Zakaj ne zamrzniti krvavice?

SladkeSanje  

član od: 20.6.2008

sporočila: 30

tema odprta - 23. feb 2010 10:33 | ogledi: 5.093 | odgovori: 19

Podzravljeni,

prijateljica je nekje slišala, da se krvavice ne sme zamrzniti, ne zna pa mi odgovoriti zakaj ne?

Ali mogoče katera druga oz. kdo drug ve zakaj naj to ne bi bilo zdravo oz. dobro? Pri nas vem, da smo jih že od nekdaj zamrzovali, saj dobimo namreč domače, te pa se naredijo ob kolinah...in za pojest naenkrat je res malo preveč.

SladkeSanje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. feb 2010 10:40

Le zakaj se jih ne bi smelo. Koliko stavri sem jaz že nekje slišala......pa jim nisem verjela. Le zakaj bi tej. Naj ti ta prijateljica najprej pove, zakaj naj se jih ne bo smelo zamrzovati, pabomo potem nadaljevali.

rimljanka

SladkeSanje  

član od: 20.6.2008

sporočila: 30

23. feb 2010 10:52

Ja nekaj okrog tega da krvne celice v skrinji raznese. Kakor pa je meni znano je krvavica preden jo zmrznes 2x kuhana oz. kri. Mogoče pa obstaja kdo, ki bi mi to znal razložit oz ovreči :) SladkeSanje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. feb 2010 10:58

Mi jih zamrzujemo in do zdaj ni bilo še nič narobe.

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. feb 2010 11:01

SladkeSanje je napisal/a:
Ja nekaj okrog tega da krvne celice v skrinji raznese. Kakor pa je meni znano je krvavica preden jo zmrznes 2x kuhana oz. kri. Mogoče pa obstaja kdo, ki bi mi to znal razložit oz ovreči :) SladkeSanje

No ja, pa kaj, če bi jih razneslo. Lahko pa verjameš, da jih je že davno prej, .... Pa tako ali tako je vseeno, ker sestavine celic ostanejo. In menda ne mislijo taisti, da ostalih celic pa ne raznese? Voda se širi, ko zamrzuje in seveda uniči celice. Vse celice, seveda, ne samo krvnih.

Če želiš bolj strokovno razlago, tudi lahko.

Vsekakor ena od neumnosti pač, ne manjka se jih.

rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. feb 2010 11:02

Pri nas v skrinji ni v zadnjih 3 desetletjih še nič razneslo, morda se to v le mestih dogaja, ko pride do stika industrijsko/domače meso oz. izdelki... Ognjič

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

23. feb 2010 11:29

Seveda se jih sme zamrzovati, še ena pogruntavščina tipa "smrtno nevarno, nikar ne delajte tako kot ste zadnjih 30 let" in to brez zares dobre obrazložitve. Mi jih zavakuumiramo in so potem še jeseni glih tako dobre. S počenimi krvnimi celicami ali brez ... .deklica

neznan uporabnik

23. feb 2010 11:44

Normalno da jih raznese, a šele potem, ko zmrznjene flikneš na razhajcano maščobo. Pa ne raznese samo krvavice, lepo te bombardirajo vse tiste vodne kapljice, ki se iz ledenih kristalčkov spremenijo v bombice.. Sicer pa, več ko je vode v zadevi, ki jo zmrzuješ, več je ostrih ledenih igel, ki pa res poškodujejo opne celic. Zato veljajo o zamrzovanju pravila šprinta, pri odmrzovanju pa načela maratona. Lepo najs end izi In bolj ko je zadeva suha, kvalitetneje jo zamrznemo. Sicer pa, Sladke Sanje, bodi bolj natančna, vprašanja kot so "ja, nekaj okrog tega in onega..." ne prinašajo natančnih odgovorov. Mi zmrzujemo razen surove čebule in solate kar vse po spisku. Tudi zmrznjene vrtnice so po pravilnem scenosledu potem zdržale v vazi še nadaljnih teden dni in več... japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 23. 2010 11:45

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2010 11:58

Ognjič je napisal/a:
Pri nas v skrinji ni v zadnjih 3 desetletjih še nič razneslo, morda se to v le mestih dogaja, ko pride do stika industrijsko/domače meso oz. izdelki...Ognjič

Tudi kombinacija kupljenih in domačih mesnin v mojem zamrzovalniku še ni povzročila eksplozije.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. feb 2010 12:44

Vrtnice???

Kako in zakaj?

Hvala,

 

Nasja

neznan uporabnik

23. feb 2010 13:00

Postopka ne bom razlagala, njegovo bistvo je v postopnosti. Šlo je za stavo. In seveda so bile vrtnice holandske (so itak tolk preparirane, da jim nič do živega ne pride, haha!). Ima pa veze z ozeblinami, pri njih tudi ne smeš povzročiti šoka z namakanjem v toplo vodo. In veze ima s tem, da si je za vsako stvar potrebno vzeti toliko časa, kolikor je potrebnega za uspeh. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti