Rojstnodnevna pogostitev

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

tema odprta - 11. mar 2010 18:20 | ogledi: 10.615 | odgovori: 12

pozdravljeni,

ste me že večkrat rešili s koristnimi nasveti in vas spet rabim:

familjo smo povabili na rojstnodnevno kosilo. vse svoje železne repertuarje sem že večkrat preigrala (losos zavit v pršut, ipd.), plus vedno več nas je in recimo brancinov že ne morem več pripravit v pečici za enajst odraslih in pet malčkov. vsaj ne tko, da bi vsi naenkrat dobili za jest.

tko da. rada bi nekaj, kar zgleda še kar fensi, kar, če se le da, se kuha&peče samo (tudi če je veliko predpriprave) in česar je veliko. lahko sicer istočasno pečem na dveh pladnjih.

hvala v naprej!

sasanab

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. mar 2010 18:30

S piščančjim žurom sigurno ne moreš faliti, za otroke pa lahko narediš Štefani pečenko - to bo pri nas prišlo bolj v poštev po veliki noči, ko bo potrebno porabiti pirhe. Lahko pa namesto jajc (ali pa tudi zraven jajc) uporabiš hrenovke.

 

kača

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

11. mar 2010 18:44

uh kača. stefani pečenko je ravno moja mati izmojstrila. uuu. sem že mislila, da si se zatipkala, ampak gugl je našel piščančji žur in tole zgleda super... hvala kača. sasanab

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. mar 2010 19:43

kača je napisal/a:

S piščančjim žurom sigurno ne moreš faliti, za otroke pa lahko narediš Štefani pečenko - to bo pri nas prišlo bolj v poštev po veliki noči, ko bo potrebno porabiti pirhe. Lahko pa namesto jajc (ali pa tudi zraven jajc) uporabiš hrenovke.

 

[kaca] kača
jaz bi piščančji žur, meni je to megaaa, in vsi majo radi, vsi ki so pri meni jedli. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2010 8:15

Namesto lososa, zavitega v pršut, lahko narediš lososov file v piškotnem testu (sicer je v bazi recept za lososa v listnatem testu, jaz sem od takrat avansirala v piškotno) in tista zadeva je za glavno jed za odrasle čisto zadosti kraftig. Vzameš več lososa in ga namastiš in začiniš in oviješ v piškotno testo in v veliki pekač gre to lepo. Zraven daš zeleno omako z mandlji in še čisto vsi so reklid, da tole je pa super.... Za predjed obstaja famozni seznam predjedi od mamamie (prosi administratorke, da ti to pomagajo najti), na tistem seznamu ni-da-ni. Za sladico je torta okej (ker vas bo ravno tolikol, da jo boste v enem napadu zmazaili. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. mar 2010 9:13

Sicer je nekoliko mimo kar bom napisal ampak enostavno moram : po dolgem času sem zasledil besedo "kraftig" ,zanjo se ti VendelinaJr. zahvaljujem, saj mi je neskočno všeč. Ko jo zaslišim, dobim , ne vem zakaj, polna usta slin in zagrabi me lakota. Ta besedni arhaizem izraža vso lepoto kulinarike ,vsaj tako jo jaz dojemam in razumem. LP hedonist

sasanab  

član od: 3.7.2007

sporočila: 20

12. mar 2010 9:33

hvala hvala vsem. tudi za žmohtne besede:) mislim, da bo kar piščančji žur, jih z lososom na vse načine že par let razveseljujem. sasanab

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

12. mar 2010 10:40

Kaj pa mogoče kakšna ribica ali pa piščančja prsa v listnatem testu (recept je v bazi, na vrhu še daš malo sezama voila:) iversonka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. mar 2010 11:01

Lahko pa narediš tudi pečeno mesno rolado. Gre pa nekako takole:začinjeno mleto meso razvaljaš na foliji za živila pri.dober cm debelo,spečeš dve omleti ozi.lahko več ne predebele,jih položiš na meso ,na vse to nadevaš rezine paradižnika in nekaj rezin sira,povrhu vsega pa daš še prekajene klobase(moja mama je dala kar hrenovke) vse skupaj potem zviješ v rolado.Potem pa lepo počasi pečeš,zraven ponudiš solato in prilogo po želji.Rolada se ,da lepo rezati in je prav zanimiva na pogled ter tudi okusna,Lahko pa si jo pripraviš tudi en dan prej in jo potem samo spečeš. kriznana

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. mar 2010 13:08

Ker si rekla, da vas bo veliko, sem se spomnila na eno od mojih preteklih božičnih večerij. Nekje sem dobila recept (lahko da je tudi kje tukaj) za puranje zrezke v listnatem testu in sem naši familiji ustrezno naredila za vsakega enega, torej štiri. Zadeva je tako "po Vendelinino" kreftna, da smo vsi štirje zmogli samo enega in pol. Recept gre pa nekako takole: Puranje zrezke začiniš po okusu in popečeš v ponvi, shraniš na toplem. Naj bodo čimbolj pravilnih oblik in ne predebeli. Tatarski biftek (jaz sem vzela kar kupljenega) na tanko namažeš po vsakem zrezku, ne predebelo. Vsak tak zrezek oblečeš v srajčko iz razvaljanega listnatega testa, pomažeš z jajcem in daš pečt v pečico, toliko da porumeni. Zraven paše kaka gobova omakca, da ne pride presuho. Drugače pa je meni zelo fina priloga loparnica (tudi najdeš pod tem geslom), pride zelo lepo za pogledat in okusno je. Za morebitne vegije je lahko tudi glavna jed. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

12. mar 2010 21:49

Kaj pa tole?  Zrezke(pišč.file,puranji file ali svinj. stegno)pariško ocvreš.To si lahko pripraviš vnaprej.Potem jih obložiš z rezino-ne pretanko- kuhanega pršuta, prekajene vratovine ali katerekoli šunke,na to daš žlico prepraženih šampinjonov,na vrh pa rezino sira.Zrezke zložiš na pekač in daš v  pečico za cirka 20 min, da se sir stopi in rahlo zapeče.Zrezki so zelo dobri in nasitni.In vse si lahko pripraviš prej.Priloga in solata po želji.

IvaSin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti