Creme perle - bela maslena krema

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

29. jun 2010 17:22

Še to, cremeperle se lahko uporabi tudi kot nadev, vendar je potrebno dodati vsaj kak kakav, še boljše pa kake okuse. Tako uporabljajo slaščičarni, v PV se dobi razne pripravke za v to kremo, nisem jih pa še sprobala, saj sama cremeperle uporabljam le za pod tičino in okraske ali ev. za obmazat torto okoli namesto smetane. Ko sem bila pri mojstru Goljatu, pa nam je naredil torte, ki se bile vse nadevane s to kremo, okus po lešnikih. cukrpekrca

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

15. mar 2011 20:01

Pozdravček! Pripravljam se na prvi malo večji podvig z okraševanjem torte. O masleni kremi sem prebrskala vse možne forume, ogromno prebrala, pregledala veliko filmčkov, pa vendar imam eno vprašanje. Nikjer nisem zasledila da bi se lahko vrtnice iz maslene kreme pripravile kak dan prej in se hranile v zaprti posodi v hladilniku. Glede na to, da naj bi lahko pripravljena krema čakala v hladilniku, bi verjetno to šlo tudi z vrtnicami? Torto pripravljam za nedeljo, torej v petek zvečer spečem biskvit, v soboto torto sestavim (mogoče torto tudi že premažem?), v nedeljo jo krasim. Pa še to...kako bo maslena krema prenesla daljšo pot(uro do uro in pol vožnje)? Ima katera take izkušnje? Premišljevala sem tudi, da bi jo morda pred odhodom za nekaj časa postavila v zamrzovalnik, vendar ne vem kako bi se to obneslo. Se zahvaljujem za odgovore in nasvete home made

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

18. maj 2011 10:12

Mene pa zanima, kje to kupiš, ker jaz bi kupila kar 15kg. :)

Matejčika

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

18. maj 2011 16:10

Živjo.

Mene pa zanima 1 kg te cream-perle mase. Jo ima mogoče katera za odstopit. Rabila bi jo do 25.5., ker se takrat zacne sezona rojsnih dni prijateljev.

 

LP in hvala.

 

asimetra

petruskaj  

član od: 30.10.2007

sporočila: 4

18. okt 2011 19:19

Mene pa zanima ce ima katera mogoce kako kg creme perla viska? lp petruskaj

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

20. okt 2011 19:10

Jaz imam ja,pisi na zs,pa se dalje zmeniva.

LeINA

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

10. jul 2012 14:29

Pozdravljene,

ima katera 1 kg creme perle viška. Bi jo rabila do 18.07.2012?

MIHIKA

Bernadeta  

član od: 4.8.2009

sporočila: 42

22. okt 2012 14:26

Tudi jaz sem si nabavila creme perle, ker je dobrega okusa in mi domača maslena krema sploh ne odgovarja. Zmešala sem jo z enako količino masla in vode sploh nisem dodajala. Imela sem namreč velike težave, da na sobni temperaturi ni imela prave konstitence. Bila je preveč mehka, skoraj tekoča. Ko je bila v hladilniku je bilo vse v redu, kakor hitro pa sem jo dala na sobno temperaturo, pa je samo tekla.......

Uporabljam pa jo samo pod tičino.

Kaj za božjo voljo naj storim??

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. okt 2012 16:45

naredi swiss meringue buttercream

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti