Kaj jesti- 12 urni delavnik

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

tema odprta - 17. mar 2010 21:40 | ogledi: 2.646 | odgovori: 14

Pa imam spet problem.

Dobila sem službo, kot s.p.

Moj urnik je 12,5ur s tem, da ne zapuščam delovnega mesta.

Ker bom prihajala domov pozno zvečer je prepozno za kosilo in večerjo.

Kaj mi svetuje, da pojem v celem dnevu oz. si prinesem od doma.

Poleti solata, kos kruha, bo šlo, kaj pa do takrat?

Hvala za ideje.

syu

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. mar 2010 22:24

V "škatlo" se da zapakirat za moje pojme vse razen kakšne juhe. Še to se bi dalo, ampak sem imela potem kar malce žganca v grlu, ko sem letala okoli in je torba delala razne preobrate, če bo vse ok ali bo poplava. Sama za dlje časa še nisem bila v taki situaciji, kadar pa pač sama moram kam prinest kosilo ponavadi nardim riž s kakimi dodatki, pa testenine z bolj gosto omako, pa pašto fižol, carski praženec z jabolki, štruklji, kak košček pečenke, ki ostane za vikend, kosi raznih slanih pit... je res, da te stvari niso najboljše ko so hladne, ampak na dolgi rok bi že raje jedla hladno kuhano hrano kot pa kruh na 100 in en način :D Viva Meier

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

17. mar 2010 22:30

Hvala Viva Meier Imaš prav, zdaj sem se spomnila, da so se včasih dobile nekake termoske za hrano. Moram malo pogledati, samo za oglede mi ostane samo nedelja. Iz spoštovanja do prodajalk, do zdaj v nedeljah nisem nakupovala in evo zdaj mi drugega ne bo preostalo. syu

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. mar 2010 22:36

Ma nobene take amerike kot so termoske za hrano, jaz lepo zapakiram v navadno plastično kvadratno škatlico od različnih proizvajalcev. Tiste za par €, ko jih je večina gospodinjstev polna :D Viva Meier

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. mar 2010 22:38

Je pa res, da se verjetno v tistih tadražjih, da hrana vsaj nekaj ur ohraniti topla. Ker gre za delo na daljši rok, bi se verjetno vseeno splačalo vložit nekaj € v to, ker bo telo sila hvaležno za kak topel zalogajček. Takole enkrat na teden sama komot jem hladno pašto, verjamem pa da na dolgi rok to ni ne apetitno ne najbolj zdravo :( Viva Meier

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

17. mar 2010 22:55

Gre za to, da bi rada vsaj en topel obrok na dan, ali vsaj vsak drugi dan. Ne vem če je dobro vsak dan hladno hrano jesti, ali pač? Namreč do nadaljnega bom delala vsak dan, vključno vse sobote 12,5ur vsaj nekaj mesecev, da si opomorem finančno. syu

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

17. mar 2010 23:03

Lahko si omisliš kak mini koharček, tam bi si lahko kaj pogrela ali pa skuhala kako juho, pa tudi kavo ali čaj.Jaz imam vrč v katerem si zavrem vodo, vsaj toliko da si skuham kak čaj in neskavo. Drugače pa tudi nosim s seboj. Od sadja, sendvičev, ribe v konzervi, poleti veliko solat - že doma pripravim solato in polivko posebej. andreja č.

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

17. mar 2010 23:09

Andreja č. na kuhalnik se pa nisem spomnila oz. sem se bala da je prepovedan. se ti javim na zs drug teden, ko bo nekaj dni za menoj. hvala za idejo. moderator 1 tudi tebi hvala za linke. syu

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. mar 2010 7:53

Ob 12,5 urah nobenega izhoda odmor ali za malico? To je pa kar hudo... Po moje zadeva ne bo tako huda kot izgleda, če pa, potem res kak koherček za pogret doma pripravljeno hrano oz. saj mnogi dostavljajo tudi malice na delovno mesto, vsaj tu in tam naj ti dostavijo čist konkretno malico v službo. Sicer pa...kdaj pa boš imela čas to kuhat doma? Ob takem delavniku je še kako pomembno jesti zdravo, sicer se boš čisto izčrpala. Pa za vmes kake oreške, sadje, sadne sokove...

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

18. mar 2010 8:58

Ali pa nabavit kakšno poceni mikrovalovko. V njej se da pogreti vse, le da je v pravilni embalaži. Je definitivno bolj praktična od koharja, mogoče le malo manj zdrava... Lp Kitanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti