Hrana za dializnega bolnika

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

25. feb 2010 10:18

ps: ja govorim angleško! ribica3373

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2010 10:56

ribica, tukaj je kar nekaj receptov: http://www.davita.com/recipes/ Drugace pa ti svetujem, da zacnes meso pred peko marinirati. Zelo dobro se obnese mariniranje v jogurtu kot to pocnejo v Indiji. Zmesas jogurt, kurkumo, cili, lahko tudi cesen in limonin sok. Po zelji dodaj zelisca. Zelo se obnese tudi mazanje z medom (med in rozmarin) sta velika prijatelja. Mleta rdeca paprika je prav tako super. Ker govoris anglesko se malo usmeri v raziskovanje indijske, tajske, vietnamske in korejske kuhinje. Res da sta ribja in sojina omaka zate no-go, ampak dobila bos stevilne ideje, kako popestriti svojo hrano z ingverjem, limonsko travo, cilijem, kalcki, itd. Na tvojem mestu bi si tudi omislila ali zanesljivega prodajalca doma vzgojene zelenjave (ce si iz Ljubljane, javi) ali pa manjsi vrticek- okus zelenjave je neprimerljiv in dejansko ni potrebe, da ubijas hrano s soljo. Ce bi pa kdaj zelela kaksen nasvet glede bolj eksoticnih zacimb ali da ti jih posljem, pa tudi javi. fresh

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

25. feb 2010 15:54

hvala za recepte, sem dane za kosilo jedla 3x kuhan krompir in telečjo pečenko v smetanovi omaki.Smetanovo omako sem naredila z malo masla vode in kisle smetane, dodala poper in mleto rdečo papriko..njami! hvala za nasvete ribica3373

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti