Kruh brez ogljikovih hidratov

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. apr 2010 19:09

... mi pa jih pojemo preveč.. bannanna_v_slo ;)

pikapepa  

član od: 2.4.2010

sporočila: 2

2. apr 2010 22:53

Kruh brez ogljikovih hidratov sme že jedla, mislim da je res iz mandljeve moke. Ful dober! Ni bil suh in ni bil pacast. Res dobra ideja če imate dieto oziroma se izogibate OH. Kdo ga dela pa ne vem, bom preverla in javim. čao pikapepa

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

2. apr 2010 23:21

Sicer pri dietah je priporočljiv oz. dovoljen Maxi vital, imajo ga pri Sodedu, morda tudi drugje. Ne vem pa, koliko OH vsebuje.

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

3. apr 2010 8:31

Ste pa zabavne. Maščobe imajo 2,3x več energije na gram kot ogljikovi hidrati. Mandljeva moka je lahko samo iz maščob, oglikovih hidratov in nekaj malega beljakovin.

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

9. apr 2010 20:42

Pikapepa, a si jedla slučajno ADAMOV KRUH? Ta je brez OH, ima pa veliko beljakovin. Ga bom probala spečt, pa vam poročam. živilka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. apr 2010 21:06

hejhoj: maščobe vsaj kaj koristnega prinesejo.. oh pa nič bannanna_v_slo ;)

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

9. apr 2010 21:38

bannanna je napisal/a:
hejhoj: maščobe vsaj kaj koristnega prinesejo.. oh pa nič bannanna_v_slo ;)
Kako to misliš, bannana? A OH niso koristni za telo, maščobe pa so? Ne razumem. Prosim pojasni mi.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. apr 2010 21:51

ja, saj so pomembni. samo navadno so oh krivi za odvečno težo in jih v splošnem ljudje preveč uživamo. koristni so v smislu energije. maščobe pa vsebujejo vitamine. problem so diete ki izključijo maščobe ali pa oh. bannanna_v_slo ;)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. apr 2010 8:57

Ojoj, banana... ojoj. Svet bi bil preveč enostaven, če bi iz zakladnice koristnega znanja črtali čisto vse, kar smo se in se še otroci učijo v osnovni šoli, ne glede na muče spomine na to in ono učiteljico ali naklonjenost do politične stranke aktualnega ministra za šolstvo. Ja, v zdravi prehrani res ni kaj veliko sladkorja iz vrečke, pa tudi ne dodanih maščob (v pomfriju, krofih, kroštatah, zaseki, rogljičkih, poticah, pohanih piškah itd). V maščobah so res topni nekateri vitamini in breznjih ne gre, ampak vse ima svoje meje (brez mej je samo ena stvar, pravijo, pa ne bi zdaj o tem). Lep dan, Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. apr 2010 9:46

Se spomnim svojih gimnazijskih let, ko sva s prijateljico ugotovili, kako sva okrogli.Hajd, dajmo hujšat.Pa sva jedli jabolka, kakšno pomarančo.Po nekaj dneh sem se tresla kot šiba na vodi.V petek , ko sem prišla iz šole, sem napadla kozarec slivove marmelade in ves kruh, ki je bil doma, pa maslo in ne vem več kaj še. Z leti sem ugotovila, da preveč zaužijem kot pokurim.Zdaj se trudim, da jem vse, le v polovičnih količinah.Nihanja so, malo gor, malo dol.Počasi se kazalec nagiba na levo.Vse ostalo je mučenje še živega trupla. Seveda je to samo moj pogled na to stvar.Vsak je gospodar svojega telesa in dela po najboljših močeh.Menim, da se dolgoročno drastične diete ne obnesejo.Poznam veliko primerov, ko so lepo shujšali, potem pa vse pokvarili, ko so se vrnili na stara pota. naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti