Strojno pletenje

kaycha  

član od: 6.7.2009

sporočila: 5

tema odprta - 19. mar 2010 10:35 | ogledi: 4.327 | odgovori: 6

Hojla,

sicer redno brskam in marsikakšen odgovor sem že dobila iz arhiva, toda o pletenju na

stroj je bore malo napisanega.Potrebujem pomoč, ker bi rada samo za "svojo dušo " kaj

spletla in v ta namen sem kupila PFAFF DUOMATIC 80 pa nikakor ne gre brez težav.

Iščem po celotnem svetovnem spletu (model je identičen kot PASSAP DUOMATIC 80) in nekaj sem si pomagala s prezentacijami na YOUTUBE a za čisto konkretne napotke bi le potrebovala osebo

z izkušnjami na tem modelu. A ve kdo za koga, ki bi bil pripravljen deliti svoje znanje?

Lep pozdrav vsem!

KAPLI

kaycha

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2010 10:58

Po moje boš več sreče kot med kuhalnicami v tej konkretni zadevi imela, če se kar neposredno obrneš na šolo: bodisi oblikovanje na Gosposki v Lj ali pa tekstilna tehnologija. Tam srečaš ljudi, ki se učijo, tam so oglasne deske, tam imajo svoje tekstilne forume in tam bolj poznajo ljudi, ki znajo s tekstilnimi mašinami.... To ti pravim zaradi tega, ker smo imeli v ženskem delu plemena teto (sestro od moje granny), ki je znala na to temo ogromno in je zaslužila penzijo s postavljanjem strojnih linij...in je bila gospa do smrti polno zasedena s tem, da je pomagala takim, ki so imele pletilne stroje, pa niso čisto znale z njim delati. Vendelina jr.

kaycha  

član od: 6.7.2009

sporočila: 5

19. mar 2010 11:13

Sem hvaležna za idejo, ker res ne vem kam naj se obrnem. Mlajši, ki "srfajo" se s tem ne ukvarjajo ozoroma se jih sploh še zelo malo,mene je pa vedno "vleklo" in zdaj poskušam nadoknaditi tisto, kar v preteklosti nisem utegnila Hvala še enrat in lep pozdrav! KAPLI kaycha

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

21. mar 2010 7:36

Na oblikovni menim, da ne boš dobila odgovora na vprašanje, lahko pa poskusiš

http://ssof.si/joomla/

Pomoje bolje na kakšni tekstilni, ali šiviljski sredni šoli.

marelica

kaycha  

član od: 6.7.2009

sporočila: 5

22. mar 2010 9:11

Hvala, marelica! Že to, da vsaj kdo pogleda rubriko,me razveseli. Bom še poskušala , saj ni mogoče, da nihče več ne zna. Tudi servis in nadomestne dele najdem samo na tujem spletu. Lep dan! KAPLI kaycha

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. mar 2010 13:57

Poskusi na forumu Otok zakladov.Tam so same umetnice, in veliko jih je , katere ročno delo obvladajo v nulo.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

kaycha  

član od: 6.7.2009

sporočila: 5

23. mar 2010 7:47

Te pletenine v albumu so mojstrske. So pletene ročno ali strojno? Hvala za nasvet- grem brskat. lpk kaycha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti