Enostavno in hiro narejene sladice

smrketka  

član od: 16.2.2010

sporočila: 1

tema odprta - 24. feb 2010 17:00 | ogledi: 31.370 | odgovori: 8

Zelo rada pečem.Največkrat sladice, vendar med tednom nimam preveč časa. Ali ima kdo kakšen zelo enostaven recept za hitro spečeno in narejeno pecivo. Kako si vi razporedite urnik, da vam ostane čas za pečenje?

smrketka

Temo je spremenil(a) smrketka dne 24. feb 2010 17:01

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2010 18:08

hitro pecivo? vse kar samo zmesas, zlijes v pekac in das pect. rolada, muffini, pijana nevesta, sadne kremsnite, jogurtov biskvit, makovo pecivo, rozicevo pecivo, bounty,.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

24. feb 2010 19:55

rebecca je napisal/a:
hitro pecivo? vse kar samo zmesas, zlijes v pekac in das pect. rolada, muffini, pijana nevesta, sadne kremsnite, jogurtov biskvit, makovo pecivo, rozicevo pecivo, bounty,.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"
se strinjam. Če ni časa, pa magari kako panno cotto, al pa puding, med tem, ko se kosilo kuha. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

24. feb 2010 21:01

muffini, pasji smrčki. poglej recept za vsestransko testo. Ga lahko pustiš 7 dni v hladilniku in potem samo ven jemlješ. rogljički so enkratni, lahko slani, z marmelado, nutelo, sirom. Jaz ga imam skoraj vedno na zalogi in potem po potrebi jemljem ven in potešim želje mojih . BLACKY30

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. feb 2010 21:24

Mene tale fascinira. Zaradi kokosa ni ravno po mojem okusu, drugi so pa navdušeni. Da o hitrosti priprave ne govorim...

http://kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladno_koko

Včasih zamenjam kokos s čokolado ali kakim sadjem, ne pride tako rahlo, je pa vseeno fino.

čoko

Pa Be mel je tudi hitro in ful dobro, pa orehova rolada s kislo smetano, babičina dobrota...

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 24. 2010 21:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2010 9:41

Ena hitra in preprosta sladica: Stepeš tri cela jajca s sladkorjem, malo mletih orehov, lešnikov ali mandljev, dodaš še malo moke. Zliješ v modelčke za muffine in daš v pečico. Ko so tortice pečene, jih še tople premažeš s staljeno čkoloado in okrasiš s stepeno saldko smetano, ki ji dodaš koščke čokolade. Lahko jih premažeš z marmelado in na vrh naložiš dušene slive s cimetom in malo ruma, ali dušena jabolka in na vrh daš še malo stepene smetane.

Mamamia

 

mamamia

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

25. feb 2010 10:31

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=13535 Tale recept sem pred kratkim dodala v bazo. Piškoti so hitro narejeni in zelooooo okusni....še vsi so znoreli za njimi....hitro, enostavno in zelo dobro.... dete

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. feb 2010 20:50

Jaz večkrat naredim hiter zavitek: Kupim listnato ali vlečeno testo, če je zamrznjeno razvaljam. Dno pekača obložim s peki papirjem, položim testo, nanj nadev: - varianta: skutin nadev - varianta 2: skutin nadev, nanj naribana jabolka, ki jih potresem s sladkorjem in cimetom - varianta 3: skutin nadev + borovnice ali gozni sadeži ( kar zamrznjeno potreseno s sladkorjem in limono) Nato dodam zgornjo plast testa in spečem. Razrežem na kocke. Druga varianta pa je moje pecivo: 2 jajca zmešam z 10 dkg sladkorja, 7 dkg masla, dodam 1 dcl mleka, 2 žlici ruma, 20 dkg moke in 1 pecilni prašek. Zlijem v pekač, po vrhu potresem s sadjem: marelice na polovičke, borovnice, slive (bolj kislo sadje). Peče se cca 30 minut pri 180 stop. Lahko pa spečeš palačinke in jih nadevaš z nutelo in dodaš sladoled. Ali pa skuhaš puding in v kozarce prej daš baby piškote.

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

25. feb 2010 22:48

Zelo hitro narejeno pecivo so lunice, pijana nevesta, orehovo pecivo (z jabolki in zdrobom), muffini, atomski študelj, carski praženec, pa še kaj bi se našlo.

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti