Živa voda - revitan

marlin  

član od: 24.9.2007

sporočila: 1

tema odprta - 17. mar 2010 14:31 | ogledi: 28.256 | odgovori: 28

Slišala sem o revitalizatorjih vode, ki to napravijo živo in je potem zelo zdrava za pitje, za kuhanje, odstranjevanje vodnega kamna, ... To so posebni nastavki za na pipo znamke Revitan. A to mogoče kdo uporablja ali vsaj pozna, je stvar res tako dobra, ali gre spet za "čudežni proizvod", ki ima dobro samo ceno. Če kdo to pozna, naj prosim, kaj napiše o tem.

Hvala in lep pozdrav.

marlin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2010 17:43

Sicer tega ne poznam, ampak enkrat bi pa res rada izvedela, kakšne so razlike med živo vodo, neživo vodo in mrtvo vodo. A mi kdo lahko to razloži, prosim?

lp

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. mar 2010 17:53

Na mrtvo morje pejd pogledat! fresh

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2010 18:16

še peneze vkup zbiram, hehehe - pa po moje tam ne bo dost vidit

lp

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. mar 2010 18:39

Razen kakega lepega zagorelega Arabca. Ali Izraelca. Odvisno, na kateri strani. Ampak, kaj bi, ko se je pa nas Jose vrnil. Do "mat k...." je blizje in ceneje. Pa se kuhat zna! fresh

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. mar 2010 19:51

Moja sorodnica ima ta nastavek, ki ga priviješ na tuš.No, ona ga ima tam.Trdi, da se bolje počuti, odkar se umiva s to vodo, tudi pije jo in kuha z njo.Jaz ne vidim nobenih sprememb, mislim, da ti pomaga, če verjameš.Sicer pa ima voda okus, kot ga dobiš pri filtriranju z Brita vrčem.Živa voda je rečna voda, potok, vsa tista, ki teče.Tako tudi voda iz pipe.Vedno bolj se pojavlja mnenje, da je naša voda iz pipe še vedno najboljša.Dokler je taka, je najbolje, da si jo privoščimo.Bog ve, če bodo še naslednje generacije tako srečne.Upajmo, da se nikoli ne uresniči:" Kraljestvo za kozarec vode!" naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2010 21:33

A tista v Blejskem jezeru je potemtakem že umrla? Kdaj? Ko se je ledenik ustavil?  Ali že prej?

Sicer pa tudi jaz mislim, da je vse v glavi - ker, če voda iz tuša teče, je potemtakem že živa in ne rabi nobenih nastavkov z zasoljenimi cenami, ki bi jo oživili.

lp

P.s. Ojej, še nekaj sem pozabila vprašat - prosim, ne mi zamerit, ker sem tako firbčna - a ko vodo iz pipe natočimo v kozarec, to pomeni, da v kozarcu umre? In smo morilci?

(naor, tole vse zgoraj zapisano nikakor ne leti nate, res ne. In tistega, da je voda iz pipe najboljša, se tudi jaz držim. In se bojim tega, kar si napisala v zadnjem stavku. )

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 17. 2010 21:38

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2010 12:45

Elaphus, nič se ne jezim, sploh ne, saj veš, da od jeze rit raste.No, že pri pisanju sem vedela, da me utegne kdo popraviti, saj sem navedla samo dve "tekoči vodi", ampak preveč bi bilo naštevanja.Kar veliko razmišljam o okolju,kako bi tudi sama čimveč pripomogla k ozaveščanju le-tega.Zato vedno rada kaj napišem v zvezi s tem.Pa nisem strokovnjakinja, le zaskrbljeno opazujem, kaj se dogaja. Lep pozdrav! naor

slavi77  

član od: 20.2.2009

sporočila: 41

20. mar 2010 10:50

Moja kolegica ima ta nastavek.Nimam pojma koliko je to res, oh in sploh, ker kao ni vodnega kamna, ni potrebno nič čistil in nevem kaj še.Vodni kamen je in banja še vedno rabi čistilo.Drugače pa jo jaz včaih vzamen za rože zalit tam pa je razlika. Zadnjč je bila ciklama za v kanto, ko sem jo zalivala s to vodo se je pa vrnila iz mrtvih. slavi77

Drevo zivljenja  

član od: 21.3.2010

sporočila: 8

24. mar 2010 13:27

A ima ta živa voda kakšno povezavo s knjigo Sporočilo vode? Gre za isto zadevo? Drevo zivljenja

rainman  

član od: 15.9.2004

sporočila: 2

25. apr 2011 20:14

Deloma ima. Sicer pa je živa voda tista, katere ORP sega v minus in ne plus. Kar pomeni da je antioksidantska! Realno naj bi na svetu obstajalo zgolj nekaj zivih vod; ce se sploh se obstajajo oz. so zaradi vpliva na okolje se antioksidantske. citiram: Dr.Henri Coanda, oče "hidrodinamike" in nosilec več kot 600 patentov, je odkril, da je dolgoživost ljudstva Hunza v Himalaji in nekaterih drugih dolgoživečih ljudstev odvisna od posebne kakovosti ledeniške vode, ki jo pijejo. Voda v njihovih potokih je podobna vodi v živih organizmih in se bistveno razlikuje od običajne vode. V njej so izjemno majhni kremenovi minerali, obogateni z antioksidantskim vodikom (H-). Dr. Coanda se je več kot 60 let trudil, da bi take minerale in z njimi “živo” vodo umetno naredil, a mu ni uspelo. Pri 78 letih je to nalogo predal genialnemu znanstveniku, 18 letnemu Patricku Flanaganu, ki ga je revija Life zaradi izumov (danes jih ima več kot 200), s katerimi je zaslovel že pri svojih 11 letih, proglasila za enega najbolj perspektivnih ameriških znanstvenikov. Po dvajstih letih truda je dr. Flanaganu leta 1984 uspelo ustvariti prvo različico take vode, leta 1997 pa je končno prišel na trg produkt FHES (Flanagan Hydrogen Enhanced Silica), s katerimi si lahko pripravimo antioksidantsko pitno vodo po vzoru vode ljudstva Hunza. Laboratorijski preizkusi ekipe dr. C. Stephansona z Univerze v Minnesoti kažejo, da v vodi, obogateni s FHES, živijo celice do dvakrat dlje. Zdravnik, dr. Ron Meyers, je med prvimi preverjal učinkovanje FHES v svoji klinični praksi. Pričujoča, poljudna knjižica, izdana prvič leta 1998, je pionirsko delo s tega področja. Kljub razvoju, ki ga je od tedaj doživel FHES, je še vedno aktualna. Čeprav šele sedaj (2005) prvič izhaja v slovenskem prevodu, so napotki dr. Meyersa poznani slovenskim uporabnikom FHES že od leta 1998, ko se je pri nas začelo proučevanje in uporaba FHES v praksi. - vec o FHES ali sedaj Active-H si lahko preberete na: http://cokolada.net, kjer so tudi strokovni znanstveni clanki, kakor tudi clanki za lazje razumevanje. lp rainman rainman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti