Bradavice na stopalu "peti"

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 21. mar 2010 12:24 | ogledi: 21.727 | odgovori: 43

Hojla!

Vem tema ni prava za kulinariko upam da mi lahko pomagate.Doma imamo pet letno punčko ki so se ji na peti naredile dve veliki bradavici, kar nekaj obiskov smo že naredili pri zdravniku tudi z dušikom smo že naredili posege.Ampak stanje se bistveno ni spremenilo,opažamo da našo deklico že močno ovirajo ti dve bradavici pri hoji.Predno bi se odločili za op. poseg bi se mogoče dalo s kakšno drugo metodo odstraniti bradavici.

Za morebitne nasvete se vam že vnaprej lepo zahvaljujemo.

L.P.

mijamarija

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. mar 2010 13:21

Mijamarija lepo pozdravljena. Sama predobro poznam ta primer, ker sta imeli obe hčeri (8 in 11 let) pred leti ta problem. Starejša je imela po podplatih in po rokah 20 bradavic, ki so bile zelo zelo trdovratne. Ni pomagala nobena stvar iz naše lekarne. Zamrzovali so ji 13x - pa ni popolnoma nič pomagalo - celo širile so se. Hči pa je trpela. Ko sem bila enkrat v Borovljah (A) sem se oglasila s hčero v lekarni in farmacevtki pokazala bradavice, ji je dala Duofilm - tekočino, s katero namažeš bradavico in kremo za odstranjevanje bradavic, ki jo izdelujejo v lekarni sami (Schusslen Warzensalbe). rezultat je bil fantastičen. En teden smo najprej mazali s tekočino Duofilm, nato pa še en teden s kremo. Manjše so izginile po 14 dnevih, večje pa po 3 tednih - prej pa smo hodili skoraj celo leto k dermatologu. Odstranili smo jih pri obeh. Tudi, če se sedaj pojavi kaka majhna jo takoj namažemo s kremo in jo hitro zmanjka. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

21. mar 2010 14:19

Sin je že imel napotnico za kirurga, da se mu odstrani velika bradavica na peti. Ko sem poklicala tega kirurga, mi je svetoval, da najprej poskusimo na drug način in da se, če se le da, izognemo operaciji. Po njegovih navodilih sem v lekarni kupila en mini lonček kreme za odstranjevanje kurjih očes. S pomočjo zobotrebca smo previdno mazali bradavico in jo prekrili z gazo. Čez približno en teden se je bradavica sama posušila, odpadla in se ni več ponovila. Lp, M.

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

21. mar 2010 19:03

Bradavice se da uspešno odstraniti z oljem čajevca ( kupiti se ga da v domači lekarni ). Sama sem jih sicer imela na roki in mi jih je uspelo odstaniti samo s tem, čeprav mi je zdravnik predpisoval vsemogoče maže, jih večkrat "zamrznil" a ni pomagalo nič. Mogoče bi pomagalo tudi v tvojem primeru, saj škoditi ne more. angie

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. mar 2010 20:54

Tako, kot pri "darjuški" smo se tudi pri nas ( in potem po našem nasvetu še mrsikje ) dokončno rešili bradavic. kobra 1 [kaca]

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

21. mar 2010 22:58

Tudi jaz imam bradavico na podplatu in me že pošteno boli pri hoji , zanima me ali se to zdravilo dobi samo v Avstriji. Lep pozdrav. KDM

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

22. mar 2010 6:57

Mi smo bradavice na nogah odpravili z mlečkom rastline krvavi mleček. Pod tem imenom jaz poznam to rastlino. Mogoče bo rimljanka pomagala okoli te rastline. Raste pa okoli škarp in ograj, na hitro je podobna zlatici. Z mlečkom te rastline smo 2x na dan namazali bradavico približno en teden. Nato je kar izginila.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

22. mar 2010 7:20

Moj sin je imel bradavice na palcu na nogi. Bilo jih je vedno več, zdravili smo zadevo več let, nato pa so mi v lekarni sami svetovali, naj kupimo tekočino Verumal v Avstriji. Deluje 100%, skoraj bi rekla čudežno, kajti sin je imel res ogromno bradavic, pa so se posušile in odluščile v kratkem času. Žal pa je Verumal možno kupiti samo v Avstriji ali morda še drugje v tujini, pri nas prav gotovo ne, pa mi ni jasno zakaj. Res priporočam. kara

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

22. mar 2010 7:40

MOja sin in hči sta tudi imela bradavice na podplatih. Po nasvetu moje mame smo jih mazali z beljakom...in so izginile. tuna1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. mar 2010 8:12

Odgovor KDM, žal se esenca oziroma mazilo dobi samo v Avstriji. Tudi krvavi mleček je zelo učinkovit, vendar samo, če bradavice niso globoko zakoreninjene. kobra 1 [kaca]

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2010 8:28

Po nasvetu zdravnice z  Verrumalom mažem hčeri bradavice na nogah že od 1.1.2010, redno 2 x na dan, odmrlo kožo pa praskam s skalpelčkom. Bradavice imajo globoke korenine in so res trdovratne. Vendar včasih ne vem več, ali jih sploh še ima, ali odstranjujem zdravo, odmrlo kožo...

Kako ste vedele, kdaj bradavice ni več? Naj počakam kakšen teden, da se odlušči vsa koža, ki je odmrla? Malo me skrbi, da ne bi začele spet rasti in bi s tem uničila ves trud, ki sem ga vložila :)

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti