Model za veliko noč

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

tema odprta - 2. mar 2010 6:50 | ogledi: 6.609 | odgovori: 26

Kupili smo model v obliki ovce, kateri se deli na dva dela. Sedaj pa ne vemo katero maso naj zlijemo notri. Verjetno mora biti brez pecilnega. Prosim za pomoč. Lp

prozman

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

2. mar 2010 13:05

Živjo. Lahko daš pecilni v maso, ampak potem ne napolniš čisto do roba, kar tako ali tako ne narediš tudi če ne daš pecilnega. Najboljša je navadna biskvitna masa, ki jo lahko narediš bolj čvrsto, da se ovčka ne bo posedla. LP asimetra

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2010 13:10

Ježeškanade..ajoj.. Če sem tole prav razumela, kupila si konditorski model, v katerem spečeš biskvit z eno določeno obliko. Ker modela nisem videla, predpostavljam, da sta dve možnosti: - da zadeva nima dna, kar pomeni, da imaš v bistvu šablono: v tem primeru daš na nizek pekač peki papir, gor postaviš z notranje strani fino namaščeno šablono, v to konstrukcijo vliješ biskvitnoe testo (v bistvu ne steče skoraj nič mase spodaj pod robom (tam kjer je šablona položena na papir) in pečeš biskvit po receptu. Ko je testo pečeno, malo počakaš, da se ohladi, z nožem ločiš testo od roba šablone in umakneš šablono - da zadeva ima dno, v tem primeru ni vliješ testo v posodo in pečeš in vse tako kot v prejšnji alineji Glede biskvitnega testa se je na tem forumu pisalo tolikanj, da ne gre več ponavljati, če ne najdeš sama, prosi naši administratorki rimljanko in tulko za pomoč. Ti pa svetujem (ker po pisanju sklepam, da si v peki bolj firšna, vsi smo bili enkrat taki), da prej malo vadiš biskvitne zadevščine s kakšnim bolj enostavnim formatom, da ste ti ne bo tale Easter Sheep osmodila. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. mar 2010 13:13

Vendelina, model je lahko tudi 3D, tak, ki je iz dveh delov in dobiš ovčko. In ta, ki je v lasti prozmana je tak. Mislim, da se ne motim.

rimljanka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

2. mar 2010 13:14

prozman, jaz sem zraven modela dobila tudi recept, kako se to speče. pobrskaj malo po škatli, oz poglej na škatlo, morejo bit navodila. Jaz sem kupila ovčko in zajčka na tak način. LP mina20

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

2. mar 2010 14:48

hvala za odgovore. Recepta pa ni niti v niti va škatli. lp prozman

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. mar 2010 16:12

Jaz bi uporabila kakšno umešano testo (torej tisto, ki vsebuje margarino). Sama sem pred kratkim spekla v podobnem modelu lokomotivo, uporabila sem recept za Sacher torto.

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2010 16:18

rimljanka je napisal/a:

Vendelina, model je lahko tudi 3D, tak, ki je iz dveh delov in dobiš ovčko. In ta, ki je v lasti prozmana je tak. Mislim, da se ne motim.

[nagelj] rimljanka
A potem dobiš biskvitno Dolly? Vendelina jr.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

2. mar 2010 17:04

No, to pa je ideja - biskvitna Dolly (sem iskala tam med tistimi živalmi ovco, pa je ni)

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti