Najstarejša ljubljanska picerija

Drago Beravs  

član od: 6.4.2018

sporočila: 2

6. apr 2018 14:25

Prva picerija 101% Pod lipo, delal je eno let italijan iz Ferrare tko da je nauču naše klobaso kuhe, pol pa Parma itd

Drago Beravs

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

6. apr 2018 15:01

Po mojem spominuje Kora bar? Ok, če se motim-zgleda, da nismo prišli do Podlipe

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

6. apr 2018 16:54

Kolikor vem, so bile prve pice v Kora-baru, prva prav "picerija" je bila pa Parma, ki se je odprla 1.4.1974.   http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/vse-pi

 

Sicer je pa Loni v osmih letih to najbrž že ugotovila :)

Issi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. apr 2018 18:01

Tudi Kora-bar je biola prava picerija in tudi tam si lahko opazoval picopeka , kako pripravlja pico tko da ja, kot sem že napisal zagotovo je bila prva :)

 

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. apr 2018 18:19

Prva, vem iz prve roke, bila mlada in moja prva služba je bila nad Kora barom. Velikokrat smo šli na solnograške žličnike, pice pa takrat še nisem ravno oboževala. Precej kasneje se mi je priljubila.

 

naor

Drago Beravs  

član od: 6.4.2018

sporočila: 2

6. apr 2018 20:26

Še enkrat, Pod lipo 102%, tip ki se je nauču tm je potem delal v Parmi, Kora bar so pa tlačil testo v kovinske ponve ker sploh niso znal raztegnt testa tko kot Pod lipo kjer je delal klasično tko kot se dela, v Kora baru so jih še clo delal z pljeskavico pa jajc povrh, sm delu v Agrotehniki ki je bla zraven, kje ste generacija, povejte jim...............sm zakluč z debato, vsim lep pozdrav

Drago Beravs - Špane

Drago Beravs

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2018 8:00

Drago, čisto brez potrebe se razburjaš. Mi smo našo stavo že dobili in pojedli, sodelavke, s katerimi sem šla stavit, so že zdavnaj v pokoju. In načini priprave so bili različni, takrat kot tudi danes. Se še spomnim mame, ki je uporabila kar na tanke šnite narezan kruh od prejšnjega dne, ga obložila ter zapekla. In temu smo rekli pica, ne obloženi kruhki ali kako drugače. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti