Odstranjevanje madežev od hrane iz bombažnih plenic/otroških oblačil

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

29. mar 2010 13:46

Mene pa zanima s čim naj odstranim šmer iz kavbojk veniš ni pomagal? Hvala urska79

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2010 14:35

Madeže, sploh od hrane in še posebej od omak ali sadja, malo namažem z nekim sredstvom, ki je  v beli plastenki z nekakšno mavrično nalepko in se ime začne z bio.... vse gre dol, vključnio s travo s kavbojk.

Na madeže od olja dam malo detergenta za ročno pranje posode in gredo lepo proč. Če pa je kaj flekastega na belem perilu, pa pomaga varikina, ali znamaknjem ali tako, kot so že predhodnice napsiale - direkt v pralni stroj.

Nič bat glede plenic in otroške kože, saj stroj vse lepo in temeljito izpere.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. mar 2010 14:43

Urška, vejice je pa "veniš", kot vidim, vseeno odstranil? Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2010 15:46

mamamia je napisal/a:

Madeže, sploh od hrane in še posebej od omak ali sadja, malo namažem z nekim sredstvom, ki je  v beli plastenki z nekakšno mavrično nalepko in se ime začne z bio.... vse gre dol, vključnio s travo s kavbojk.

Mamamia

mamamia

Bioshout - mamamia, ali se ga da še kje dobiti? Najmanj eno leto ga že iščem, pa zaman

lp

cervus

hišica  

član od: 27.3.2010

sporočila: 2

29. mar 2010 19:50

Madeži od olja,katrana ipd. se zelo lepo očistijo s sprejem SIL,ki se ga da dobit v Mullerju.Na flaški je označeno za kakšne madeže se uporablja.V prodaji je tudi univerzalen sprej,ki pa ni tako učinkovit.lp od hišice hišica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2010 20:53

elaphus je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Madeže, sploh od hrane in še posebej od omak ali sadja, malo namažem z nekim sredstvom, ki je  v beli plastenki z nekakšno mavrično nalepko in se ime začne z bio.... vse gre dol, vključnio s travo s kavbojk.

Mamamia

mamamia

Bioshout - mamamia, ali se ga da še kje dobiti? Najmanj eno leto ga že iščem, pa zaman

lp

 

A ti ga poščem in pošljem? Ga še videvam po trgovinah, ja.

Mamamia

cervus

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

30. mar 2010 13:32

Pozdravljeni, jaz z varekino nimam najboljših izkušenj. Madeži so šli dol, moje najljubše bombažne kratke hlače (pa celo firma...) pa so se pri oblačenju strgale, saj se je na madežu blago stanjšalo. Prala sem pri nizki temperaturi, imela zelo malo časa namočeno.... Zato ostajam pri mojih fintah: zelo dobro se obnese navadno sredstvo za pomivanje posode, saj z njim odstranim tako mastne madeže, kot sadne ali ostale, pri sadnih dodam še kis za vlaganje. Dobro se obnese meglio čistilo univerzale in se madež le pošprica. Pri posebnih madežih- kri, rja, flomastri, trava, močni sadni madeži, omake pa se je najbolje odstranilo z čistilom Dr.Beckmann in sicer v majhnih stekleničkah na katerih piše za kaj gre.

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

31. mar 2010 13:34

Mastne madeže posprejam s Trim razmaščevalcem in hop v pralni stroj. Lepo oprano že pri 40 st. LP. francis

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

1. apr 2010 19:34

ooo, še enkrat hvala vsem! danes bom poskusila z vanishem, grem pa tudi v iskanje bioshouta po priporočilu mamamie... mimogrede, v katerih trgovinah pa ste jo kupovali? seveda poročam o uspehu, ko bo žehta oprana/zlikana lp, metoda metodac

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

3. apr 2010 17:59

Vanish deluje - preverjeno, po šestih urah namakanja, in doooolgem pranju na 60 stopinj. Zdaj samo držim pesti, da je dvojno izpiranje pomagalo in nič od te kemije ne bo dražilo otroške kože... Me pa vseeno zanima, kje se da kupiti priporočeni Bioshout? Še enkrat hvala vsem! metodac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti