Puranja rolada

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

tema odprta - 22. mar 2010 7:14 | ogledi: 14.672 | odgovori: 7

Puranja rolada mi nikoli ne uspe dobro Problem je izsušeno meso. Naredim pa po sledečem postopku: meso nasolim in popopram, ga namažem z nadevom (včeraj je bil kruhov), zvijem in popečem. Nadalje ga dušim cca20 minut. Mislite, da je čas dušenja predolg? Prosim, pomagajte mi do dobre rolade. Hvala

Mic

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

22. mar 2010 8:51

Sicer purana ne maram preveč in ponavadi uporabljam piščanca, ampak lahko poskusiš tako: rulado zavijem v z oljem namazano alufolijo in jo najprej skuham v vodi z nekaj jušne zelenjave in potem rulado le popečem, da dobi barvo. Vedno sočna, nikoli suha. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. mar 2010 9:32

Meso, preden ga začiniš, namaži z oljem in z malo gorčice, in če se le da, pusti nekaj ur stati. Lahko dodaš še malo sojine omake, le da potem meso malo manj soliš. Pa lepo na tanko naj bo meso narezano, nadev pa naj bo bolj sočen, pa bo bolje. In ko dušiš, malo zalivaj sproti, tudi kakšna kaplja vina je dobrodošla. In ko z omako malo preliješ meso, nič ne bo več suho.

Pozdrav, mamamia.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. mar 2010 9:38

Ježeš, ta zvestoba soljenju in popranju...... Če meso soliš in popraš, pač dosežeš to, da se meso hitreje suši. Sol nekako "potegne" ven vlago in vlaken in potem imaš pač suho meso in znotraj je pa en kruhast poc in temu se reče "rolada". Če hočeš mehko in sočno meso, potem ga je treba razvajati v tekočih slastnih packarijah, tako kot pravi darling mamamia in lahko si izmisliš še mnogo drugih variant. In tudi tule smo se že n-krat razpisovali o tem, kako narediti, da meso "ni suho", temveč, da je nasprotno, mehko.... in vedno se to naredi tako, da je stvar v oljanti pacavasti kopeli in temu se šele dodajajo začimbe, Jaz bi sicer tole meso dala v kombinacijo svetlega balzamičnega kisa in olja in zdaj sem ravno v fazi rdeče mlete paprike....in NIČ soli. Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. mar 2010 14:01

Jaz mesne rolade vedno na hitro popečem, ter preložim v stekleno posodo, dam poleg nekaj krhljev jabolka ter pokrijem in pečem.Vedno je sočno.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

22. mar 2010 21:31

Meso prej namoči v rahlo osoljeno mleko, cca 1 uro in se bo kar topilo. Enako naredim s piščančjim mesom. zoja2

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. mar 2010 10:00

Balzamicni kis, gorcica, vse to ima itak veliko kolicino soli. Za moje pojme tudi ubije nezni okus piscancjega ali puranjega mesa. Kvaliteta balzamicnega kisa, ki se ga kupi v Sloveniji je pa precej slaba. Pravi balzamicni kis ima komaj kaj kisline, ceno pa tako, da se mesa ne bi ravno namakalo v njem. Skratka, sama se tega ne posluzujem. Tudi v solate ga dodajam v zelo majhnih kolicinah, uporabljam pa drazjo varianto, ki ima konsistenco sirupa. Da bodo rolade mehke, je po mojih izkusnjah potrebno meso na hitro popeci, potem pa z dodatkom tekocine ne predolgo dusiti. In kot pravi mamamia, nadev naj bo socen. fresh

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. mar 2010 10:10

zoja2 je napisal/a:
Meso prej namoči v rahlo osoljeno mleko, cca 1 uro in se bo kar topilo. Enako naredim s piščančjim mesom.zoja2

 

Tole definitivno drži. Jaz delam enako, le sol spustim.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti