Prosim nasvet za strešna okna

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 28. feb 2010 9:51 | ogledi: 4.645 | odgovori: 13

Nujno potrebujem nasvet glede strešnih oken in to od uporabnikov (ne prodajalcev). Namreč, v otroški sobi bom dala strešno okno, pa me zanima, kako ste vi rešili problem hrupa, ko pada dež. Dotični proizvajalec ima na voljo zunanjo mrežico ali pa zunanjo roleto, ki je sicer zvočno izolativna, je pa seveda grozljivo draga in morda malo nepraktična- hočem reči, da jo je treba potegniti čisto navzdol med dežjem, s tem pa izgubiš še tisto malo dnevne svetlobe, ki je pač prisotna v deževnem vremenu, ali pa nočne mesečine in možnost odprtega okna ponoči.

Kako ste torej vi to rešili?

Lp

anajana

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. feb 2010 10:15

Za strešna okna obstajajo senćila (notranja, zunanja, takšna za popolno zatemnitev....), žaluzije. Ko dežuje, se pač sliši...z leti to postane celo romantično. Kar se tiče grozljivosti glede cene, je pa tako, da je po mojem mnenju pametno odšteti malo več, ne pa ob vsakem neurju oz. toči strahoma gledati, če se bo vse skupaj sesulo v prostor. Sicer pa ta grozljivost niti ni tako strašna, cca 400 € z montažo vred za okno povprečne dimenzije, vključno s senčili in palico za odpiranje. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 28. 2010 10:16

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. feb 2010 11:33

V svoji sobi, sedaj študijski kabinet, imam strešno okno. Vgrajeno je bilo pred 18 leti (ampak od takrat so materiali napredovali) in me dež nikoli ni motil. Pravzaprav me je vedno uspavalo. Na okno je pritrjena notranja roleta, ki malce ublaži zvok dežja (ampak ne veliko). Niti ni tako hrupno ko pada dež, s časom se navadiš. Lp! Moycaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. feb 2010 12:40

Midva imava strešna okna v spalnici in se v vseh teh letih še nisem navadila na dež. Meni se to ne zdi nič kaj romantično, še posebno ne sredi noči poleti, ko zna biti še kakšna toča. To me res vedno zbudi. Podnevi me to ne moti, ponoči pa zelo. Jaz povem samo izkušnje s takimi okni v spalnici. Drugje me to ne bi motilo. Mislim, da za ponoči tista zunanja roleta ni nič svetlobno moteča, saj je itak tema. Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. feb 2010 13:10

Imam strešno okno točno nad posteljo, pa me ponoči (podnevi pač ne spim) zmoti dež samo takrat, ko začno padati velike kaplje na suho oknoi. Ko je okno mokro, običajen dež ne moti več. Ob nevihtah je pa tako ali tako vseeno, kje si, nikjer ni ravno prijetno.

Otrok se navadi na hrup (ki je gotovo manjši in predvsem redkejši) kot je marsikje stalen hrup prometa s ceste, železnice, od sosedov. Moja nečakinja je povsem brez problemov spala 10 let v psotelji pod strešnim oknom. No, ob nevihti se je pač zbudila, ampak bi se najbržć tudi, če bi okno ne bilo strešno.

Moram reči, da je pa res, ampak res, grozljivo, ko je POPOLNA tišina, ko slišiš lastno srce, pa tok krvi v žolah..... Če tega še niste skusili....priliko je res kar težko najti.

rimljanka

Trojka  

član od: 14.5.2009

sporočila: 49

28. feb 2010 17:15

Imamo dve strešni okni in sicer v dnevni sobi in sta zelo praktični, dajeta veliko svetlobe, hrup od dežja pa nas več ne moti, smo se navadili. Sicer pa je res odvisno kako kvalitetna so okna. Mi smo jih drago plačali, vendar se je splačalo, ker smo jo kar dobro odnesli, ko je avgusta 2008 pri nas divjala nevihta s točo. Takrat je šele ropotalo, vendar so okna ostala cela, tako da nam ni žal denarja, ki smo ga porabili za to. Trojka

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

28. feb 2010 17:38

pri nas smo dva strešna okna vgradili lani spomladi in sicer v dnevni sobi kjer smo imeli prej čisto premalo svetlobe. Sedaj smo zelo zadovoljni imamo čudovit pogled, ki ga prej ni bilo pa še sonce nam posveti, kar je dosti vredno. Kar se tiče samih padavin se ne sliši preveč moteče razen če je res kakšna toča. Imeli smo zelo dobrega obrnika, ki nam je to montiral pa tudi cenovno je bilo sprejemljivo. Je pa verjetno res da v spalnici ni prijetno če je kakšno neurje. Je pa tudi odvisno kakšen naklon ima streha. Mi smo še vedno zadovoljni z odločitvijo. JANA V

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

28. feb 2010 18:26

Nas dež nič ne moti, kadar je pa toča, takrat pa tako ali tako trepetamo za drugimi stvarmi.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. feb 2010 21:01

Saj dež se sliši tudi, če po strehi pada, a ne? Živimo v mansardnem stanovanju, sicer v spalnici nimamo strešnega okna, v otroški sobi pa je in otroka se nista nikoli ponoči zbudila zaradi dežja.

Aja, tisto zunanje senčilo je super poleti, ko je vročina. Sicer res malce zatemni prostor a ne pretirano (važno je, da prepreči vdor vročine v stanovanje). Imamo tudi notranjo roleto, ta pa popolnoma zatemni prostor.Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 28. 2010 21:03

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. feb 2010 22:51

hm, jaz imam tudi sobo v mansardi, sicer brez strešnega okna, pa sploh ne vem kdaj dežuje. Je odvisno od kritine. bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. feb 2010 23:02

...in izolacije.... Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti