Puhaste penaste kremne rezine

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

tema odprta - 15. mar 2010 7:17 | ogledi: 14.796 | odgovori: 18

Ojla! Mene pa zanima ali uspe kateri pripravit takšne penaste kremne rezine, kot jih dobiš v slaščičarni?? Meni namreč vedno nastane "mokast poc"!! Preizkušala sem že vse mogoče recepte, tudi orig. recept za blejske kremne rezine, delal točno po navodilu, kuhala 7 minut.. pa nič!! Res si želim znat nardit kremne rezine kot jih dobiš v slaščičarni, imate kakšne pametne nasvete??

valikaben

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. mar 2010 7:36

Preveč ne smeš pričakovati, ker tiste v slaščičarni so iz umetnih praškov. Ne vem sicer, kakšne pripraviš doma, a meni so domače dosti boljše kot iz slaščičarne.

Atina

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2010 13:36

valikaben - popoldan poiščem v svoji stari beležki zelo enostaven recept po katerem nastanejo dobre in rahle rezine. Pripravljala sem jih še kot zelo mlada in neuka kuharica in so vedno uspele. Ena "proba" gor ali dol, je tako? ssilva

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2010 18:31

KREMNE REZINE Sestavine: - listnato testo (2 kom) - 8 rumenjakov - 20 dag sladkorja - 0,5 l mleka - 1 l sladke smetane - 1 dl mlačne vode - 1 vanilijev sladkor - 12 lističev želatine - sladkor v prahu Krema: - v posodo damo 8 rumenjakov, sladkor, vanilijev sladkor. Med stepanjem počasi prilijemo mlačno vodo in stepamo 3 minute; - želatino namočimo v mrzlo vodo; - posebej zavremo mleko; - želatino ožamemo in jo vmešamo v vroče mleko; - mleko na hitro ohladimo (sama sem v pomivalno korito nalila mrzlo vodo, položila vanj posodo z mlekom in želatino ) dokler ni mlačno; - mlačno mleko vlijemo v stepeno maso rumenjakov, sladkorja in vode; - tej masi narahlo primešamo 3/4 l stepene sladke smetane; - maso postavimo v hladilnik za kakšnih 10 minut, nato jo vlijemo na pečeno plast listnatega testa, namažemo z ostankom stepene sladke smetane. Plast, ki je namenjena za "pokrov" vedno razrežem še vročo na lepe kvadrate in jih potem samo položim na maso in potresem s sladkorjem v prahu. Zelo dobro je, če v sladkorno maso dodamo tudi nastrgano limonino lupinico in malo ruma. ssilva

zdenkah  

član od: 15.1.2009

sporočila: 29

15. mar 2010 19:38

Zagrebačke kremšnite Ovaj kolač je obilježio moje djetinjstvo. Mama ga je radila savršeno, i bila sam uvjerena da ih nitko drugi nezna tako napraviti. Jer… ili su bile preslatke, ili prejajaste, ili pretvrde, ... mislim, ukusi su istančani, ali ja sam navikla na upravo ove kremšnite. I nema mi boljih, tko god da ih napravi. OK, mama mi je dala recept i ona ih više neeee pravi :) Znate kako se "origigi" zovu? Kuhani kolač :) Objavljeno: 30.03.2008. Autor: -Violet-Love- Koprivnica, Hrvatska Oznake: • Trenutna ocjena 5 (28 glasova) • Tagovi (13) • Komentari (30) Sastojci sastojci za kremu 2 litre punomasnog mlijeka (3,5 – 3,8% m.m.) 0,5 litre izvorske vode 200 g (1 pak.) gussnela 40 g (1 pak.) praška za puding vanilija 5 žlica mekog brašna 12 žlica šećera 2 žlice vanilin šećera 2 žlici ruma , vanilijeva aroma 7 svježih, domaćih jaja još nam treba… cca 200 g keksa s maslacem (za podlogu) 7 dcl vrhnja za šlag cca 200 g čokolade za kuhanje Priprema 1. Istući ekstra čvrst snijeg od bjelanaca uz prstohvat soli u velikoj zdjeli, staviti ga u hladnjak. 2. Staviti mlijeko da zakuha, i u međuvremenu u posebnu zdjelu prosijati (!) gussnel, prašak za puding i brašno. Dodati šećer i vanilin šećer i promiješati dok se ne razbiju grudice. Uliti mlaku vodu i med, promiješati pjenjačom i zakuhati u mlijeku. 3. Kuhati kremu na srednje jakoj vatri uz konstantno mješanje velikom i čvrstom pjenjačom. Oznojit ćete se pri kraju, al’ se isplati :) 4. Vruću kremu postepeno i lagano mješati sa snijegom (kuhačom). Nemojte je izmiješati previše, neka se vide sitni komadići snijega, u suprotnom krema neće biti pjenasta. 5. U tepsiju promjera cca 32×34cm posložite kekse (netreba ih ničime močiti jer će omekšati od tople kreme) i nalijte kremu. Dugačak nož uronite u vrelu vodu i “zagladite” kremu. 6. Neka se malo ohladi na sobnoj temperaturi. U međuvremenu vrhnje za šlag stavite u zamrzivač na 5 minuta i od njega izradite šlag (ne preeeeviše čvrst). 7. Premažite šlag po kremi, žlicu po žlicu, i ponovite postupak “zaglađivanja” kreme s istim nožem prethodno uronjenim u vrelu vodu. 8. Naribajte čokoladu za kuhanje i posipajte je po kolaču. 9. Ostavite ga preko noći u hladnjaku i sutradan cijeli dan uživajte u ovoj slastici :) Fotografije pripreme kremšnita i kremšnite pod suncem Tagovi ( Što su tagovi? ) Tagiranje sadržaja jedna je od mnogih privilegija registriranih korisnika coolinarika kluba. Registrirajte se, pa da počnemo! Jaz jih delam po tem receptu in so preverjeno zelo dobre in vedno uspejo.Sama sem mnenja,da želatina v kremi ne pripomore k rahlosti je pa res,da ostanejo čvrste.Pri tem receptu dam tudi na vrh listnato testo.Poskusi ne bo ti žal in sporoči rezultat. l.p. zdenkah

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

15. mar 2010 20:33

Valikaben, tudi jaz sem, ko sem jih delalal prvič, dobila zelo"živahno" kremo. In sem kasneje ogotovila, ko skuhaš vanilijevo kremo, je najpomembneje, da trdo stepen beljak vmešavaš v zelo vročo kremo. Beljak hitro poveže kremo, da dobiš en rahel vanilijev puding. Javi, kako ti bo šlo. lp borcek BORCEK

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. mar 2010 9:27

tudi jaz menim, da je za rahlost pomembno, da res trdo stepen beljak vmešaš v vročo rumenjakovo kremo in to takoj, ko odstaviš kuhano kremo s štedilnika. Vedno delam blejske kremne rezine in so lepo rahle. In tudi zdenkah v svojem receptu pod točko 4 opisuje postopek mešanja. lp, župca

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

16. mar 2010 13:13

ssilva, hvala ti. definitivno probam po tem receptu. s sladko smetano še nikoli nisem delala te kreme in bom poskusala. ja, zdenka h, ta recept pa poznam imam namreč zelo podobnega in moram rečet, da po tem receptu ratajo še najbolj rahle. Upam, da mi bo kdaj uspelo nardit take, da bom zadovoljna. do sedaj mi še ni, kljub temu, da vedno vmešam stepen beljak v še vročo kremo.. hvala vam vsem za nasvete.. valikaben

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

17. mar 2010 10:32

Valikaben, zelo bom vesela, če boš povedala kakšen bo rezultat. Mi je pa izjemno všeč, da si tako "sitna" - popolnoma te namreč razumem! ssilva

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

17. mar 2010 10:45

Ssilva a beljakov pa ne daš v kremo? urska79

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

17. mar 2010 18:10

Ne, beljakov se po tem receptu ne uporabi... ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti