Ročni mešalnik-pomoč

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

11. mar 2015 15:40

Merkator.

Lp od R.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. mar 2015 17:29

Jaz imam Lidlovega,300w za 11 e,dela kot urica,skoraj vsak dan v uporabi..skurila sem 2 od Gorenja..zadnji je bil 50e ,nikol več...se mi zdi da je imel Lidl prejšni teeden akcijo,imajo razne barve..moj je vijoličen :)..Moj je star leto in pol ..

lp goga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. mar 2015 17:30

Pri nas imamo Boschevega, mislim da je 450 W. Stepe in zgnete vse, kar hočeš. Mešalnik sam je super. Problem pa je pri posodi oziroma podstavku za mešalec in plastičnih zobcih in zatičih. Ti so se obrabili že po kakih dveh letih  in zdaj zadeva šklepeta in ropoče, podlagamo vse mogoče, pa še ne vemo, kdaj bo vse skupaj razpadlo. Škoda.

Sonja

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

11. mar 2015 17:49

Imela v 25 letih dva gorenje.Zelo zadovoljna. Dobila Grundig uporabljam, miksa dobro a problem je ko dodajam suhe sestavine in vse nese naokrog. Mikser je vedno zaprašen.Žal ne dobim zaščite, včasih se je dobil en plastičen zaščitnik.

dari

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. mar 2015 18:35

Tile mikserji so (skor) vsi iz iste fabrike na Kitajski. Kitajci naredijo modele in frime ala Bosch, Gorenje, Lidl...iz katalogov kupijo tisto, kar se jim zdi in naročijo, da se njihova "marka" gor nalepi. Bolj znana je marka, dražji je potem izdelek na polici v trgovini. Redki še delajo svoje dizajne oz. imajo že par desetletij enake, sem spada kitchenaid (absolutno ne priporočam njihovega ročnega mikserja).

Enako velja za TVje. Skor vsi ekrani so iz ene firme, potem jih samo različno "uokvirijo" in nalepijo ime firme gor. PA še in še in še je tega....zato jaz vedno govorim, da imam Gorenjev pralni stroj in sušilec. In sem super happy z njim, ga ne dam za nobenega Whirlpoola, Kenwooda ipd. Sam tako je, trava je skor vedno na drugi strani bolj zelena. 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. mar 2015 21:58

Imela sem ga od boscha, tega: http://www.bosch-home.com/si/produkti/pomo%C4%

 

Zdržala sem celi dve leti, vendar sem se ga izogibala ter uproabljala vse druge vrste mikserjev, če je le bilo možno. Problem je bil v hitrosti. Stvar je tako počasna, da se beljaki ne stepejo dobro, naredi se neka krema oz zbita smetana in nobeni puhasti beljaki. Moč me ne briga, ker ne gnetem testa, bolj mi je važna hitrost. Tudi palični je bil obupno neoster in počasen. Sedaj imam enegazelooooo starega gorenjevega (plastika je že rumena,) ki je zelo hiter, a slabe moči. ter paličnega posebej. Zame idealno oboje. 

 

Glavno, za tega boschevega, ki se ga oddala, mi ni niti na pamet prišlo, da je mešalnik lahko celo prepočasen. Ugotovila sem ob mešanju beljakov za španske vetrce ter cimetove zvezdice. Velika žalost od mikserja. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. mar 2015 21:59

Ročni mikser kitchenaid je obupno težek :S

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. mar 2015 22:09

bannanna je napisal/a:

Ročni mikser kitchenaid je obupno težek :S



 

In prepočasen, če ga primerjam s tistim, ki mi je padel na tla in se razbil. 

Vanja

ANAMU  

član od: 12.6.2012

sporočila: 11

11. mar 2015 22:59

Pozdrav! Moj mikser je kuhinjski robot ORIGINAL 5 firme Ronic Industries Francija. Sem zelo zadovoljna, dela vse samo z nožem. Je univerzalen, kot dodatek pa ima še sokovnik, stiskalec limon in bi se še kaj našlo. Ni poceni, imam pa ga že 15 let. Pokvaril se mi je samo enkrat, pa še za to okvaro sem bila sam kriva. Kupi se ga samo preko zastopnika, servis je v Ljubljani. Samo prijazno osebje.  Mesi, stepa, reže oz vse kar se rabi za delo v kuhinji.

ANAMU

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

11. mar 2015 23:24

  Pozdravljeni, moj pa je že star , ne boste verjeli-28 let, Gorenjev z vrtečo posodo.  Še vedno dela zelo dobro, moram pa priznati, da je dolgo časa bolj ali manj počival.    Po odkritju kulinarike pa dela, da je veselje in upam, da bo še dolgo časa. 

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti