Ausbildung v avstriji (in nemčiji)

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

tema odprta - 13. mar 2010 10:28 | ogledi: 1.300 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

zanima, če se lahko slovenski državljani izobražujejo v Avstriji, po sistemu, kot ga imajo v Avstriji in Nemčiji - ausbildung - ko se za poklic izučiš direktno pri delodajalcu.

Yvette

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. mar 2010 10:36

A nimajo nekaj takega tisti, ki delajo pri Hoferju?

Atina

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

13. mar 2010 11:17

Ne, ne, ti ki delajo pri Hoferju so že imeli osnovni poklic prodajalec in sorodne poklice, tako, da so opravljali še neke vrste dodatno izobraževanje. Jaz pa se zanimam za redno izobraževanje - ausbildung. To se razlikuje od našega izobraževanja, ker imajo Avstrijci (in Nemci) veliko več praktičnega izobraževanja in to direktno pri delodajalcu. Hodijo v službo k delodajalcu in se tam učijo dela v praksi (dobijo pa tudi plačilo), ob tem pa tudi obiskujejo šolo in opravljajo izpite, vendar pa so več na delovnem mestu. In tako izobraževanje traja tri leta, - lahko pa tudi manj ali več. Tako izobraževanje ti prinese več znanja in referenc v poklicu, navadno pa se azubiji tudi zaposlijo tam. Tudi pri nas se zdaj počasi že uvaja nekaj podobnega, vendar je Avstrija še daleč pred nami. So pa razlike tudi med Nemčijo in Avstrijo, v Nemčiji se lahko za nek poklic izobraziš že v enem letu, v Avstriji pa za isti poklic to traja tri leta. Yvette

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

14. mar 2010 13:47

Yvette, odvisno je kakšno izobrazbo želiš oz. na katerem področju. Banke imajo pogosto razpise, da se lahko pri njih izučiš in imaš po končani izobrazbi tudi zagotovljeno delovno mesto. Isto velja tudi za nekatere trgovine npr. Penny,Billa....Če želiš več Informacij se obrni na AMS ali pa na Arbeiter-Kammer.Lahko me kontaktiraš na ZP ,če hočeš podrobnejše informacije. Lp balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti