Friteza - vaš nasvet

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

27. okt 2003 7:54

Moja sodelavka jo je poslala nazaj, ker je zelo majhna!Tudi po izgledu ni bila "kdo ve kaj!" lp! Stanka!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. feb 2010 9:38

Da malo oživim temo. Kupujem fritezo, po zgornjih mnenjih sodeč pohvalite fritezo z vrtljivim dnom (majhna poraba olja).Ali lahko v taki delaš miške npr? Si bolj predstavljam, da je to za pomfrit....Kake nove izkušnje, priporočila?

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

14. jan 2011 14:41

lep pozdravček!

 

Zanima me, če ima kdo fritezo, mislim da je tefalova, kjer se porabi samo ena žlica olja za en kg pomfrija.

Razmišljam, da bi jo kupila.

 

Zelo bom hvaležna  za vsako informacijo.

 

buča

funy  

član od: 18.4.2009

sporočila: 16

14. jan 2011 17:06

Jaz imam tefalovo fritezo kjer porabiš samo 1 žlico olja. pa je ne uporabljam kaj dosti. Meni je precej nepraktična, saj se krompir v njej peče cca 40 min (1 runda) pri nas pa pojedo recimo 2x ali pa 3x količino tega kar se speče v njej. Drugače pa krompir iz te friteze je kar okusen, ni pa seveda isti kot ocvrt v olju. Upm, da sem ti kaj pomagala z odločitvijo o nakupu. Pozdravček! funy

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

15. jul 2013 14:06

Obujam staro temo

 

Prvič v življenju razmišljam o tem, da bi kupila električni cvrtnik. Doma ga nismo imeli, ker nikoli nismo jedli kaj dosti ocvrtih jedi. Zdaj pa imam tri otroke in včasih me zagrabi, da bi naredila krhke flancate ali pa miške, to pa je precej zoprno za cvrtje v navadni posodi z vročim oljem. Mi lahko kaj svetujete kot totalni začetnici glede cvrtnikov? Jaz bi ga uporabljala predvsem za krhke flancate, miške in morda kdaj za krofe. Krompir pečemo v Actifry-ju in ga bomo še naprej, ocvrtih zrezkov in drugega ocvrtega mesa pa ne jemo ...

Katja D.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jul 2013 15:34

Iz podobnih vzrokov tudi jaz nimam friteze, tako da nimam pametnega nasveta. Razen to, da sem prejsni teden kupila v Lidlu aparat za mini krofke in ceprav sem se branila novega praholovca so krofki kar dobri in hitro narejeni. Ce imas prostor ga priporocam.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. jul 2013 15:41

 

Samo za flancate, miške in morda krofke ...

Samo za to, ne vem če se splača. Razen, če delate to pogosto in imate dovolj prostora v kuhinji.

trac

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

15. jul 2013 17:01

Prostora imamo dovolj, sicer ne v kuhinji, ampak v shrambi

Katja D.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. jul 2013 22:38

Ampak v čem pa je razlika med fritezo in eno črno EMO kastrolo z žično košaro, v katero naliješ liter olja (kolikor je običajno minimalna količina v fritezi? Jaz sem videla razliko le v tem, da sem fritezo morala razdreti v prafaktorje, če sem jo hotela dobro očistiti, črno kastrolo z vsemi pritiklinami pa fliknem v pomivalni stroj. In tako je šla friteza na Komunalo v sortirnico odpadkov, ker je ni nihče maral (morda bi jo, če bi dala vanjo 50€ ).

Dvomim, da so današnje friteze kaj bolj sodobne kot tiste izpred 10 let, vsaj o neki hudi revoluciji na tem področju ni bilo slišati... Torej, jaz ti nakup odsvetujem, morda si jo za kakšne 14 dni sposodi od kakšne prijateljice, da boš videla, če je to res TO... odločila pa se boš seveda po svoje 

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti