Sorte krompirja, pomoč!

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

23. mar 2010 22:08

ps še razkuha se ne, je bolj solatni tip lojzella

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. mar 2010 7:16

JANKA je napisal/a:
Prisegam na sorti carlingford in marisbard. Lansko leto sem ga začela iskati šele konec aprila, ko ga ni bilo nikjer več. Posadila sem 24 kg carlingforda in ven sem dobila 23 gajb po cca.30 kg. Janka JANKA
Saj ni možno, da si dobila iz 24 kg semena 690 kil? Sem pa tudi za carlingford slišala, da je dober ja. Jaz sem lani posadila 25 kg sorte belinni in sem pridelala točno 100 kil krompirja, pa sem mislila da mi je dobroobrodil. Teka

JANKA  

član od: 25.1.2007

sporočila: 7

24. mar 2010 7:59

Sama ga imam še 5 gajb. Brat ga je dobil mislim da tudi 6, tašča dve, pa tudi sosedje so bili veseli mojega krompirja. Sem omenila, da je bila drobna velikost in ne taka, da moraš ša kakšnega prererezati. Če sadiš drobno debelino, moraš to pomnožiti baje z 3 in dobiš potrebno količino srednje debelega krompirja. Pa tudi mu je očitno vreme odgovarjalo. Že celo življenje sadimo krompir pa še nikoli ni bil tak pridelek. Če imaš dober pridelek vsaj veš zakaj te boli hrbet, zakaj ti je bilo vroče in zakaj so te napadali brenclji in komarji. JANKA

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. mar 2010 12:16

Meni je bil carlingford sicer dobrega okusa, ampak način, kako se je skuhal, me je zelo motil.  Ne vem, mogoče je spomladi bolje, jesenski je navadno od zunaj že pokal, znotraj je bil pa še "al dente".  Prav zato sem ga nehala kupovati.

Za solate mi je čez vse adora, dokler jo je še dobiti, potem sem zadovoljna tudi z marabel. Ampak ta dva nista najboljša za pire.  Zato imam doma vedno vrečo desireja, ki je uporaben za eno in drugo in še vse ostale krompirjeve variante.

 

Cila

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

24. mar 2010 16:10

Mi imamo tudi najraje Carlingford. Ga sadimo že 3 leta sedaj. Meni se zdi zelo okusen, je pa res, da ga mal dlje časa kuhaš. Pa za ozimnico je najboljši. Tako dolgo in lep - nč se nam še zdaj ni zgubal. Prej nikoli nismo imeli tolk časa obstojen krompir. Lakica

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

24. mar 2010 16:11

Se pa da vse delat iz njega, tud pire krompir pride čist penast vn, tak ko ga imam najraje. Lakica

morana1  

član od: 19.11.2007

sporočila: 13

12. sep 2011 10:38

Tudi mi imamo carlingford že sigurno 10 let. Zemlja je nekoliko kamnita oz. ilopvnata. Je odličen pridelek, res ne debelih gomoljev. Ni občutljiv za bolezni, se odlično skladišči in je odličnega okusa, Vedno se normalno skuha. Seveda  že spet z veseljem kuhamo novi pridelek.

morana1

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. sep 2011 20:43

Za spomladi zgodnji je najboljši na Kresnik(kifler po domače),je bel ,lahko tudi rdeč odvisno od sorte,se ne razkuha,čudovit okus.

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti