Kruh brez ogljikovih hidratov

ron  

član od: 20.1.2008

sporočila: 9

12. maj 2010 10:48

Mene pa zanima, če se ta moka dobi tudi v kakšni trgovini z zdravo prehrano. ron

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

13. maj 2010 23:31

Atina je napisal/a:

Tatjana je napisal/a:
Semena so maščobe.LPTatjanaSporočilo je spremenil(a) Tatjana dne 31. 2010 20:21

 

Semena niso maščobe. Jih vsebujejo, poleg njih pa tudi ogljikove hidrate (škrob), ki služijo kot hrana novi rastlini.

Atina
V redu, se popravljam, semena vsebujejo maščobe, nekaj pa tudi OH. Tatjana

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

14. maj 2010 21:52

Kohica! Iz ene vrečke za Adamov kruh dobiš okrog 700g kruha. En lep hlebček. Ron! Ko sem klicala na mobi za naročila in inf. so mi rekli, da je to nova zadeva in da prodajajo trenutno samo oni. Naročiš po povzetju. Pride naslednji dan. živilka

brezlj  

član od: 1.9.2010

sporočila: 5

15. mar 2011 18:44

Tatjana je napisal/a:
Atina je napisal/a:

Tatjana je napisal/a:
Semena so maščobe.LPTatjanaSporočilo je spremenil(a) Tatjana dne 31. 2010 20:21

 

Semena niso maščobe. Jih vsebujejo, poleg njih pa tudi http://pas.si/ogljikovi-hidrati (škrob), ki služijo kot hrana novi rastlini.



Atina


V redu, se popravljam, semena vsebujejo maščobe, nekaj pa tudi OH.

Tatjana


Me pa nekaj bega, in sicer teh semen. Nekateri pravijo, da radijo, spet drugi pa, da so dobri za hujšanje. Kaj je sedaj res?

brezlj



Sporočilo je spremenil(a) brezlj dne 29.okt 2014 20:09

Sporočilo je spremenil(a) brezlj dne 29.okt 2014 20:10

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

15. mar 2011 19:07

brezlj: Na to vprašanje je nemogoče odgovoriti. Kontekts/količina sta nujna. Primer. Ljudi se noro bojijo maščob. Vzemimo torej nekaj izjemno strašnega kot naprimer sladka smetana, ki ima cca. 900 kcal na 240ml. (za te primere predpostavljamo, da oseba vzame nek super duper multi nekaj, ki zagotovi vsa mikrohranila in vitamine) Primer 1: Oseba vsak dan spije CELO sladko smetano in nič drugega. Oseba bo izgubila težo. Primer 2: Oseba vsak dan spije 6 sladkih smetan in nič drugega. Oseba bo pridobila težo. Iz tega sledi, da lahko katerokoli "x redi" mnenje vržeš v smeti. Razen spet v nekih ekstremnih primerih, kjer bi se pokazalo, da x vpliva na leptin (če set point teorija drži) ampak ljudje, ki se poglabljajo v to, ponavadi ne govorijo v "x redi" stilu. Glede specifikacije kaj (maščobe/beljakovine/ogljikovi hidrati) je neko živilo je odgovor pogosto večdelen (izjema recimo olja). Večina stvari vsebuje vse tri makroelemente. Na hitro, nič*(glej zgoraj) ne redi. Ne vidim pa razloga čemu bi morali jesti semena. Mirjan

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jan 2015 8:04

Da malo aktiviram zadevo.
A je kdo že nabavil tisti FIT KRUH v SPARU? Takšna mala štručka, katera ima kar 22g B na 100g (mislim da) in znižane OHje? Izgleda kar zanimiv in hrustljav in ker bi ga mrbit probal, me zanima vaše mnenje.

Vse dobro

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jan 2015 10:13

Poglej MBrando - takle izdelek je lahko relativno drag, absolutno pa ni kakšna dragocenost. Kupi, ugrizni vanj in boš iz  prve roke "izvedel" kakšen je. Če je všeč meni, Francki in Minki, ali pa - če hočeš mamamii, še ni rečeno da bo tudi tebi. V vsakem primeru se boš lahko zeznil, ali pa tudi ne.

Lisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. jan 2015 7:37

Lisa: A vam je torej dober? 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. jan 2015 13:21

MBrando je napisal/a:

 Takšna mala štručka, katera ima kar 22g B na 100g (mislim da) in znižane OHje?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 Torej, šnicl....

lp

cervus

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

17. jan 2015 16:43

MBrando, imaš v mislih kruh ProBody, t.i. low carb kruh z visoko vsebnostjo beljakovin?
No verjetno je podobna stvar in prejšnjii teden sem ga imela možnost poskusiti. Kot velika ljubiteljica kruha lahko rečem, da tega sploh ne bi smeli imenovati kruh, saj ni niti K od kruha. 

OH gor ali dol, vsi se jih želimo izogibati, ampak vseeno si kupi raje eno majhno ajdovo žemljico, mislim, da ne tehta niti 50 g. Pojej jo z užitkom in si boš zagotovo naredil več koristi kot z žvečenjem tiste lepljive kepe semen.

luccka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti