Nadomestek za kislo smetano???

JERNEJA K.  

član od: 27.9.2008

sporočila: 9

tema odprta - 6. mar 2010 18:21 | ogledi: 16.883 | odgovori: 20

Pozdrav!

Že nekaj časa se ubadam z vprašanjem, kaj bi bilo najbližji nadomestek kisle smetane? Enkrat sem že povedala, da živim v Grčiji in ... sem se sicer naučila, kako se reče KISLA SMETANA (dobesedni prevod + malo smo poklepetali, kaj naj bi bilo, za kaj se uporablja itd), ampak se še vedno nikomur ne sanja ...

Doma (V sLO) sem se pogovarjala z bratovo punco, ki mi je povedala, da je neki tujec, ki zdaj živi v Slo, kuhal po TV in povedal, da je za neko jed uporabil "kajmak, ki pa mu v Sloveniji rečete kisla smetana." Mislite, da bi bilo to?

Zaenkrat uporabljam malo bolj trd in masten jogurt kot nadomestek, ampak vedno ne deluje ravno najbolje ...

Hvala in LP

Jerneja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. mar 2010 18:27

Sladko smetano imaš možnost kupiti? Če ja, dodaj žličko kislega mleka (upam, da ga imate), morda bi šlo tudi z jogurtom. Najbrž bi se sladka smetana skisala. Več ko to, da ti ne uspe, se ne more zgoditi. In poročaj, če boš poskusila. Seveda mora biti slčadka smetana nestepena, tekoča pač in nesladkana.

In seveda počakaj, da bakterije mlečnokislinskega vrenja naredijo svoje, na toplem najbrž pol dneva, največ en dan.

rimljanka

JERNEJA K.  

član od: 27.9.2008

sporočila: 9

6. mar 2010 18:50

Hvala, rimljanka! To je dobra ideja. Če ne drugega, je vredno poskusiti Najlepša hvala in lep večer! Jerneja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. mar 2010 23:13

Če prav razumem, tam kjer živiš, nimajo kisle smetane.To težko verjamem, saj je Grčija turistična država, znana po dobri kuhinji.Ker moja nečakinja tudi živi v Grčiji, bom,,upam, kmalu dobila odgovor, kako je s tem na njenem otoku! naor

JERNEJA K.  

član od: 27.9.2008

sporočila: 9

7. mar 2010 10:42

Naor, o, to bi bilo odlično, če boš lahko dobila odgovor! Kuhinja tukaj je res odlična, posebej okusi so tako posebni, zato sem tudi jaz prepričana, da nekaj v tem smislu mora biti, samo da še nisem uspela najti ... Čakam na tvoje novice LP Jerneja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. mar 2010 13:34

Če daš v 1/4 litra smetane za stepanje 2 do 3 žlice kislega mleka, pustiš na sobni temperaturi čez dan boš dobila Creme Fraise, ki podoben kisli smetani, a boljši za kuhanje. Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2010 14:34

Jerneja K., kajmak in kisla smetana nista ena te ista reč. Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. mar 2010 15:36

Draga Jerneja, žal boš morala še naprej uporabljati jogurt kot nadomestek za kislo smetano.Moja nečakinja je namreč potrdila, da v Grčiji ne poznajo kisle smetane.Tudi ona uporablja navaden jogurt. Mogoče boš poskusila z gornjimi nasveti "ustvariti" približek naši kisli smetani.Naj ti uspe. Lep pozdrav v Grčijo! naor

saralan  

član od: 24.10.2009

sporočila: 6

7. mar 2010 16:43

Yia sou Jerneja K. Tudi jaz zivim v grciji in kisle smetane ni,niti ne vedo kaj je to jaz uporabljam jogurt...ampak vseeno kisla smetana je zakon!Je sicer boljse kot nic,vendar vcasih pokvari jed,ker smetana ima "tisto" nekaj... Glede kislega mleka nisem prepricana ce ga poznajo,ampak takoj jutri skocim v trgovino in se pozanimat. Sicer zanimiva ideja da bi zmesala sladko smetano s kislim,vendar mislim da iz tega ne bo nastalo nic drugega kot krema yalaktos... Sicer pa jaz ponavadi kadar grem domov v slo,edno pridno in skrbno zapakiram zraven se kislo smetano in ostale stvari ki jih niti slucajno ne dobim tu...tako da mislim da je to edina resitev za nas ubozce saralan

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

7. mar 2010 18:24

Evo, punci, tržna niša. Lotita se biznisa in uvažajta našo kislo smetano v Grčijo korenckova

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

7. mar 2010 18:24

Evo, odlična poslovna ideja! Začnite uvažati kislo smetano iz Slovenije v Grčijo , prepričana sem, da bo ta dobrota tudi njih zasvojila. pi.kica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti