Mehka čokoladna glazura

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 6. mar 2010 19:45 | ogledi: 51.941 | odgovori: 40

Zanima me, kako se naredi čokoladno glazuro, ki se ne strdi in se še vedno lepo sveti!

ima kdo kakae izkušnjne s tem?

Vsak nasvet bi prišel prav!

Hvala pa prelep vikend želim vsem

vanilia

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

6. mar 2010 20:00

Točno taka glazura je meni nastala v četrtek, ko sem se jo delala za kremšnite. Nastala je pa zato taka, ker smo ponoči imeli tatu, ki je snedel dobršen del jedilne čokolade (krivec se ni našel :D ). Trgovine že vse zaprte.... in kako zdaj končati obliv? Ja nič, gremo nekaj čarat. Vzela sem čokolado, ki je ostala, dodala 1/2 lešnikove milke (lešnike sem izločila), dodala sladko smetano, malo kokosovega masla in malo mleka. Hotela sem iz malo čokolade dobiti glazuro za velik pekač. Sestavine sem dodajala po občutku. Je pa varljivo bilo to, da je sladka smetana gosta in sem mislila, da lahko dodam še malo mleka. Približne sestavine so bile: 1/3 velike jedilne čokolade 1/2 lešnikove milke cca 0,3 dcl sladke smetane cca 0,3 dcl mleka in za zvrhano žlico kokosovega masla Mogoče katera ve natančne količine, če pa ne, pa boš pač mogla eksperimentirati. Za mehkejšo glazuro moraš dodati več mleka oz. smetane in ko po žlici lepo tekoče steče je to to. Upam, da sem kaj pomagala. Zdenka

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

6. mar 2010 20:58

Zdenkica: tudi pri nas se velikokrat potika ta tat!!!:))) In nikoli ne ugotoivo kdo je bil :D Sicer pa "ponesrečeni" poskusi vedno prineseejo kak nov recept, Super, bom poskusila, hvala! ribaracarak: ah ruma ni nikoli prevec :DDDDDD super recept! vanilia

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

6. mar 2010 21:43

Čokolado stopiš z oljem. cukrpekrca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. mar 2010 22:32

Če delaš z oljem, pač daš malo več olja (narediš test - malo glazure na krožniček in v hladilnik, pa vidiš, če se strdi ali ne).

Atina

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

6. mar 2010 23:34

Čokoladno glazuro vedno delam po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladna_glaz - sicer izpustim sladkor, ker je čokolada že sama dovolj sladka. Vedno uspe, se lepo sveti in nikoli nimam težav z lomljenem, kot se mi je dogajalo pred tem, ko sem čokolado topila z maslom. Jannaa

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

7. mar 2010 8:18

Se podpišem pod ribaracarak in tulko. Tudi sama sem iskala takšno glazuro in preizkusila sem jo iz recepta Vandeline jr, Antilska temna torta. Uporabila sem jo pri Sacher torti. Izvrstna je, mehka, obstojna, lepo se sveti in odlično se je "obnašala" tudi pri rezanju. Sicer sem dodala manj belega ruma. Mislim pa, da ne bi bilo nič narobe, če bi ga izpustila. Če pa želiš, da je tudi okus glazure nekaj več, kar dodaj beli rum, kot je v receptu. girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

7. mar 2010 11:21

vanilia je napisal/a:
Zanima me, kako se naredi čokoladno glazuro, ki se ne strdi in se še vedno lepo sveti!
ima kdo kakae izkušnjne s tem?

Vsak nasvet bi prišel prav!

Hvala pa prelep vikend želim vsem

vanilia
Mehka in svetleča glazura nastane, če nad paro stopiš jedilno čokolodo in ji dodaš alpsko smetano za kuhanje. Zato čokolada nekako gumira in da se lepo rezati brez pokanja. Lp od R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. mar 2010 8:50

Mene veseli, da je puncam všeč tista kombinacija čokolada+smetana+ malo ruma. Rum v tej kombinaciji naredi ta mehčalni efekt, da se preliv lepo prime ostalega in se lepo razteguje in skratka ne poka in tudi čokolada ostane svetleča. Alkohol itak v precejšnjem delu izhlapi že v fazi, ko ga dodamo segreti čokoladi in smetani. Potem se hlapenje nadaljuje tudi me ohlajanjem sladice in se mi zdi, da pride potem na en kos torte na osebo približno toliko alkohola, kot bi ga dobili ob čiščenju kakšne površinske rane... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti