Kratka moderna frizura

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

tema odprta - 23. feb 2010 10:57 | ogledi: 13.602 | odgovori: 27

Rabim pomoč pri iskanju linkov z modnimi kratkimi frizurami (asimetrično striženje, oblika npr. kratki paž ali kaj podobnega). Če se še tako trudim, frizerki težko dopovem, kaj bi rada in ponavadi od nje odkorakam nezadovoljna.

Lep dan vsem!

VALENTINA2

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. feb 2010 11:02

Khm ... moj nasvet bi bil - zamenjaj frizerko ...

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. feb 2010 11:11

Vpiši v googla haircut in se ti pokaže veliko linkov, klikni na Slike (ali image) in dobiš samo slikovni material, malo preglej in to je to. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2010 11:38

Ja, res je, zamenjaj frizerko. Drugače je pa tako, da dobrega frizerja spoznaš po tem, da te najprej posede pred ogledalo, otipa lase, pogleda, kakšno je lasišče, gleda, kje so kakšni nagajivi prameni, ki sesuvajo striženje, pogleda vrtince, gleda, kako las pade... in šele potem sledi šamponiranje in vse ostalo, kar gre zraven. Druga stvar je, kakšno frizuro bi rada. Če te zanimajo kratke asimetrične pričeske (skratka, nekaj bolj londonskega), potem boš morala po tako frizuro k tistim frizerjem, ki na tečajih učijo druge frizerje, skratka, tiste, ki res znajo in ki svoje kadre stalno pošiljajo na izobraževanje. V Lj sta za tako striženje z naskokom najboljši dve frizerski verigi - če si iz Lj, oziroma osrednje Slovenije, boš rebus rešila, če nisi, se javi na zs. Tretja stvar je, kakšne je tvoj celoten videz. Če tvoj stajling zdrži "kratke asimetrične frizure", skratka, če kombiniraš bolj odbite kose tudi drugače, potem te bo frizer lažje v to smer postrigel. Če pa imaš stajling sive miške, te pa frizura iz tega ne bo potegnila. Četrta stvar - ob predpostavki, da ti ostali stajling kar gre - gre se k frizerju in ko slednji naredi test iz prve točke (da pogleda suhe lase in se s tabo dogovori za pričesko) - frizerju se reče, da ti naj naredi tako frizuro, da boš seksi. Jaz to prakticiram zadnjih nekaj let, ker sem videla, da je bolje, da frizer naredi svoje kot pa da jaz nekaj dirigiram. Frizer me vidi drugače, kot se vidim sama in lažje kaj spremeni (če ima v sebi kaj ustvarjalnosti). Peta stvar: ključne besede so: haristyle-short, short hair, coiffures, coupes (coupes, cheveux courts), in gugl na to temo najde maso stvari. Ko najdeš kako slikico, jo pokaži frizerju in potem ti bo povedal, če tvoji lasje in postava tako striženje prenesejo. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

23. feb 2010 12:25

Absolutno se strinjam z Atino in Vendelino. Sama sem pred kratkim zamenjala svoj videz, iz dolgih živo rdečih las, ki sem jih mimogrede nosila polnih osem let, sem pridobila do brade dolge lase v temno rjavi barvi. Leta sem si želela drugače, hodila s slikicami z internet, željami, da bi bila drugačna, pa vedno prišla iz lokalnega frizeraja ponovno in vsakič z rdečimi dolgimi lasmi. No potem sem se obrnila na Vendelino, upoštevala njen predlog izbire frizerja, se prepustila in vaaaav. Še danes, po mesecu dni sem tako zadovoljna s pričesko, da ni za povedat. Jutranje ličenje je postalo pravi mali užitek, okolica pa ne more prehvaliti mojega novega videza. Problem je v tem, da sem svoji dve frizerki vsakič povozila, nobena si ni upala narediti spremembo. Sem pa tudi sama iskala po spletnih straneh frizure, evo ti moje linke, vseeno toplo priporočam, da si premisliš http://www.short-hairstyles.com/ http://www.dailymakeover.com/hairstyles http://www.myhaircuts.com/short-haircuts.shtml http://www.beauty-and-the-bath.com/Bob-Hairstyl Vilma

jocy  

član od: 12.11.2009

sporočila: 28

23. feb 2010 12:44

Valentina2 tako kot so ti že ostale priporočale, tako ti jaz priporočam: menjaj frizerja. Tudi jaz sem bila nezadovoljna s frizuro, ki mi jo je naredila prejšnja frizerka, nikoli ni upoštevala mojih želj... No zdaj pa imam frizerko, ki upošteva moje želje in mi tudi svetuje kakšna frizura bi mi odgovarjala. jocy

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

23. feb 2010 14:24

Tudi jaz sem imela probleme s frizerko, sam kaj k mi je tri evre manj računala kot drugje, pa še zraven bivše službe je bila. Zdaj pa ko mi finance nagajajo, sem se ojunačila in se prijavila na stilsko preobrazbo v lokalnem časopisu. Ker so me opozorili, da "nimam pravo glasanja" in da mi lahko tudi barvo zamenjajo, sem naravnost komaj čakala. Sprememba je bila temeljita in sami sebi sem bila všeč, da ne govorim o pohvalah drugih. Poizkusi. Jaz imam samo ta problem, da imam zelo močne in goste lase in sem spet potrebna frizerke. Seveda bom obiskala točno to. syu

1katka1  

član od: 28.12.2009

sporočila: 57

23. feb 2010 14:34

Zelo sem vesela, da je ta tema odprta,...sama se namreč že nekaj časa odpravljam k frizerju (in to po kar pol leta) imam veeeelik izrastek, spodnji lasje so svetlejši, izrastek pa je temnejši (temno blond-vsaj tako pravi frizerka). Sedaj pa tako kot Valentina2 iščem predloge in tuhtam kako in kaj bi se postrigla, pobarvala. Moja frizerka striže fenomenalno, z barvanejm cele glave sem bila tudi zelo zadovoljna, z prameni ki pa jih imam najraje pa nisem bila še nikoli zadovoljna! Verjetno boste rekle tko kot valentini-zamenjaj frizerko! najprej pa moram seveda nabrati pogum za striženje in barvanje, kar nekaj me daje groza ko samo pomislim da moram k frizerju, ne vem kako ste ostali samo meni je to toliko težko,...takoj za zobarjem! :) Rada imam spremembe, čeprav zdej že od poletja čakam da mi prerastejo lasje, sem zdaj ko si želim svoje barve opazila veliko sivih las, ki štrlijo iz glave,...pa mi gredo na živce, pulit pa vem da se jih ne sme! Vandelina jr. tvoji nasveti in opis vsega skupaj mi je zelo všeč! 1katka1

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

23. feb 2010 14:42

Jaz sem imela včasih pri ženskih frizerkah občutek, da te nalašč malo bolj ignorantsko in nezainteresirano postrižejo, kot da uživajo, če še malo zaserjejo kaj (kak prekratek frufru na primer). Zdaj že kar dolgo samo k frizerjem hodim, pa se boljše počutim... čeprav "ta pravega" še pa nisem našla na žalost. perpetua

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. feb 2010 14:52

joooj, ni hujšega, kot frizer. Sama sem dolga leta iskala in menjavala, več, kot 2x nisem bila nikjer. Komaj sem našla eno, ki je bila dovolj korajžna, da mi je iz dolgih las naredila kratke, šla 2x tja, potem se je pa odselila neznano kam. Od frizerja sem šla vedno slabe volje, če slučajno ne, sem pa postala, ko sem si prvič oprala glavo. Zdaj imam pa končno eno, ki ve, kaj hočem in me striže tudi primerno tipu las, ampak sfena me pa porazno. Pa nič hudega, grem domov in si operem glavo, posušim po svoje in sem zadovoljna. Boljše to, kot obratno...

Še vedno se pa zelo težko spravim tja. In cene se mi tudi zdijo kar zasoljene.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti