S. felicita kalinšek: sodobna slovenska kuharica

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 26. mar 2010 11:08 | ogledi: 6.906 | odgovori: 8

Poznate to kuharsko knjigo, bi jo priporočali za nakup?

sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2010 11:47

Knjigo poznam, a je ena tistih, ki je nimam, enako kot ne knjig sestre Vendeline. Ne rečem, da je ne bi imela, a sama si raje kupim kakšno drugo. Je pa odvisno, kakšno knjigo si želiš oziroma jo potrebuješ. Za kuharske osnove in veliko domačih jedi je knjiga, ki jo omenjaš, odlična.Čeprav je meni ljubša Ivačičeva.

Mamamia

mamamia

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

26. mar 2010 13:40

Jaz pa imam kuharico od Kalinškove, vendar starejšo izdajo in kuharico s. Vendeline. Meni je ta druga Vendelinina veliko ljubša, čeprav zadnje čase največkrat namesto kuharice odprem Kulinariko. Meni je veliko uporabnejša, seveda predvsem zaradi komentarjev in idej za izboljšavo. patka Sporočilo je spremenil(a) patka dne 26. 2010 13:42

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

26. mar 2010 13:48

Tudi meni, Patka. Imam Kalinškovo kuharico, sem si jo kupila kot prvo zakonsko darilo, ker nisem imela kaj dosti pojma o kuhanju tistikrat, so me zanimale bolj druge stvari. Danes jo imam bolj za spomin, po njej pa skuham čufte v paradižnikovi omaki, ima pa ta moja bolj skromne recepte za biskvite in podobne stvari. Kulinarika pa je itak zakon. Čeprav včasih težko kaj najdem. Pa kar gre. Malčica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. mar 2010 13:55

Mislim, da je bila knjiga od Kalinškove moja prva kuharska knjiga. Danes posegam po njej samo zato, ker so vse "prazne" strani, popisane z recepti, ki sem jih dobila od prijateljic in sodelavk.

V poplavi knjig, ki so danes na voljo, bi se odličila za kakšno z veliko slikami. Te se mi zdijo posebej primerne za začetnike, ki radi vidijo kako jed izgleda. Drugače so recepti v njej čisto v redu.

Vanja

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

26. mar 2010 20:41

Tudi jaz imam Slovensko kuharico od Felicite Kalinšek, in sicer devetnajsto izdajo, ki pa jo skoraj nisem uporabljala. Kuhanja sem se učila iz knjige Sodobna kuharica, ki jo je uredila Andreja Grum. Je zelo pregledna, zelo uporabna tako za začetnike kot tudi že zverzirane kuharice. Škoda je, da se jo mogoče da najti samo še v kakšnem antikvariatu. Je pa res, da v današnjem času je toliko receptov na internetu, da skoraj ni potrebe kupovati knjig, razen če jih želimo imeti v svoji zbirki na polici. regina

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

26. mar 2010 22:06

Tudi jas imam od KALINŠKOVE in to osmo izdajo iz leta 1935,še kar ohranjeno in mi je bila kar v pomoč pri mojem začetnem gospodinjstvu pred štiridesetimi leti.Je razumljiva ,bogata z nasveti,preprosta tako,da se da še vedno v sodobnem času z njeno pomočjo marsikaj pripraviti.No ja ni pa edina pri meni doma ,tudi mojsra IVAČIČA se je splačalo pogledati ,sicer se pa večina recepti ponavljajo.Čez KULINARIKO in takojšnimi nasveti je pa ni .Je pa že tako bogata izbira,da so knjige malo zapostavljene.Pa pravim še tako naprej,ker ne da ne znam ,ampak firbec,kako pa druge gospodinje in gospodinjci ustvarjajo in kombinirajo dobre in še boljše okuse. ZAJA zaja

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

30. mar 2010 20:52

Ko sem se poročila in sem šla od doma, je z mano šla tudi kuharica mojstra Ivačiča, ki mi je bila v veliko pomo. Sem pa dobila v dar tudi kuharico sestre Vendeline v kateri večkrat pokukam za kakšen recept. Sicer pa je tudi mene "osvojila" KULINARIKA po kateri brskam za recepti. regica

našamama  

član od: 13.10.2009

sporočila: 10

30. mar 2010 21:47

To knjigo mi je mož podaril,ko smo se preselli v svoje stanovanje.Takrat sem jo kar pogosto listala .Tudi uporabna je bila,predvsem potica,rolada,kruh ......Sedaj jo imam za spomin,z našo družino je že trideset let. našamama

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti