Kuharski termometer - vrednosti

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

tema odprta - 15. mar 2010 11:34 | ogledi: 7.262 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Kupila sem kuharski termometer, ki ga pa na žalost ne znam uporabljati. Ali morda kdo ve, če obstaja kakšna razpredelnica temperatur po katerih se kuha s kuharskim termometrom??? Že nekaj časa brskam po netu, pa ne najdem nič koristnega.

V naprej hvala za Vašo pomoč!!

kruhy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2010 7:45

kruhy,

če prebereš tisto od barbare imaš dovolj informacij, dodal bi še tole: termometer ti je uporaben le za pečenje mesa in za topljenje čokolade ali pri kuhanju sladkorja. Ameriški recepti za pečenje mesa so rad napisani v stilu: peči na 200 stopinj dokler temperatura v sredini kosa ne doseže 65 stopinj ( recimo ).

Pri kuhanju in dušenju se temperatura itak sama vzdržuje ( 100oC ), praženje se dela po občutku, nisem zasledil, da bi se merila temperatura maščobe.

ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. mar 2010 8:15

Termometer je  super zadeva tudi pri cvrtju krofov - olje na 170 stopinj in tri minute na eno stran in tri na drugo in BINGO. Že res, da to počnem skoraj brez izjeme le enkrat letno, ampak sem kar zadovoljna, da ga imam. Za peko mesa imam pa itak sondo, ki je bila priložena pečici in lahko rečem, da je meso, ki je pečeno tako, da ima v notranjosti ravno pravo temperaturo (izpolnjeni morajo biti sicer tudi drugi pogoji), prava poslastica.

rrr

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2010 8:41

Ja, za cvrtje krofov se pa nisem spomnil, tam pa verjamem, da prav pride!

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. mar 2010 2:57

Upam, da ti bo tale link pomagal:

 

http://www.cooksrecipes.com/tips/meat-cooking-temperature

 

Jaz brez termometra skoraj ne zmorem več, še posebej, če pripravljam večji kos mesa ali pa celega piščanca. Pri perutnini se držim zgornje meje (80 stopinj).

 

 

Vanja

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

17. mar 2010 23:05

Uuuuu to pa je res super. Zelo sem vam hvaležna za vaš trud!! Sedaj pa veselo na delo ) kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti