Creme perle - bela maslena krema

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

tema odprta - 26. feb 2010 12:26 | ogledi: 29.459 | odgovori: 61

V pekarni sem naročila creme perle za ta pravo masleno kremo, kot jo imajo v slaščičarnah. Če katero zanima, jo imam par kg za prodat. Saj veste, tolikšnih količin, kot jih prodajajo oni, za domačo uporabo gospodinje težje porabimo.

cena: ok. 4,00 eur/kg

cukrpekrca

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. feb 2010 8:07

In kako se potem to kremo pripravi? Teka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. feb 2010 12:52

Po moje je že kar pripravljena za uporabo.

Atina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. feb 2010 21:40

Creme perle je osnova, dodaja se ji margarina in voda z dodatkom ruma, čokolado ... Jaz sem del margarine nadomestila tudi z maslom. regina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. feb 2010 10:50

Katarina K, seveda lahko vprašaš. Zato pa je kulinarika, da si izmenjujemo izkušnje. Osnovne sestavine cremeperle so rastlinske maščobe. Kaj več ti sicer ne vem povedati o sestavinah, ker imam samo to napisano v navodilih za pripravo krem iz te osnove. Tudi jaz sem jo lani kupila od naše članice in sem dobila zraven skopirana navodila za pripravo. Čeprav mi slaščičarske kreme niso preveč všeč in jih raje skuham doma, tole pa uporabljam predvsem za obmazovanje tort pod ticino maso. Ja, se pa da tudi iz tega narediti kar dobra krema, posebno če se ti mudi. regina

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

1. mar 2010 17:58

Se opravičujem za malo zakasnel odgovor. Torej: CREMEPERLE je rahla, penasta in obdrži obliko tudi daljši čas. Njena osnova so rastlinske maščobe, dodano je še mleko v prahu in sladkor v prahu. Osnovni recept za pripravo je 1kg cremperle 1kg margarine 1/2 kg vode, ki jo počasi dodajamo med mešanjem. To penasto umešamo, po želji dodamo arome, barve, kakav, instant kavo, rum... Moj mož, ki je sicer zelo velik kritik in mu zlepa stvari niso všeč, jo obožuje, tudi drugi domači. Je pa seveda to stvar okusa. Menhi je všeč, ker se v tej kremi ne čuti na jeziku oz. zobeh sladkorja v prahu, kot se to pogosto dogaja pri maslenih kremah in se potem še kak zelo majhen modelček (tisto, kar na nataknemo na dresirno vrečko) zelo rad zamaši. Pri tej kremi za to ni bojazni. Se res lepo dela z njo. Zelo primerna je seveda tudi za pod tičino maso. Vendar pa tudi če mi je še tako fajn, je 14 kg zlepa ne bom porabila, kolikor jo je v kantici za kupit, zato jo prodajam. 1kg=4 eur+poštnina, plačilo po povzetju cukrpekrca

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

1. mar 2010 19:15

Katarina K, ni problema, saj ko boš rabila, javi, pa če bom še imela, ti pošljem ali pa se kje dobimo. Jaz sem danes že naredila eno torto z njo, porabila sem jo pribl. 35 dag (za okrasitev, notri sem imela drug nadev). Drugače pa ima rok trajanja nekaj mesecev. cukrpekrca

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

1. mar 2010 19:26

Jaz bi jo pa imela 1kg.Seveda ,če je še na voljo.Ker me tolk firbec matra ,da moram probat.Če si kje iz bližine Celja lahko pridem iskat kar sama.Naslov pa ti pošljem na zs. kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti