrsti, izjema je še vedno večina svinjskega mesa, katerega očitno ne prenašam najbolje, nisem niti enkrat padla skupaj, nimam več problemov z nespečnostjo, predvsem pa stoji zadaj za vsem pospravljeno podstrešje. Veliko pa pripomore k vsemu skupaj tudi ljubezen, no, sicer pravijo, da gre tudi skozi želodec.

PS Več kot jem, manj mi kaže vaga. In to ni prvoaprilska šala.

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. apr 2010 9:23

meni se ne zdi zgrešeno. enako dela moja sestra, čeprav je normalno prehranjena. pa ji sploh ni problem se čemu odpovedat. zdi se mi super. bannanna_v_slo ;)

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

1. apr 2010 9:35

Ja jest v 4 mesecih nisem pojedu niti ene dobre zadeve, niti ene same hrenovke ne, niti ene same čokolade ne , no ja 2 koščka bombonere pred 1 mesecom. pkucler[/citat] Če je za tvoje pojme dobra zadeva hrenovka, fast food, sladkarije in podobno, potem boš težko uspel. Pa brez zamere. Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti