8. marec

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. mar 2017 7:37

Rimljanka, dobra kolumna! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. mar 2017 7:53

 Seveda, saj zato sem jo pa objavila.

rimljanka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

9. mar 2017 9:18

 Rimljanka, hvala za povezavo. Dovolila si bom citirati del besedila kolumne:

"Kaj torej praznujemo?
Osmi marec ni praznik žensk. Osmi marec je praznik spomina in opomina na to, da so obstajale ženske, ki so imele dovolj soljenja pameti, da spadajo za štedilnik, da so lahko manj plačane za isto delo kot moški, da so nekateri poklici zanje nedotakljivi, da ne smejo sodelovati pri odločanju v skupnosti in podobno.

Praznujemo s ciljem, da se ne izgubi spomin na njihov pogum. Praznujemo s ciljem, da ne pozabimo, da nam v življenju ne sledi tisto, kar nam pripada, temveč, da blagostanje izvira iz vedno znova priborjenih in utemeljenih pravic.

Hvala ženske, ker nas spomnite na to.

In seveda vemo, da ne gre za to, da bi bile rade enake. Enakost ni enakopravnost. Ne gre za to, da bi na vsak način rade delale v rudnikih in v železarnah ali v avtomehaničnih delavnicah.

Gre za to, da jih ne dobite na gobec, ko poveste svoje mnenje. Gre za to, da lahko sanjate popolnoma iste sanje kot vsak dedec. Gre za to, da lahko živite polno in neodvisno življenje, ki ga ni definiral moški, ki najbolje ve, kaj si želite in kaj je najbolj prav za vas!" 

Točno tako

Katarinči

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. mar 2017 9:32

Oh, se spomnim, pa ne toliko ohoho nazaj, ko smo od direktorja za 8. marec dobile vse ženske rožico in šle lahko predčasno domov. To pa je bil praznik! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Mygrace

sporočila: 6506

9. mar 2017 9:45

Meni so blizu tile stavki (povedi? mi tale poved bolj slabo leze, ker ni vsaka poved res poved...je treba res nekaj povedati, da stavek rata poved...pa pustmo to..)

 

Upanje, da bo nekoga srecala pamet in bo sprejel modre odlocitve v korist drugih, je najbolj zavozena strategija izboljsevanja zivljenja posameznika ali skupnosti. 

(mimgrede, naslov neke, sicer bolj okoljevarstvene knjige: Ce boste molcali, bodo kamni govorili)

 

Praznovanje in potrosnistvo nista sinonima.

 

V zivljenju ne dobimo tistega, kar nam pripada, pac pa to, kar si izpogajamo, izborimo...

Mygrace

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

9. mar 2017 9:54

Tiste že pridobljene pravice,ki jih dandanes izgubljamo, si bomo morali enkrat spet nazaj priboriti.Ne bodo nam  vrnjene ali podarjene.

Anemiilat

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. mar 2017 12:45

Dekleta in fantje, lep dan vam želim 

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Mygrace

sporočila: 6506

9. mar 2017 13:02

Babka, a gres kam?

 

Mygrace

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. mar 2017 15:11

Ženske, ne pozabite na tole debato, ko boste šle naslednjič na volitve. In volite ženske, ki si upajo poleg vseh drugih obveznosti podati se še v politiko.  Od njih si, upam vsaj, lahko obetamo več posluha za problem žensk. 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 09. 2017 18:15

Mygrace

sporočila: 6506

9. mar 2017 15:49

Ja, vceraj videla objokane in skoraj objokane zenske iz Safila. Brez pardona na udaru predvsem zenske.

Po drugi strani pa...par  tauzent place, zenska, ki ne bo razjahala...

 

Jaz osebno tezko izbiram na podlagi spola.

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti