Fant za pečen krompir

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

tema odprta - 17. mar 2010 8:46 | ogledi: 7.416 | odgovori: 21

Ker še nisem zasledila,da bi katera odprla to temo sem se odločla ,da vprašam če je že katera pekla krompir z to novo mešanico iz fanta za zapečen krompir ali kdo ve kakšna smetana se tam zraven doda? ker piše samo smetana inničesar drugega .Rada bi preizkusila in me zato zelo zanima .

Hvala in lp sončen dan

MIŠEL

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. mar 2010 9:04

Dodaj smetano za kuhanje, ne moreš zgrešit.

Če se ne motim, sladko smetano dodajamo sredi kuhanja, kislo pa vedno ob koncu.

tulka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

17. mar 2010 16:21

Ali za pečen krompir ne zadostuje sol, mleta paprika in malo rožmarina...brez glutaminata in E-jev.

Saša

Mir in dobro!

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. mar 2010 16:55

Pravzaprav je ta Fant (sem si pogledala na spletni strani, ker jaz teh stvari v svojo kuhinjo in telo ne spustim) mesanica, ki naj bi naredila priblizek t.i. "Dauphinoise" krompirja, ki spada v kuharsko klasiko. En recept se nahaja tudi na tej strani, vendar ni natancen, ker se po originalnem receptu vedno uporabi sladka smetana. najvecjo uslugo si bos naredila, ce bos lepo sesekljala zelo na drobno cebulo, solila, poprala, dodala nekaj muskatenega orescka, mogoce celo nekaj drobnjaka, prelila s smetano in spekla. Ce ti pa Fant tekne, pa navali! fresh

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

17. mar 2010 19:12

Sem poskusla s tem fant sestavino in ni tako slabo sem dodala sladko smetano za kuhanje in je vse zmanjkalo .Ja saj vsak ima svoj okus jaz sem to delala prvič in sem morala poskusit . hvala in lepo bodite MIŠEL

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. mar 2010 19:17

Čimveč naravnih začimb, čimmanj glutaminata!Ne dvomim, da po okusu ni dobro,ampak smo že tako prepojeni z vsemi mogočimi strupi,da se je res škoda še zavestno filati z njimi.Ko prenehamo s to umetno hrano, se okus prečisti in je spet dovzeten za naravno hrano.Vse, kar kupimo, vsak piškot, puding itd., da ne naštevam, je obremenjen s toliko ojačevalci okusa, dodatki za barvo, za to in ono, da še dobro, da nismo bolj bolni kot že smo.Sicer pa,vsak odloča o sebi tako in drugače! Lep večer vsem! naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. mar 2010 19:29

tole kar je fresh napisala se sliši zelo enostavno. v fantu je najbrž mleta posušena čebula. mogoče bi šlo tudi s tem nameso s svežo. bannanna_v_slo ;)

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. mar 2010 0:53

bannanna je napisal/a:
tole kar je fresh napisala se sliši zelo enostavno. v fantu je najbrž mleta posušena čebula. mogoče bi šlo tudi s tem nameso s svežo.bannanna_v_slo ;)

... se strinjam, če ne želiš v polivki vidnih koščkov čebule, uporabiš suho mleto čebulo oziroma česen, ki jo/ga najdeš na vsaki trgovski polici z začimbami. Tudi drobnjak dobiš posušen, če že nimaš svežega, pa si sama narediš mešanico oz. preliv po nasvetu Fresh. BO bolj zdravo, pa še količine posameznih začimb in soli si po svoje doziraš :)

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. mar 2010 1:14

Ne vem, če je dauphniouse ali popečen krompir (o katerem govorite zgoraj) ali kartofel gratin eno in isto. Po mojih virih je to ena in ista zadeva in meni niti približno ni jasno, zakaj bi za to jed rabil kakšno mešanico. To naredim samo 2 do 3 krat na leto, čeprav je v resnici moj daleč najljubši krompir. NAredim ga tako, da olupljen krompir narežem na tanke lističe, posolim, položim v ognjevarno posodo, popopram, dodam muškatni orešček , prelijem s smetano (ali pol smetane  pol mleka) in pečem pri 210 stopinjah dokler krompir ni mehek. Že samo tako pečen krompir je tako dober, da jaz ne dodajam sira, kaj šele čebule, česna ali kakšnih kemikalij v obliki za zboljšanje okusa. Nariban grujere bi moral biti zgornja plast.

Slikica je pri temle receptu: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12449

 

Vanja

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

18. mar 2010 7:22

čim več, čim manj predelanih začimb in hrane bo še najbolj zdravo in okusno. jaz načeloma nisem za te razne mešanice. je sama kemija, ..in vedno bolj smo odvisni od teh umetnih okusov!! valikaben

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. mar 2010 7:58

Mišel je zanimalo samo, če je katera poizkusila to mešanico in ne, kako bi jo sama naredila. Sem šla iz firca na podravkino stran in prebrala, kaj ta mešanica vsebuje. V glavnem sušeno zelenjavo, ne vem, kje ste videle glutaminat. 

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti