Fant za pečen krompir

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. mar 2010 8:03

Mene je tudi groza teh praškov, kuhinje izgubi ves čar poleg nezdravja, zadnjič sem iskal določeno začimbo v nekem supermarketu kar nekaj časa, in mimo Fanta je prišlo kar nekaj ljudi in kupilo izdelek ali dva, kar me ob vseh današnjih dietah, prehrambenih načrtih, zdravem življenju res preseneča. Pa ko prenehaš te stvari jest, vključno z preveliko soli, začneš uživat v pravih okusih hrane, upoštevaj nasvet oz. recept Vanje, meni se kar cedijo sline, in si ne predstavljam da bi v to dobroto vmešal kakršenkoli prašek. zzak1977

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

18. mar 2010 8:45

Lijana je napisal/a:

Mišel je zanimalo samo, če je katera poizkusila to mešanico in ne, kako bi jo sama naredila. Sem šla iz firca na podravkino stran in prebrala, kaj ta mešanica vsebuje. V glavnem sušeno zelenjavo, ne vem, kje ste videle glutaminat. 

Lijana
Lijana -res je ja tud jaz se sprašujem kje so to zasledili glutaminat sem šla pol preverit kaj je vse notri in tega sploh nisem zasledila nikjer me je pa res samo zanimalo ker nisem vedla kaj se not doda ali kisla ali sladka smetana pol sem pa dala sladko in je blo dobro vsaj za mojo družino .Sicer pa ima vsak svoj okus nisem nikomur rekla,da mora te stvari kupit jaz sem pač mala radovednica lp MIŠEL

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2010 14:05

Mišel, nič se ne huduj, saj so bili le dobronamerni nasveti.Ti pa imaš seveda pravico vprašati, ne nazadnje pa tudi uporabljati, kar ti ustreza.Ljudje smo pač taki, da radi povemo, kako bi pa mi to naredili, ali kaj je boljše od tega.Ko sem bila sama mlajša, sem v službi zelo pozorno poslušala starejše, bolj izkušene kolegice in se tudi veliko naučila.Tudi tukaj na Kulinariki zelo veliko preberem in tudi upoštevam nasvete, pa ne vem ali so ga napisale mlajše ali starejše forumašice.Učimo se vse življenje. Želim ti lepo popoldne in veliko kulinaričnih užitkov! naor

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. mar 2010 15:53

Naor, a sem mogoče slepa, samo jaz nisem nikjer zasledila, da bi se Mišel hudovala. Vsak se vtakne v vsako stvar s polno nasveti, za katere človek sploh ne prosi in si jih verjetno tudi ne želi brati.

Kako bi zgledalo, če bi npr. nekdo nekomu, ki sprašuje za mesto letovanja ob morju začel pridigati, naj ostane zaradi ozonske luknje in sevanja raje doma. Pa bo verjetno več ljudi dobilo raka od sonca kot od posušene zelenjave.

Lijana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. mar 2010 21:20

Lijana je napisal/a:

Naor, a sem mogoče slepa, samo jaz nisem nikjer zasledila, da bi se Mišel hudovala. Vsak se vtakne v vsako stvar s polno nasveti, za katere človek sploh ne prosi in si jih verjetno tudi ne želi brati.

Kako bi zgledalo, če bi npr. nekdo nekomu, ki sprašuje za mesto letovanja ob morju začel pridigati, naj ostane zaradi ozonske luknje in sevanja raje doma. Pa bo verjetno več ljudi dobilo raka od sonca kot od posušene zelenjave.

Lijana

Lijana, izgledalo bi imenitno in temu so forumi namenjeni, da se tudi ostali seznanimo z mal širšim pogledom na celo zadevo.

Pa, drugače, pristaši naravnih začimb in česar koli naravnega in ste proti glutaminatu ali proti čemurkoli  že, asi predstavljate situacijo, ko smo ( homo sapiensi ) živeli v votlinah, in se en bedak domisli, da bi meso spekel na ognju in ne pojedel surovega, kot je naravno, pa to ni zdravo, pa kam to pelje............pol se pa en domisli, da je možno v glineni posodi skuhat nekaj podobno juhi, pa saj je to nezdravo, pa ta civilizacija nas bo ugonobila..............pol se pa en spomne, da se da jed solit in ne jest neslano ali uporabljat pepel za izboljšanje okusa, pa kam to pelje, to je čista kemija, to nas bo ugonobilo, pol se pa en spomne da ekstrahira saharozo iz pese ali trske, pa to je že industrija v prehrani, to nas bo čist ugonobilo, ................pol se pa  en domisli, da se z zmrozovanjem podaljša trajnost živilom, pa to ni naravno, kam vse to pelje, potem se domislijo dodajat glutaminat jedem ( ki je sicer čisto naravna snov, nahaja se v mesu, gobah........... da sojine in omake iz školjk niti ne omenjamo )........... pa kam to vse pelje, vrnimo se v votline, jejmo surovo in rešimo planet!

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2010 21:27

Lijana, forum je kot parlament.Krešejo se mnenja, dajejo se nasveti.Dostikrat se oddaljimo od teme, pa spet pridemo nazaj. Če pa se dotakneva prav Fanta, smo pa nekateri menili, da je v teh dodatkih preveč kemije, preveč soli, dodanih ojačevalcev za barvo, okus itd.Z ozirom na znanje, ki ga imamo danes je vse preveč nezdrave hrane poleg onesnaženega zraka in vode, pa še mnogih drugih dejavnikov.Ljudje postajamo vse bolj ozaveščeni in se skušamo izogibati slabim stvarem za naše telo kolikor se da.Seveda ni nič narobe, če uporabiš kakšno kocko ali žličko Fanta, ampak veliko nas je, ki se temu tudi že izogibamo.Ali boš dobil raka ali ne, pa ni odvisno edino od napačne hrane, ampak še od mnogo drugih stvari. Bom rekla samo zase, imela sem najboljši namen in nisem nameravala nikomur pridigati, le povedati svoje mnenje.Vsak pa naj ravna po svoje. naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. mar 2010 21:39

Ežoj, saj imaš prav, zelo prav, brez takih "bedakov" bi še vedno živeli v votlinah in gojili vinsko trto vedno doda moj mož.Ampak kakor smo ta naš lepi planet zasvinjali v zadnjih 100 letih, ga prej niso vsaj nekaj deset tisoč let.In če želimo, da bodo naši vnuki in njihovi otroci vsaj tako dobro živeli kot mi, moramo zelo paziti, kaj delamo. Vseslovenska očiščevalna akcija 17.aprila je naše ogledalo.Kako se obnašamo do okolja, skoraj si pljuvamo v skledo, pa še ne vidimo, da bomo vse to nazadnje plačali sami. Zdaj se pa že počutim kot tršica. Lahko noč! naor

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

19. mar 2010 1:30

Am brez zamere, samo ali kupujete vso zelenjavo in sadje in ostale izdelke "bio porekla"? Da ne sprašujem o drugih zadevah, ki jih med drugim uporabljate tudi vsakodnevno. Če si bo Mišel privoščila enkrat nekaj drugačnega jah pa ne bo zato konec sveta. Ne rečem, da ni lepo biti osveščen in prijazen okolju in oh in sploh, samo se sploh ne zavedamo določenih dejanj, s katerim tudi škodujemo, zato se mi zdi pretirano da iz ene začimbne mešanice preidete/mo na okoljevarstvene probleme. Lahko date tudi nasvet, kako še pripravit ta frdman krompir, sam ne delat "halooo-ja" iz tega. Ja vem čist sem off topic tudi jaz, se mi zdi pa to res brezveze... Mišel upam da krompir uspe ali pa še bo uspel, kakorkoli ga boš zdaj naredila ;) privošči si! _tmickena_

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. mar 2010 3:51

Ker je toliko razprave o tem kropirju, sem še jaz preverila zadevo na uradno spletni strani Fant začimb in prišla do naslednjega spoznanja: Če delaš tale krompir po receptu na vrečki, imaš zagotovo več dela kot po stari metodi, s smetano, mlekom, soljo in poprom. Če nimaš muškatnega oreščka, ga enostavno izpustiš, enako s sirom.

 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. mar 2010 8:19

Saj se ne gre toliko za zdravje ampak za odnos do kulinarike, čemur naj bi bil ta forum tudi namenjen. In stresti prah v vodo ali pa si vzeti čas za sveže sestavine je čisto drugi svet, in tudi izdelek ima večjo vrednost. Trdim tudi da je bolj okusen. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti