Mehka čokoladna glazura

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. feb 2014 11:51

Meni se glazura tudi ni, ker je nikoli ne delam z maslom. Se mi je pa že zgodilo, ko sem si nad soparo talila čokolado in maslo za brownije, da se mi je sprijelo v eno trdo kepo... To se mi je od n poskusov zgodilo mogoče 2 krat. Ne vem zakaj, ker vedno uporabljam kvalitetno čokolado in maslo... Mogoče zaradi temperature.

Za glazure jaz večinoma uporabljam ganaš, ker mi je všeč da se ne strdi povsem in ima tak poln okus.



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 04. 2014 11:51

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

4. feb 2014 11:56

Bionda, poglej si pri receptu http://www.kulinarika.net/recepti/13656/sladice/sacher-  kako se naredi obliv za sacherico (po mojstru Goljatu). Meni vedno uspe in je fajn, ker ima sipko strukturo in se lepo reže (se ne lomi in poka).

Sweetie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2014 13:03

Sweetie, samo upam da pride bolje kot na sliki :( a je težko nardit? 

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

4. feb 2014 15:27

Vesnuska je napisal/a:

Meni se glazura tudi ni, ker je nikoli ne delam z maslom. Se mi je pa že zgodilo, ko sem si nad soparo talila čokolado in maslo za brownije, da se mi je sprijelo v eno trdo kepo... To se mi je od n poskusov zgodilo mogoče 2 krat. Ne vem zakaj, ker vedno uporabljam kvalitetno čokolado in maslo... Mogoče zaradi temperature.

Za glazure jaz večinoma uporabljam ganaš, ker mi je všeč da se ne strdi povsem in ima tak poln okus.



Vesnuska

 Meni se je to zgodilo pred kratkim s 300 grami čokolade in smetane. Hotela sem napravit ganache. Pojma nimam kaj se je zgodilo. Sem pa topila čokolado na kopeli. Mogoče kdo ve kaj se je zgodilo?

Hvala.

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 04. 2014 11:51

Lopatka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2014 15:33

vročina

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. feb 2014 17:38

Za ganaš ni treba topiti nad paro. Smetano segreješ skoraj do vrenja in dodaš čokolado ter premešaš.

V primeru, da imaš veliko več čokolade kot smetane(če želiš kak trd preliv, ki bo obstojen tudi v poletnih mesecih), se lahko zgodi, da se ti začne ločevati maščoba(temu jaz pravim, da se sesiri),  ko mešaš. Se preprosto reši tako, da dodaš žlico hladne sladke smetane.

Pri razmerju 1:1 nima praktično iti kaj narobe.

Če ti je pa nastala kaka trda gmota, potem je bila pa verjetno vročina kriva.

 

 

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. feb 2014 17:41

Lopatka, ti si dala stopljeno čokolado v hladno smetano potem? Ker če si tako naredila, potem pa ni čudno da se ni posrečilo. Če želiš delat tako, da čokolado najprej stopiš, morata biti čokolada in smetana čimbol podobne temperature preden ju zmešaš.

 

 

Vesnuska

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. feb 2014 18:47

Tudi pri 2:1 za čokolado j še super, 

Ali mogoče kdo ve do katere "koncentracije" čokolade se lahko gre? Podatka na netu ne najdem. Belo delam 3:1, upam da bo tudi s črno šlo. Za tunkanje keksov 

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. feb 2014 19:22

To je potrebno sprobat, ni druge. Malo zmešat, pa da vidiš kaj bo. Meni je to najljubši del peke, čeprav v zadnjem času pečem dokaj po receptih, ker sprobavam recepte iz dveh novih knjig. Bo pa 3:1 res fajn trdo. Javi če boš probala :D

Vesnuska

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. feb 2014 12:02

Ja, tako je. Vse skupaj sem dala direkt iz hladilnika v posodo in začela segrevati nad paro... Hvala za info :)

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti