8. marec

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

tema odprta - 8. mar 2010 7:47 | ogledi: 11.765 | odgovori: 52

 

Dekleta in žene, ljubice, mamice, babice...  srečno!

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2010 9:31

Hvala , Dragička , in ostani še naprej to, kar si.

Jaz sem že včeraj dobila šopek. (rdeče)

Mi je 8. marec najbližji praznik , nobeno valentinovo ali materinski dan nima tolikšne širine kot ta praznik. In se mi zdi, da ja zdaj, v tem času, ko so vsi drugi przaniki tako neskončno skomercializirani , ta naš 8. marec še najmanj tak . In mi je kar prav.

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. mar 2010 9:37

Vsekakor! To je dan, ko se poklonimo pogumnim ženskam, ki so leta 1857 zahtevale enako plačilo za enako delo. Pa za pogumne ženske, ki so protestirale za to, da so ženske dobile volilno pravico (in prenesle vse prej kot okusne pripombe moških pri tem). Pa za pogumne ženske, ki so se borile za to, da se odpirajo enake možnosti za izobraževanje (ker včasih to ni bilo samoumevno, ženske so lahko hodile v šole, samo diplomirati niso mogle, tak primer je bil tudi pri izobraževanju Ivane Kobilce). Pa za pogumne ženske iz naših življenj od katerih smo se kaj naučile. Da se spomnimo naših babic, ki so, vsem delu in podpiranju ne vem koliko vogalov v hiši, imele vedno čas, da so si z ogljem narisale črte okrog oči (a ne, Lisa). Pa da se spomnimo drugih pogumnih žensk iz naših življenje (učiteljice, prijateljice), ki so pustile v nas trajne sledi in jih posnemamo. Punce, 8. marec je za to, da se zavemo, da lahko izbiramo. To, da lahko izbiramo, je zasluga žensk pred nami. To, kaj pa izbiramo me, je pa naša odločitev. In dobro je, če pri odločanju uporabljamo nekaj osnovne pameti in nekaj osnovne intuicije in da to počnemo me same, ne pa da nas tok dogodkov odnaša sem ter tja. Ali pa, še slabše, da prepuščamo komu drugemu, da se odloča za nas namesto nas. Čestitam vsem lepim in pogumnim puncam, ki jih ni strah da sprejemajo odločitve. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. mar 2010 9:49

Tudi jaz želim vsem ženskam lep današnji in tudi vse druge dni v letu. Pa privoščite si kaj, kar vas bo osrečilo! Naši dragički pa želim, da v času, ki je pred njo, prebere vse knjige, ki jih do zdaj ni uspela, speče vse sladice, za katere ni bilo časa do zdaj, skuha še veliko najboljših čorbic in uživa v krogu svojih dragih z veliko žlico!!! Ognjič

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

8. mar 2010 9:51

Hvala vsem trem za te lepe misli, ki tako lepo povzamejo bistvo tega praznika. Čestitke tudi z moje strani, vsem ženam, mamicam, babicam, tetam, dekletom ... in preživite res lep dan, ki pa naj ne bo samo danes! Privoščite si dan sreče vsak dan! girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. mar 2010 10:06

Upam, da bodo dobile ženske, ki se vsakodnevno prekomerno žrtvujejo za svoje bližnje, ki s stisnjenimi zobmi gledajo moške kolege, ki prejemajo plačo, ki je višja od njihove, čeprav več in bolje delajo, ki s solzmimi očmi gledajo cene na oblačilih, ki si jih ne morejo privoščiti, ker so prve izgubile službo in bodo prve, ki jih taka izguba čaka, toliko samospoštovanja, da si ne bodo dovolile, da jih nekdo, ki ne ceni njihovega prekomernega žrtvovanaja, ki ni sposoben ceniti njenega dela in ji podaljšuje delavnik v neplačan večer, ki so napisane na nekem seznamu odstreljenih, ali obsojenih na hitri strel. na današnji dan poteplja po rami, se prislini z neko (pre)drago rožico, naslini slinast poljubb v čast tistemu, zaradi česar smo močnejši spol.

Glede na moje izkušnje dneva žena ( in ne dneva žensk, kot bi bilo prav), že od leta 1983 tega praznika ne praznujem, ker je najbolj zlagan.Klara Zetkin se je očitno borila zaman, če pogledamo razmere družbi.

F r i n a

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

8. mar 2010 10:08

Drage moje, uživajte v svojem prazniku. Naj današnji dan ožari vaša lica. pšeničnik

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

8. mar 2010 10:19

Zame je to najlepši osmi marec kar jih sploh lahko je. DANES SEM DOBILA VNUKINJO METKO. Presrečna sem! mejačka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2010 10:30

mejačka je napisal/a:
Zame je to najlepši osmi marec kar jih sploh lahko je. DANES SEM DOBILA VNUKINJO METKO. Presrečna sem!mejačka

 

 

 

Mamamia

mamamia

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

8. mar 2010 10:39

mejačka je napisal/a:
Zame je to najlepši osmi marec kar jih sploh lahko je. DANES SEM DOBILA VNUKINJO METKO. Presrečna sem! mejačka
Čestitke iz vsega srca! girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

8. mar 2010 10:58

mejačka čestitke iz srca. Vsem ženam pa danes želim vse naj naj, srečo, radost, zdravje in veselje skozi celo leto, na današnji dan pa se pustite malo razvajati. čvekica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti