Friteza - vaš nasvet

vilca  

član od: 16.12.2002

sporočila: 23

tema odprta - 12. sep 2003 8:49 | ogledi: 15.754 | odgovori: 30

Stara friteza je fuč in kupiti moram novo. Do sedaj sem imel Mouneluxovo z mikrofiltrom. Na vas se obračam po nasvet, kakšno naj kupim - proizvajalec, ravno ali poševno dno, vrtljiva mrežica ali ne, grelci-zunanji ali notranji, čiščenje, ugodna cena, ....?

Že v naprej hvala!

LP vilca

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

12. sep 2003 14:44

živjo tudi jaz sem zamenjala fritezo , že prej sem imela poševno gorenje delano po licenci de longhi, ki mi je crknila, kupila sem isto, mislim poševno dno in vrtljiva košarica, mislim , da je od gorenja, bom pogledala doma, ta ima celo gumirano cev za iztok olja in posodo s cedilom, ja meni je všeč, brez nje težko kaj cvrem, tudi poraba olja je manjša, čistim jo sproti, tako, da košaro in pokrov dam v pomivalca, posodo pa sperem. pozdrav pija

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

13. sep 2003 15:02

Vsekakor se morate odločiti za fritezo Tefal Azura. Ima filter, ki preprečuje vonjave po prostoru. Filter spušča le vodne hlape, brez vonjav. Edino, kar po pečenju diši v stanovanju je od tega, ko se fritezo odpre. Vendar je tistega vonja precej manj, kot normalno. Jaz sem z njo zelo zadovoljna in prav gotovo bi jo še enkrat kupila, čer bi mi crknila. Martina

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

13. sep 2003 15:07

Pa še nekaj....glede na to, da spušča le vodne hlape, je tudi čiščenje precej lažje (pohištva, ker ni oljnih hlapov). Glede samega čiščenja friteze pa sem tudi zelo zadovoljna. Pokrov se sname (filter ostane na fritezi) in se ga lahko da kar v pomivalni stroj. Ravno tako se da posodo vzeti iz friteze in se jo da kar v pomivalni stroj. Friteza ima tudi digitalni timer, ki je do sekunde natančen. Ravno tako lahko sami nastavljate temperaturo olja. Mislim, da nisem nič več pozabila. lp Martina

Cokolada  

član od: 22.4.2003

sporočila: 22

14. sep 2003 15:54

Zivjo! Pija, za vas imam eno vprašanje, očitno imate enako fritezo, kot jo imam jaz. Je še čisto zapakirana. Glede čiščenja posode me zanima, kako jo očistite? Hotela sem namreč fritezo, ki se ji posoda vzame ven, vendar sem to dobila za darilo. glede filtriranja olja mi je jasno, ampak kako naj očistim posodo? Ali posodo sperete pod tekočo vodo? Pri prejšnji fritezi sem morala biti presneto pazljiva, da nisem kablov namakala v vodo. Hvala za odgovor! Mojca Sporočilo je spremenil(a) Cokolada dne 14. sep 2003 15:55:54

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

15. sep 2003 8:07

živjo čokolada ja takoj ko se olje ohladi ga precedim in pospravim v hladilnik, v fritezo pa nalijem vročo vodo in detergent za pomivanje posode pomijem z gobico in in sperem z veliko vroče vode, tako da fritezo primem, po domače povedano, kar pod pazduho in jo spiram, če to ne moreš delat v kuhinju v pomivalnem koritu pa pojdi v kopalnico in to naredi s tušem, je pa res da je to potrebno delat sproti, pri stari fritezi jaz nisem bila tako pridna potem pa res nastane problem, kot sem dejala že v prvem pismu, mrežico in pokrov pa kar v pomivalni stroj, če vidiš, da se je nabralo na pokrovu več umazanije ga pa pomi z arfom preden ga daš v stroj. Tudi jaz bi rajši fritezo , da bi posodo vzela ven, vendar pri tem modelu to ne obstaja, meni je pa všeč ker porabiš bistveno manj olja. Jaz sem s to zadovljna, ne poznam pa friteze , ki jo omenja taia. Upam, da sem ti s tem kaj pomagala. Pozdrav in lep dan želim pija

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

16. sep 2003 18:09

Ta friteza, ki sem jo omenila prejšnjič je že eno leto v prodaji. Je pa bolj draga, kot običajne (nekje okrog 40 - 45 000 SIT), vendar je vredna svojega denarja! lp Martina

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

26. sep 2003 23:15

Tudi jaz imam "rotafritezo", torej tako z vrtljivo košaro in ne bi je menjala za nobeno drugo. Poraba olja je res mini (cca 1 liter), ocvre pa krasno!. Edini minus je, da se posoda ne da vzeti, zato je čiščenje malo bolj tečno. Postopam pa enako, kot je opisala Pija. lp janca

nen  

član od: 4.10.2003

sporočila: 5

5. okt 2003 23:21

Jaz imam vrtljivo fritezo že 15 let (eno in isto, enkrat sem menjala samo tesnilno gumo na pokrovu, redno pa menjujem ogljikov filter-absorbcija vonjav in maščobni filter, vedno pečem pod vključeno napo). Resda cvrem v fritezi večinoma pommes frites, občasno panirane zadeve, za pusta pa še krofe, vendar je ne bi nikoli zamenjala za nobeno drugo. Pommes frites pečem 2-3 x zapovrstjo in šele potem olje filtriram in fritezo pomijem, če pa delam kakršnokoli drugo cvrtje, fritezo vedno sproti pomijem. Postopek pomivanje: pokrov in košaro dam v pomivalni stroj (ko se nabere le preveč oblog, jo odrsam z rost frej žičko z dodatkom detergenta), kabel spravim v namenski prostor, fritezo pa naslonim na rob pomivalnega korita z zadnjo stranjo (kjer je kabel). Friteza visi nekoliko čez rob. Na tak način se jo da krasno pomiti (ni je potrebno držati pod pazduho) in tudi splakniti. Ko mi bo ta friteza "crknila", bom sigurno kupila ravno tako. Lep pozdrav. P.S. Kljub temu, da cvrtje ni del zdravega prehranjevanja in se zato ne priporoča (na žalost so pa cvrte reči takooo dobre), lahko omilimo vnos maščobe z ocvrtih živil tako, da jodobro popivnamo na papirnih brisačah. Naj nam jih ne bo škoda. Vsekakor pa je cvrtje v fritezi bolj zdravo kot cvrtje v kozici, saj je v fritezi kontrolirana temperatura, v kozici pa se maščoba mimogrede pregreje (vidimo dim). Pri pregrevanju maščob prihaja do tvorbe kancerogenih snovi. Še en nasvet: za cvrtje raje uporabljajte namensko olje (arašidovo - Frivita), ki prenese višje temperaure. Še enkrat lep pozdrav. Nen

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

12. okt 2003 15:47

pzdrav, ali ima kdo kakšen nasvet za fritezo privileg hvala maklovija maklovija

Mirtma  

član od: 8.8.2002

sporočila: 6

27. okt 2003 7:18

Zdravo! Tudi mene zanima friteza Privileg (sicer je v Quelle katalogu). Ima že kdo izkušnje z njo, kako se obnese?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti