Drugačna zdrava prehrana

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

tema odprta - 31. mar 2010 0:21 | ogledi: 5.394 | odgovori: 54

Živjo

Ali mogoče kdo pozna še kakšno drugo hrano, ki se smatra za zdravo prehrano.

Kaj bi se dalo še kaj kupit, da je zdravo, ker to tuno jest 4 mesece pa ribe, pa pišč,file pa solata to mi že počas ni več okusno.

Mogoče še en pomemben podatek sem v obdobju izgube maščobe, zato je prehrana zelo pomebna kaj in koliko jem.

pkucler

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. mar 2010 8:51

Temeljna načela zdrave prehrane narekujejo, naj bo hrana čimbolj raznovrstna in iz vseh prehranskih skupin (ogljikovi hidrati, beljakovine, maščobe, vitamini in minerali ter vlaknine). Potem lahko iz vsake skupine izbiramo zdrave različice. Sadje in zelenjava petkrat na dan, veliko vode, meso z manj maščobami, ribe, polnozrnata žita...

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. mar 2010 9:40

Stročnice na tisoč in en način - leča je sila uporbna, fižol, pa čičerika, od mesa ne pozabi na teletino, ki  ima zelo malo maščob. Zelena solata s korenjem, lečo, čičeriko, lahko tudi s kakšnim trakom prepečenega mesa, radič na žaru, različna zelenjava na žaru (ali pa v teflonski ponvi, če se ti ne da z žarom ukvarjat), kuhan krompir z nadevom iz zelenjave ali posnete skute z zelišči ....

Jaz sem pred nekaj leti tudi bila na dieti, ki je smela vsebovati le minimalno količino maščob, pa mi ni bilo nikdar "dolgčas", sem pa tu in tam pojedla tudi kar res sočen in velik biftek, takole za dušo , ker brez "pravega" mesa ne morem.

 

Aja, pa jagnjetina in kozliček.

Edino testenine in riž sem pa vedno običajne "bele" jedla, testenine iz polnozrnate ali kake druge "zdrave" moke meni ne gredo po grlu navzdol, navzgor pa brez problema...

Malo se med recepti sprehodi, pa na kakšno internetno stran poglej, se bo našlo, brez skrbi.

Mamamia

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2010 10:17

Vse je odvisno od načina priprave. jaz ne bi niti rekla zdrava in nezdrava prehrana, ampak zdrav in nezdrav način priprave le-te.

Loni Makaroni

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. mar 2010 10:52

Bi se pa dalo debatirati o tem ali je piščanec sploh zdrava prehrana, glede na način reje in krmljenja z umetnimi sestavinami. Pa sej to velja tudi za druge vrste mesa in celo za ribe, ki menda vsebujejo neverjetno veliko težkih kovin- srebra, svinca pa kaj vem kaj še vse. Najbližje zdravemu načinu prehranjevanja so zagotovo stročnice pa še te le, če rastejo v nekontaminurani zemlji in pri pridelavi ne uporabljajo umetnioh gnojil, etc.... Kljub temu ti pa želim da vztrajaš pri svoji dieti, jaz bom začel hujšati takoj po pirhih in potici. LP hedonist

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

31. mar 2010 13:55

Jaz ne bi bila tako striktna, na dolgi rok se to ne obnese. Z raznim junk foodom se ne basat, pa s sladkarijami ne pretiravat :) Drugače pa vsega po malo, pet obrokov na dan, veliko sadja in zelenjave, pa žitarice in malo mesa. To je okvir, znotraj tega pa poišči, kar ti ustreza. Tudi svinjsko meso si lahko privoščiš... Trenutno menda ni tako zelo nezdravo.Pa na gibanje ne pozabi.

jasna

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

31. mar 2010 14:03

Jah jest sem v 4 mesecih shujaš 17-18kg s tem, da v tem času nisem jedel nobenih sladkih zadev, nobenih predelanih mesnih izdelkov, nobene mastne zadeve, nobene fast food prehrane v glavnem držal sem se prehrane, kot je tuna, fileji, goveje pusto meso, zelenjava, jajca, skute ne maram, ....edino za kosilo pojem bolj po domače (vse domače), kar je za jest, no, če je kakšen masten zrezek ga ne jem. Večerja pa samo Beljakovine + zelenjava + mlek Ampak taka res športna prehrana je draga k sam hudič, tofu recimo pride 5 evrov/kg v bistvo je cena vse tam nad 5 evrov, polnozrnat kruh stane 3 evre, kar je 300% dražji od enga belga. Te praške, tablete pa ne jemljem edino parkrat na teden vzamem tiste tablete za dodatek /zelena doza 2 evra) imaš not vse MG, Kalcij, Vitamine, .... pkucler

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

31. mar 2010 14:06

tulka je napisal/a:

Temeljna načela zdrave prehrane narekujejo, naj bo hrana čimbolj raznovrstna in iz vseh prehranskih skupin (ogljikovi hidrati, beljakovine, maščobe, vitamini in minerali ter vlaknine) [hrosc-rdec] tulka

Ja in kaj misliš, da počnem vse to zajema moj jedilnik. OH + B + M Vir B: meso, jajca, ribe, skuta, whey Vir OH: testenine, krompir, riž Vir M: olivno/lešnikovo/laneno olje, rumenjak, oreščki Za vitamine in minerale pa vzamem šumeče tablete. pkucler

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

31. mar 2010 14:07

jasna1 je napisal/a:

Jaz ne bi bila tako striktna, na dolgi rok se to ne obnese. jasna [sreca]

Ja jest v 4 mesecih nisem pojedu niti ene dobre zadeve, niti ene same hrenovke ne, niti ene same čokolade ne , no ja 2 koščka bombonere pred 1 mesecom. pkucler

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. mar 2010 14:49

hedonist je napisal/a:
Bi se pa dalo debatirati o tem ali je piščanec sploh zdrava prehrana, glede na način reje in krmljenja z umetnimi sestavinami. Pa sej to velja tudi za druge vrste mesa in celo za ribe, ki menda vsebujejo neverjetno veliko težkih kovin- srebra, svinca pa kaj vem kaj še vse. Najbližje zdravemu načinu prehranjevanja so zagotovo stročnice pa še te le, če rastejo v nekontaminurani zemlji in pri pridelavi ne uporabljajo umetnioh gnojil, etc....Kljub temu ti pa želim da vztrajaš pri svoji dieti, jaz bom začel hujšati takoj po pirhih in potici.LPhedonist

 

Hm, hedonist, glede da smo vsi pod istim nebesnim svodom in na isti zemljici, kje bi pa potem našli neoporečna živila? Morda se lahko pogovarjamo le o bolj ali manj (ne)oporečnih, ker po vseh isti dež pada, na vse isto sonce sije, le za to gre, koliko več ali manj umetnega posipamo po hrani in damo v zemljo.  Da bi to bila kaka velikanska razlika, ob tem, kar sicer zmečemo vase in vdihamo ... kaj vem.

Tako da - vsega po malem, na strupe se pa itak naše telo sproti prilagaja.

Pa veselo pisanko že v naprej voščim, mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2010 14:58

Če ni kakšnih drugih bolezni (razen zadevanja z mastno, mokasto kontinentalno kulinariko....) se lepo shujša in tudi obdrži kilaža, če človek preklopi na mediteransko hrano in jo z guštom odkriva (in ne navede, česa vsega ne je in si po nepotrebnem daje dodatne omejitve). Mislim, ni treba ravno odkrivati Amerike, Mediteran zadošča. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti